Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

VOLKAN, İTFAİYE ARAÇLARININ KALBİNDE LINAK’A GÜVENİYOR

Volkan İtfaiye, yangın söndürme araçlarında en önemli görevlerde LINAK elektrikli lineer aktüatörleri kullanıyor. Kendisi küçük fakat kritik noktalarda görev alan aktüatörler, kusursuz çalışmalarıyla yangın söndürme araçlarının işlevini yerine getirmesine yardımcı oluyor.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörde güvenilir ve öncü bir üretici olarak bilinen Volkan İtfaiye, kaliteden ödün vermeyen, daima bir adım ilerisini hedefleyen yenilikçi üretim sistemi ve sektördeki ilk Ar-Ge merkezine sahip firma olarak hem akılcı çözümler sunmakta hem de sektördeki yeniliklerin öncülerinden biri olarak hareket etmektedir. Volkan Ar-Ge merkezi, hem yüksek hassasiyetli kontrolün hayati önem taşıdığı hem de itfaiyecilerin manuel olarak ulaşamayacakları noktalar için elektrikli lineer aktüatör teknolojisine güvenmektedir.

 

Kendisi Küçük İşlevi Büyük

Volkan İtfaiye, aktüatör teknolojisini yangın söndürme araçlarında iki noktada tercih etmektedir. Bu noktalardan ilki, yangın söndürme sistemlerindeki yangın pompalarının su ve köpük oranlama sistemleridir. İkinci nokta ise, suyun bir noktadan diğer bir noktaya ulaştırılması için kullanılan taret diye adlandırılan monitörlerde, itfaiyecilikte jet ve sis olarak adlandırılan suyun dağıtılmasını veya bir boru gibi toplanmasını sağlayan mekanizmaların aktivasyonunda kullanılmaktadır.

Volkan İtfaiye ARFF Araçları Ürün Müdürü Mustafa Maviş, “İtfaiye aracı, ancak yangın söndürme sistemleri doğru ve sorunsuz olarak çalışırsa sadece A noktasından B noktasına ulaşım sağlayan taşıttan farklıdır. Bu noktadan bakınca LINAK’ın aslında ne kadar kritik bölgelerde görev aldığı ve bizim neden LINAK kalitesini tercih ettiğimizi görebilirsiniz.” diyerek LINAK elektrikli lineer aktüatör sistemlerine duydukları güveni dile getirdi.

Volkan İtfaiye
 

LINAK LA12 ve LA23 analog pozisyon sinyalli aktüatörler hassas konum bilgisi ve hassas kontrolün çok önemli olduğu bir alanda görevlendirilecekleri için tercih edildi. LA12, IP66 koruma sınıfına sahip olması ve LA23, kompakt ve güvenilir yapısı sayesinde tasarımda fark yarattı.

Zorlu çevre koşullarında çalışmaya uygun olan LINAK TECHLINE aktüatör çeşitleri zorlu testlere tabi tutulmakta, yalnızca testleri geçenler üretime alınmaktadır, bu da tıpkı Volkan İtfaiye’nin yangın söndürme araçlarında olduğu gibi uzun yıllar sorunsuz çalışan uygulamalar sunmaktadır.

Türkiye’de ve Dünyada İlk Akla Gelen Firma

Elektrikli aktüatör teknolojileri deyince Türkiye’de ve dünyada akla ilk gelen firmanın LINAK olmasından dolayı LINAK ile çalışmayı tercih ettiklerini söyleyen Mustafa Bey, özellikle LINAK’ın çözüm odaklı olmasının süreci çok kolaylaştırdığını dile getirdi. Ürünlerin kolay bulunabilirliği, ürünlerin teknik yeterliliği, hızlı ve güvenilir satış sonrası desteği de Volkan İtfaiye’nin LINAK’a güvenmesinin diğer nedenleri arasında yer almaktadır. Siz de farklı özelliklerdeki aktüatör çözümleri ile araçlarınızda teknolojiyle hem fark yaratmak hem de fark edilmek istiyorsanız, LINAK Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Volkan İtfaiye
 

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now