Contact us here
Enerji

Rüzgâr enerjisi için çözümler

LINAK'ın akıllı aktüatörleri, rüzgar türbinlerinde erişim kapılarının, kapakların ve yağlama sistemlerinin açılmasına yardımcı olur ve frenler, kilitler ve havalandırma sistemlerinin güvenliğini artırır.

Rüzgâr enerjisi

Aktüatör çözümleri, rüzgâr türbinlerinde güvenliği artırır

Rüzgâr enerjisine olan talebin artması ve türbin çiftliklerinin dev rüzgâr enerjisi santrallerine dönüşmesi, servis personeli ve malzeme dayanıklılığına daha fazla önem verilmesine yol açmıştır. Bu gereksinimler özellikle malzemelerin tuza, suya ve aşırı yüklere maruz kaldığı ve personelin yine de güvenli biçimde çalışması gereken, denizde yer alan türbinlerde daha bariz biçimde hissedilmektedir. Özelleştirilmiş akıllı aktüatör çözümleri size aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

  • Zorlu koşullarda çalışabileceği onaylanmış sağlam ve dayanıklı aktüatörler
  • Hafif ve daha az yer kaplayan, temiz ve az bakım gerektiren çözümler
  • Akıllı - diğer kontrol sistemleri ile tamamen entegre edilebilir

Rüzgar türbini üreticileri için güvenlik en öncelikli konudur. Ancak büyük rüzgâr enerjisi santralleri, büyük yatırımlar gerektirmektedir. Dolayısıyla müşteriler ve finansal kurumlar için yatırım geri dönüşü (ROI) verimi ve çalışılamayan sürelerin en aza indirilmesi önemli konulardır. Modern rüzgâr türbinlerinde, akıllı aktüatörler bunların hepsini sağlamaktadır. Erişim kapılarının, kapakların ve yağlama sistemlerinin açılmasına yardımcı olurken, kilitler, frenler ve havalandırma sistemlerinde güvenliği artırmaktadır.

Zorlu koşullarda çalışabilen aktüatör çözümleri kullanın
Rüzgar türbinlerinde kullanılan LINAK aktüatörler, en zorlu koşullara bile dayanmalarını sağlamak için kapsamlı testlere tabi tutulmaktadırlar. Malzemeler ve tasarımlar belirlenirken, tuz, su, yüksek ya da düşük sıcaklıklar gibi parametreler dikkate alınmaktadır.

Kolay monte edilebilen ve az bakım gerektiren bir çözümden yararlanın
Elektrikli aktüatörlerin kullanıldığı çözümlerde, hortum, pompa veya kompresör bulunmadığından yağ dökülme riski de bulunmamaktadır. Bu sayede temizdirler ve kolay monte edilmektedirler. LINAK aktüatörleri, diğer çözümlere göre çok daha az yer kaplarlar ve hizmet ömürleri boyunca neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

Performansı izler ve servis personeline yardımcı olur
LINAK aktüatör çözümleri, özelleştirilebilir yapıdadır ve diğer kontrol sistemleri ile iletişim kuracak şekilde tasarlanmışlardır. Yani türbinler, servis personeline geri bildirim ve alarm verebilirler. Uzaktan kontrol de güvenliği artırmaktadır.

Ayrıntıları göster
LA36 lineer aktüatör
Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Dosyalar

Rüzgâr türbini çözümleri

Rüzgâr türbinleri için hareketlilik ve fırsat dolu bir dünya: LINAK, 15 yılı aşkın bir süredir rüzgâr enerjisi santrallerinde kullanılan çözümler için rüzgar enerjisi sektörüyle yakın iş birliği içerisinde yüksek kaliteli aktüatör çözümleri geliştirmekte ve sunmaktadır.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Enerji çözümleri

LINAK aktüatörler, rüzgar türbinlerinde kapakların açılmasında, pelet kazanı ısı sistemlerinin otomasyonunda ve güneş panellerinin güneşe doğru döndürülmesinde yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Rüzgâr enerjisi ile ilgili videolar

Rüzgâr enerjisi alanında kullanılan elektrikli aktüatör teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now