Ürün deneyim hikâyesi

Elektrikli bir robot ile optimum ot yolma performansı

Naïo Technologies’in sebze yetiştiriciliğinde kullanılan yeni, büyük ölçekli ot yolma robotu, çiftçilerin ot yolmak için harcadıkları zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

Mobil robot ‘Dino’, bir traktörden daha hafif ve daha verimlidir. Aynı zamanda çok daha az enerji tüketir ve çevre dostudur. Dino, çiftçilerin manuel iş yüklerini azaltmak ve otların toprağı sıkıştırmadan en iyi şekilde yolunmasını sağlamak için tasarlandı.

Naïo Technologies 2011 yılında faaliyete başladığından bu yana, modern çiftçilerin gereksinimleri karşılayacak ve onlara zaman kazandıracak araçlar geliştirmek için çalışmaktadır.

Çiftçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesine, kimyasal katkı maddelerinin kullanımının sınırlandırılmasına, toprağın ve mahsullerin korunmasına ve sonuçta verimin ve tarımsal faydanın artırılmasına odaklanmaktadır.

Gelişmiş hassasiyette otonom ot yolma
Naïo Technologies projesini amacı, tamamen otonom, hafif ve elektrikli bir robot geliştirmekti. Bu amaçla Naïo, LINAK ile görüşmeye karar verdi. Gerçekten de LINAK lineer elektrikli aktüatör çözümleri, özellikle iki işlevinden dolayı tamamen elektrikli bu robot için çok uygundur.

Bu işlevlerden biri, dört adet sağlam LA36 aktüatör ile gerçekleştirilen yönlendirme kontrolüdür. Diğeri ise robot çalışmadığında ot yolma araçlarının kaldırılmasıdır.
Bunun için ise LA25 ve LA36 aktüatörleri kullanılmaktadır.
Elektrikli bir robot ile optimum ot yolma performansı
 
Bir lazer ve kameranın kullanıldığı yönlendirme teknolojisi, aktüatörlerin hassas biçimde kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu görev, farklı işlevlerin etkili biçimde ayarlanmasını sağlayan, entegre konum sensörlü bir otomatik sistem tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
LINAK® TECHLINE® segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Geleceğe Atılan Adım – Entegre Kontrolörlü Aktüatörler play-icon

Geleceğe atılan adım – Entegre kontrolörlü aktüatörler

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

Görüntüle

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Görüntüle

Gelecek için hareket

IC aktüatörlerinin geleceğin dünyasına nasıl hareketlilik kazandırdığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.