Contact us here
Enerji

Pelet kazanı ısı sistemleri

LINAK elektrikli aktüatörler, pelet kazanı ısı sistemlerindeki küllerin etkili biçimde uzaklaştırılmasını sağlayan dayanıklı hareket olanakları sunarlar ve ızgaraların temiz kalmasını sağlarlar.

Pelet kazanı ısı sistemleri

Pelet kazanı ısı sistemleri için aktüatör çözümleri

Daha az CO₂ açığa çıkaran sistemlere olan ilgi müşterilerin tahta peletlere olan ilgisini artırmaktadır. Gaz ve petrole yaklaşan fiyatlar, pelet fırınlarını daha cazip bir çözüm haline getirmektedir. Ancak tahta yongalardan en yüksek enerjiyi elde etmek için fırınların temiz olması, küllerin ve cürufların uzaklaştırılması gerekmektedir. Elektrikli aktüatör çözümleri, modern fırınlar için birçok avantaj sağlamaktadır:

  • Temiz ve düşük enerjili hareket olanağı
  • Kolay montaj ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen yapı
  • Isıya ve toza dayanıklılığı test edilmiş ve onaylanmış aktüatör sistemleri

Pelet kazanı ısı sistemleri için güvenilirlik ve dayanıklılık anahtar sözcüklerdir. Yanma bölmelerine düzenli olarak pelet beslenmesi, cürufların yanma haznesinden kül tepsilerine alınması ve boruların temizlenmesi gerekmektedir. Elektrikli aktüatörler, pelet fırınınızın çalışmasını sağlamak ve enerji verimliliğini artırmak için besleme helezonlarını, sürgüleri ve vanaları hareket ettirir.

Pelet kazanı ısı sistemlerinizi otomatikleştirin ve temiz tutun
Akıllı aktüatör çözümleri, pelet fırınınızın iç kısmının temiz kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu durum enerji verimliliğini artırırken ısıtıcınızın ömrünü de uzatmaktadır. Genel kontrol sistemine entegre edilen elektrikli aktüatörler, ısıtmayı otomatikleştirmekte ve diğer çözümlere göre enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Montajı kolaylaştırın ve bakım gereksinimini ortadan kaldırın
LINAK aktüatörlerinin montajı çok kolaydır. Pompalar, kompresörler ya da hortumlar yoktur. Gereken her parça aktüatörün içinde yer almaktadır. Dolayısıyla elektrik kesintisi durumunda bile bakım gerektirmez. Akıllı çözümlerde, pelet kazanı ısı sistemlerinizin güvenliği için alarmlar ve acil durum ayarları bulunmaktadır.

Dayanıklı ve kapsamlı testlere tabi tutulmuş çözümler kullanın
Pelet kazanı ısı sistemlerinde ısı ve toz kaçınılmaz unsurlardır. LINAK elektrikli aktüatörlerin, kapsamlı testlere tabi tutulması ve zorlu ortam koşullarında dayanıklılıklarının onaylanmasının sebebi budur. Ayrıca tüm aktüatör çözümü, su geçirmezdir ve kolayca silinebilir ya da yıkanabilir.

Ayrıntıları göster
LA14 lineer aktüatör
Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Peletli ısıtma çözümleri

Son yıllarda, odun enerjisi ile ısı üretiminin önemli oranda artmasına şahit olmaktayız. Gideren artan sayıda konut, ısıtmada odun bazlı pelet yakıtlar kullanmaktadır. Sanayide ise genel olarak odun talaşı tercih edilmektedir.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Enerji çözümleri

LINAK aktüatörler, rüzgar türbinlerinde kapakların açılmasında, pelet kazanı ısı sistemlerinin otomasyonunda ve güneş panellerinin güneşe doğru döndürülmesinde yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Pelet kazanı ısı sistemleri ile ilgili videolar

Pelet kazanı ısı sistemlerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır? play-icon

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır?

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now