Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

Elektrikli tekne çalıştırma sistemlerinde yüksek güvenilirlik gereksinimi

Polonyalı tekne üreticisi Galeon, müşterilerden gelen talepler üzerine motorlu tekne ürün serilerinde daha fazla otomatik sistem kullanmaya başladı. Daha fazla konfor isteğiyle birlikte manuel görevleri en aza indirmek için LINAK aktüatörlerinin kullanıldığı farklı elektrikli çözümlerin kullanılması sağlandı.

Galeon yat

Galeon, köklü bir geçmişe sahip özel bir şirkettir. Şirket, 1982 yılında Polonya’da kurulmuştur ve lüks teknelerin ve motorlu yatların yapımında uzmandır. Toplam 25.000 m²’lik üretim alanıyla Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biridir.

Galeon yatlar, dünya çapında farklı talepleri olan müşterilerin yanı sıra, kalite ve güvenlik sertifikasyon kuruluşları tarafından da düzenli olarak değerlendirilmekte ve sürekli olarak geliştirilmektedir. Galeon markası, ayrıntılara gösterilen özen sayesinde müşterilerin takdirini ve güvenini kazanmıştır. En yüksek ürün kalitesini sağlamak için her detay müthiş özenle ve hassasiyetle el yapımı olarak tamamlanır ve tüm yeni bot modellerinde elektrikli aktüatör çözümleri vardır.

 

Yatlarda otomasyon standart bir gereksinimdir

Elektrikli çözümlerin kullanıldığı tekneler, özellikle ABD’de olmak üzere çok popülerdir. Motorlu yatların yeniliklerle pratikliği bir araya getirmesi beklenmektedir. Elektrikli çözümlere örnek olarak LINAK LA36 aktüatör ile yan balkonların açılması gösterilebilir. Bu çözüm, dördüncü nesil yatlar olan Galeon 400 FLY modellerinde kullanılmaktadır.

LA36 lineer aktüatör
 

Elektrikli pencereler, Galeon 680 FLY ve 700 SKY modellerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır ve açılma işlevi LINAK LA32 ve LA33 aktüatörleri ile gerçekleştirilmektedir.

Bu aktüatörlerin kullanılmaya başlamasından bu yana elektrikli pencere çözümleri çok popüler hale geldi. Galeon’a göre satışlardaki artış, otomasyon çözümlerine yönelik müşteri talepleriyle paralel giden en yeni teknolojileri kullanmalarıyla bağlantılı.

Bu günlerde yatlarda otomasyon bir lüks olarak değil, temel bir gereksinim olarak görülüyor.

Galeon yat
 
 

Elektrikli aktüatörler süreçleri iyileştiriyor

Galeon, dünya çapında (Asya, ABD, Avrupa, İskandinavya, Avustralya) sayıları her geçen gün artan bir bayi ağı ile çalışıyor. Bu durum şirketin yeni ve yenilikçi çözümleri kullanmasına olanak tanıyor.

Denizcilik sektöründe enerji verimliliği ve otomasyon çözümlerine olan talep sürekli artıyor ve tekne üretiminde kullanılan yeni teknolojiler, basınçlı hava üretimi, su pompalama ve havalandırma gibi süreçleri iyileştirmede kullanılan elektrikli aktüatörlerle giderek daha uyumlu hale geliyor.

Galeon bu durumu böyle açıklıyor: “LINAK’ı sunduğu çözümler nedeniyle seçtik. LINAK ürünleri, elektrikli lineer aktüatörler alanında dayanıklılık açısından yeni standartları belirliyor. Tüm bileşenlerin, ciddi sıcaklık değişimleri, uzun süreli titreşim, darbe ve suya maruz kalma gibi ciddi hava ve iklim koşullarına dayandıkları test edilmiştir. Bu durum, güvenlik, kalite ve innovasyonun çok değerli olduğu lüks yat endüstrisi için çok önemlidir.”

 

Geleceğin motorlu yat pazarı

Galeon’a göre, gelecek yenilikçi çözümler ve benzersiz tasarımlara sahip daha da iyi donanımlı motorlu yatlar şeklinde yeni fırsatlar getiriyor. Teknelerin imal edildiği Gdańsk tersanesi bu iyimserliği paylaşıyor.

Üretici, yeni pazarlar geliştirmenin ve kazanmanın yanı sıra mevcut pazarlarda satışları artırmaya odaklanıyor. Galeon, müşterilerle iletişim kurarken her tekne için hangi çözümün daha uygun olduğunu tam olarak anlıyor ve dolayısıyla müşteri beklentilerine uygun tekneler sunuyor.

Galeon yat
 

Üreticinin internet sitesi www.galeon.pl’de diğer harika tekne modellerini görebilirsiniz.

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Denizcilik çözümleri

LINAK’ın sunduğu aktüatörler, kolonlar ve kontrolörler, teknenizin türü ne olursa olsun, ihtiyacını duyduğunuz her türlü hareketliliği sağlayabilir.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now