Contact us here

LINAK® aktüatörler ile üretimden hasat sonrasına optimum verimlilik

Verimlilik ve kompakt çözümler, bakliyat pazarına yönelik üretilen makinelerde hem sektörde öncü olmak hem de dünyaya hitap edebilen makinelere sahip olmak için kaçınılmaz iki konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Merkezi Türkiye, Mersin’de yer alan AKY Technology, sadece yeniliği takip eden değil yeniliği tasarlayan bir firma olmak istedikleri için hem tasarım sürecinde hem de sonrasında hayatlarını kolaylaştıran elektrikli aktüatör çözümlerine tasarımlarında yer vermektedir.

AKY Technology’nin bünyesindeki makineler; ürünün hasat sonrasında yabancı maddelerden (toprak, taş, toz vb.) ayıklanarak temizlenmesi ile kusurlu (kırık, az yetişmiş, yabani vb.) tohumun kaliteli olandan ayrıştırılması işlemini gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 70 ülkeye yaptığı ihracat ve yıllık 200 tesis kurabilme kapasitesiyle, AKY sektörün fark yaratan, Ar-Ge yatırımlarıyla sektörün ihtiyaç duyacağı makineleri tasarlayan ve dünyada adından söz ettiren öncü firmalardan birisi olmak misyonuyla hareket etmektedir.

Tasarım personelinden üretim personeline, montaj personelinden müşterilerine, aldıkları her geri bildirimi değerlendirdiklerini ve makinelerdeki iyileştirmeleri ve yeni tasarımlarını bu şekilde şekillendirmeye önem verdiklerini söyleyen Ar-Ge Müdürü Savaş Kaplan, aktüatörlerin kompakt yapısı ve alınan verimlilik düşünüldüğünde tasarımlarının aktüatör teknolojisiyle birlikte boyut atladığını dile getirmektedir. Savaş Bey, lineer aktüatör teknolojisini neden tercih ettiklerini “… kompakt bir yapıya sahip, kolay monte edilebiliyor, arıza vermeyen bir ürün ve ihtiyaç duyulan teknik özelliklerde bir ürünü bulmamız çok kolay” diyerek bu teknolojiye olan güvenini ortaya koymaktadır.

AKY Technology
 

Ar-Ge yatırımlarına önem vermesiyle değişime açık olduğunu ve öncü firmalardan biri olmak istediğini açıkça ortaya koyan AKY Technology için aktüatörün kompakt yapıya sahip olması, dolayısıyla değişen ihtiyaçlara hızlı bir şekilde uyarlanabilir olması en önemli unsurların başında gelmektedir.

 

Güvenilir Marka, Sorunsuz Sistemler

Güvenilir ve sorunsuz makineler üretmenin yolunun güvenilir iş ortaklarından geçtiğinin altını çizen Savaş Bey, elektrikli aktüatör konusunda LINAK’ın dünya çapında tanınan ve güvenilir bir marka olması, aldıkları mühendislik desteği sayesinde tasarımlarına doğru ürünü hızlı bir şekilde seçebiliyor olmaları ve talep edilen ürünlerin hızlı bir şekilde sağlanabiliyor olmasından dolayı 2009’dan beri LINAK® ile çalıştıklarını dile getirmektedir.

Verimlilik her aşamada AKY Technology için önemli bir unsur olarak, makinelerde aktüatör kullanılmaya başlanmasıyla birlikte verimliliğin gözle görülebilir olarak pozitif yönde etkilenmesi sayesinde, bugün eleme makinesi, taş kırma makinesi, yer fıstığı makinesi ve ceviz kırma makinesi gibi farklı ürünlerinde elektrikli aktüatörlere yer vermektedir.

AKY Technology
 

Aynı zamanda, mevcutta aktüatör sistemi olmayan makineleri içinde aktüatörü tasarımlarına eklemek konusunda Ar-Ge faaliyetleri devam etmektedir.

 

İki Ana Görev

Makinelerinde, aktüatörler iki ana görevde kullanılmaktadır. Bu görevler;

  • Klapelerin istenilen aralıkta ve ölçüde açılmasını sağlamak için ve
  • Makinelerin ayarlamalarında (örneğin; eleme ve temizleme süreçlerinde, açı ve hava ayarı yapmak)

Bu görevler için, AKY Technology Ar-Ge personeli ve LINAK mühendislerinin bir araya geldiği toplantılarda yapılan analizler neticesinde, LINAK TECHLINE segmenti altında yer alan aktüatörlerden LA12, LA23 LA31 ve LA33 tercih edilmiştir. LINAK ihtiyaçlara uygun özel üretim yapabilen bir firma olarak, AKY Technology’nin talepleri doğrultusunda taş ayırma ve yer fıstığı makineleri için tasarımlarına uygun strok (kurs boyu) uzunluğuna sahip özel ürünler üretmektedir. Savaş Bey, LINAK’tan aldıkları mühendislik ve teknik desteğin gerek tasarım sürecinde ihtiyaç duydukları verilere hızlı ulaşmak gerekse ihtiyaca uygun özel ürünlerin üretilebilmesi için çok değerli olduğunu dile getirmektedir. Dünyanın herhangi bir yerinde yer alan makinelerde gerek aktüatörün konumu gerekse klapelerin pozisyonunu görmek AKY Technology için çok önemli olduğundan geri bildirim özellikli aktüatörler kullanılmaktadır.

Sizde endüstride kullanabileceğiniz farklı özelliklerdeki aktüatör çözümleri ile makinelerinizde verimliliği artırmak istiyorsanız, LINAK Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now