Contact us here
Çiftçilik

Yemleme otomasyonu sistemleri

Yemleme otomasyonu sistemlerine akıllı elektrikli aktüatörlerin entegre edilmesi yetiştiricilerin, yemleme miktarını belirlemelerini ve beslenme sırasında hayvanları izleyebilmelerini sağlamaktadır.

Yemleme otomasyonu

Aktüatör çözümleri ile daha iyi yemleme otomasyonu

Yemleme işlemi sırasında yetiştiricilerin yoğun çalışması gerekebilmektedir. Özellikle, yemin miktarı, türü ya da karışımının farklılık gösterebileceği büyük çiftliklerde bu durum daha fazla hissedilmektedir. Bazı hayvanlara, hastalık ya da gebelik nedeniyle özel yem verilirken, diğerlerine de aynı anda farklı yem verilmesi gerekebilmektedir. Yemleme otomasyonu kontrol sistemine özelleştirilmiş elektrikli aktüatör çözümleri eklenmesi, yetiştiricilere aşağıdaki avantajları sağlayabilir:

  • Yemleme miktarının hassas biçimde otomasyonu
  • Hayvanların izlenmesi için zaman yaratacak daha kolay yemleme süreci
  • Çoğu kontrol sistemi ile uyumlu, temiz ve düşük bakım gereksinimine sahip çözüm

Yemleme sırasında ahırın her yerine ulaşmak zaman alıcı bir iştir. Özellikle besi hayvanlarının yaşlarının ve durumlarının farklı olduğu, dolayısıyla farklı yem karışımlarına ihtiyaç duydukları büyük çiftliklerde bu durum daha bariz biçimde ortaya çıkmaktadır. Elektrikli aktüatör çözümleri, yemleme ünitelerindeki vanaları ve yem vanalarını hareket ettirmektedir. Özellikle yem vanaları, yetiştiricilerin zor ulaşabileceği yerlerde bulunduğundan elektrikli çözümler daha güvenli ve rahat kullanım olanağı sağlamaktadır.

Yem miktarını en iyi şekilde ayarlayın ve israfı azaltın
Modern yemleme otomasyonu, yetiştiricilere her hayvan için yem porsiyonlarını ayarlama ve bir LINAK aktüatör çözümü ile istenen zamanda hayvana verilme olanağı sağlamaktadır. LINAK aktüatörleri birçok yemleme sistemine sorunsuz biçimde entegre edilebilmektedir ve yem israfını önlemek için elektrik kesintileri ya da diğer acil durdurmalarda geri bildirim vermektedir.

Yetiştiricinin hayvanları izlemesi için zaman yaratır
Akıllı aktüatör çözümleri, otomatik yemleme sistemlerinin, yem kaplarının istenilen zamanda açılmasının koordinasyonuna olanak tanımaktadır. Bu sayede yetiştiriciler yemleme sırasında hayvanları izleyebilmekte ve hastalık gibi durumlarda belirli hayvanları daha iyi gözlemleyebilmektedir.

Güvenilir, temiz ve az bakım gerektiren bir çözüm elde edin
Elektrikli aktüatörlerde pompalar, hortumlar ya da kompresörler bulunmaz. Yani arızalanabilecek noktalar ya da yemi kirletebilecek yağ sızıntısı riski yoktur. LINAK çözümleri, hem kolayca özelleştirilebilir ve monte edilebilir hem de neredeyse hiç bakım gerektirmez. Aktüatörlerin, zorlu, tozlu, hatta ıslak ortamlarda çalışması ve yıkanmaya karşı toleransı kapsamlı testlere tabi tutulmuştur.

Ayrıntıları göster
LA25 lineer aktüatör
LINAK® aktüatör çözümleri – üretimde optimizasyon için otomatik tarım besleme sistemleri play-icon

LINAK aktüatör çözümleri – üretimde optimizasyon için otomatik tarım besleme sistemleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Havalandırma ve tarım çözümleri

LINAK’ın elektrikli aktüatör çözümleri, devamlı rutubet, toz ve sıcaklık değişimlerine maruz kalan zorlu koşullar için tartışmasız bir seçimdir. Biz, sağlıklı işleyen havalandırma sistemlerinin çiftçi açısından öneminin bilincindeyiz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Çiftçilik için aktüatör çözümleri

Elektrikli aktüatörler, dünyanın dört bir yanındaki ahırlarda iklim kontrolüne yardımcı olmakta, yemleme otomasyonu sistemlerini performansını artırmakta ve akıllı havalandırma olanakları sunmaktadır.

Ayrıntıları göster

Yemleme otomasyonu ile ilgili videolar

Yemleme otomasyonunda kullanılan elektrikli aktüatör teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now