Contact us here
Çiftçilik

Tahıl işleme sistemleri

LINAK aktüatör çözümleri, tahıl işleme tesislerinde kullanılan kapakların, vanaların ve dolum yollarının uzaktan izlenmesini ve kontrol edilmesini sağlayarak ürün kalitesini artırmaktadır.

Tahıl işleme

Tahıl işleme tesisleri için güvenli aktüatör çözümleri

Gıda sektöründe giderek katılaşan yasalar ve kontrol mekanizmaları, tarım ürünlerinin işlenmesinde daha esnek ve hassas çözümler gerektirmektedir. Buna paralel olarak, sektördeki çalışanların iş güvenliği de ilk sıradaki öncelikler arasında bulunmaktadır. Sektör için özel olarak geliştirilmiş elektrikli aktüatör çözümlerinin sunduğu avantajlar:

  • Çok tozlu ortamlarda bile kullanılabileceği onaylamış, güvenli ve kompakt bir sistem
  • Kolayca monte edilebilen, sızıntı yapmayan ve zayıf noktaları bulunmayan dayanıklı parçalar
  • Geri bildirim sağlayabilen ve enerjiden tasarruf ettiren akıllı bir çözüm

Güvenlik, tahıl işleme sektöründe açık farkla öne çıkan en önemli faktördür. Bu sektörde kullanılan cihazlar ciddi boyutlara sahip oldukları gibi, tahılların tozları da her yere saçılır. Bu tozların miktarları yüksek olduğu takdirde, yangın ve hatta patlama tehlikesi bile oluşabilir. Elektrikli lineer aktüatörler, tahıl işleme sektöründe akla gelebilecek her yerde kullanılabilir. İster tahılı taşıyan cihazlarda, ister ayrıştırma vanalarında, ister depolama tesisinde bulunan tahıl elevatörlerinde.

Onaylı aktüatörler ile tesisinizde güvenlikten ödün vermeyin
Tahıl depolama tesislerinde ve makinelerde kullanılan hareketli parçalar, toza uzun yıllar boyunca maruz kalmaya karşı dayanıklı olmalıdır. LINAK aktüatörleri, tahıl işleme tesisinin her yerinde güvenli bir çalışma ortamı sağlayabilmek için, katı standartlar çerçevesinde kapsamlı biçimde test edilmiştir.

Basit ve bakım gerektirmeyen bir çözümden yararlanın
Elektrikli lineer aktüatörlerde hortumlar, pompalar ya da kompresörler yoktur. Yani yağ dökülmesi riski içermez ve bakım gerektirmezler. Montajı kolay olan aktüatörler, enerji tasarrufu da sağlar ve bu sayede işletme maliyetleri düşüktür. Aynı zamanda dayanıklıdırlar ve zor koşullar altında bile tam randımanla çalışmaktadırlar.

Tahılı özenle işlemenizi sağlayan akıllı bir çözüm
Hareket, tahıl işleme sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır; açılıp kapanan tahıl kapakları, ayrıştırma ve harmanlama işlemleri ve ürünün taşınması, hareket eden sistemler gerektirir. Akıllı ve entegrasyonu kolay aktüatör çözümü, valfleri ve kapakları uzaktan denetlemenizi ve ayarlamanızı, dolum yolunu kontrol ederek hassas bir şekilde konumlandırmanızı ve aşırı yüklemeyi engelleyebilmenizi sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster
LA36 lineer aktüatör
Lineer aktüatör çözümleri – Tahıl işleme ekipmanları için otomasyon play-icon

Lineer aktüatör çözümleri – Tahıl işleme ekipmanları için otomasyon

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Tahıl işleme çözümleri

Tahıl işleme tesislerinde aktüatör çözümleri ile sağlanabilen otomasyonun getirdiği avantajları keşfedin.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

ATEX broşürü

Patlayıcı toz bulunduran ortamlarda kullanılmaya uygun ürünlere yönelik ATEX ve IECEx tarafından verilen onaylar hakkında daha fazlasını öğrenin.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Çiftçilik için aktüatör çözümleri

Elektrikli aktüatörler, dünyanın dört bir yanındaki ahırlarda iklim kontrolüne yardımcı olmakta, yemleme otomasyonu sistemlerini performansını artırmakta ve akıllı havalandırma olanakları sunmaktadır.

Ayrıntıları göster

Tahıl işleme ile ilgili videolar

Tahıl işleme sistemlerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now