Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

LINAK aktüatörler ile kolaylaşan tasarımlar

Verimli ve kolay tasarım çözümleri, iş makinelerinin tasarlanmasında giderek önem kazanan konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Merkezi Türkiye, Ankara’da yer alan HİDROMEK için elektrikli aktüatörler iş makinelerinin tasarımını kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır.

Ürün Deneyim Hikayesi

Rekabetin yüksek olduğu iş makineleri sektöründe adından tasarımlarıyla söz ettiren ve dünyada 6 kıtada ve 100’ün üzerinde ülkede makineleri olan HİDROMEK, bu başarısını Ar- Ge yatırımlarıyla daima teknolojik olarak da kendisini geliştirmeye bağlamaktadır. Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık bu başarıyı “... pazarda farklı ve iyi tasarımlarıyla, kaliteli ve belli bir müşteri aidiyeti olan ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz, Ar-Ge'ye çok önem veriyor ve sürekli kendimizi geliştiriyoruz” sözleriyle dile getirdi.

 

Üründe kalite ve güven, kararı belirleyen etkenler oldu

Hidrolik sistemlerin yoğun olarak kullanıldığı iş makinelerinde, HİDROMEK bazı spesifik alanlarda LINAK aktüatörleri kullanmayı tercih ederek hem tasarımını kolaylaştırdı hem de elektrikli sistemin avantajlarından faydalandı.

“Hidrolik sistemlerin çalışması için, hidrolik hattı ilgili bölgeye kadar taşımanız, belirli basınçlarda hidrolik sistemi çalıştırmanız, belirli valfler ile sistemi kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca hidrolik sistemin ve komponentlerinin kendine özel periyodik kontrollerini de yapmanız gerekmekte” diyen Hakan Bey, aktüatör kullanılabilecek bazı bölgelerde “bakım gerektirmeyen, sadece bir elektrik voltajını oraya taşımanız durumunda elektrikli aktüatörlerle çok rahatlıkla hareket ettirebildiğimiz mekanizmalar var.

Ürün Deneyim Hikayesi
 

Bu tasarımda ve imalatta bize esneklik sağladığı için böyle mekanizmaları hareket ettirmek istediğimizde özellikle elektrikli aktüatör kullanmaya dikkat ediyoruz ve uzun yıllardır da sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz” dedi.

HİDROMEK, lastikli yükleyicilerinde ve yeni piyasaya sürülen toprak silindiri ürün ailesinde, ana motor kaputlarını açmak için hem tasarımı kolaylaştırması hem de servis noktalarına istenildiği an kolayca ulaşılması için LINAK LA36 elektrikli aktüatör kullanmayı tercih ediyor. Kaput kaldırmada LA36 aktüatörü ideal güç, strok boyu ve IP koruması sunması nedeniyle tercih edilmektedir.

Hakan Bey, “Biz zaten kullandığımız komponentlerde sektörün en iyileriyle çalışmayı tercih ediyoruz çünkü sorunsuz ve kaliteli ürün üretme ana hedefimiz, böyle olunca da sektöründe iyi bilinen ve aktüatör kalitesine güvendiğimiz LINAK firmasıyla hem ticari hem teknik anlamda iyi bir iş birliğimiz oldu” diyerek neden LINAK firmasıyla çalışmayı tercih ettiklerini dile getirdi.

 

Elektrikli teknolojilerin sektördeki geleceği

İş makineleri sektörünün geleceğinin de elektrikli teknolojilerde olduğuna inanan ve sektörde bu alanda da öncü isimlerden birisi olmak isteyen HİDROMEK, Ar-Ge merkezinde sadece elektrikli araçları için "HICON" alt markasını oluşturdu ve bu ürün ailesinin ilk üyesi olan dünyanın ilk elektrikli lastikli ekskavatörü olan HİDROMEK HICON 7W'i geliştirdi ve geçtiğimiz sene ürünün prototip versiyonunu tanıttı. Halen bu ürünün seri imalatına yönelik çalışmaları başta olmak üzere elektrikli, otonom iş makinelerini geliştirmeye yönelik çalışmaları devam etmektedir.

HİDROMEK, servis noktalarına istenildiği an kolayca ulaşılması için HICON 7W modelinde elektrikli kaputun hareketinde LINAK LA25 aktüatörünü tercih etti. Bu tasarımda, LA25’e yer verilmesinin en önemli sebebi aktüatörün kompakt bir tasarıma sahip olmasıdır.

İş makineleri sektöründe kullanılan aktüatör çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için LINAK Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now