Ürün deneyim hikâyesi

Kverneland, balya makineleri için esnek çözümler arıyordu.

Makine tasarımı konusundaki onlarca yılı aşkın deneyim, tüm dünyada mükemmel performans göstermesi gereken Kverneland balya makinelerinde kendine yer buluyor. En yeni nesil Kverneland balya makineleri, size rakipsiz performans güvencesi ve çok çeşitli mahsul türleri ile çalışabilme olanağı sunuyor.

FastBale'in yenilikçi tasarımı, çeşitli mahsul türleri ve son kullanıcı gereksinimlerine göre işlerin farklı şekillerde yapılabilmesine imkan tanıyan, çok yönlü kullanım olanağı sunmaktadır. FastBale, benzersiz özellikleri ile tüm balyalama ve sarma gereksinimleriniz için tam anlamıyla esnek bir çözüm sunarken aynı zamanda operatör konforunu ve üretkenliğini de artırmaktadır. 

Kverneland Ravenna'nın ana hedefi, daha fazla değer sunmak için verimli bir entegre balyalama sistemi ile güvenilirliği ve çok yönlülüğü bir araya getirmekti. Yeni seri balya makineleri LINAK lineer aktuatörleri ile donatıldı. Özellikle LA36 aktüatörü, LINAK'ın çok zorlu koşullarda çalışmak üzere tasarlanmış, en sağlam ve güçlü aktüatörlerinden biridir. Uzun hizmet ömrüne ve yüksek IP sınıfına sahip bakım gerektirmeyen bir üründür. 

Yüksek kaliteli aktüatör, hidrolik çözümlere ve diğer elektrikli aktüatörlere göre çok güçlü bir alternatiftir. Tam istenen verinin elde edilmesi yalnızca uygun ve yüksek kaliteli bileşenlerin kullanılmasıyla sağlanabilir. 

Kverneland Group Ravenna'daki Elektronik Mühendisi Valerio Casadei “LINAK LA36 aktüatör bu gereksinimleri tam olarak karşılıyor" dedi. 

LINAK, strok uzunluğu, özel kablolar ve ara birim bağlantı uçları gibi kontrol sistemlerimizle kolayca etkileşim sağlayan yüksek düzeyde özelleştirme olanağı sunuyor. LA36, standart olarak dönmeyen ön bağlantıyla geliyor," dedi. 

Casadei, “LINAK ile çalışmak, yalnızca bir ürün satın almaktan daha fazlasıdır. Aynı zamanda, çok geniş uygulama ve ürün uzmanlığına sahip mühendislerden ve teknisyenlerden oluşan bir ekipten de destek alabiliyorsunuz,” diye sözlerine devam etti. 

Yeni nesil balya makineleri, patentli Kverneland PowerBind file sarma sistemi ile gelmektedir. File, LA36 lineer aktuatörü sayesinde, her zaman gergin kalacak şekilde bir ayarlama kolu tarafından yatay bir hareket açısıyla doğrudan balya bölmesine beslenir ve çok hassas ve son derece güvenilir biçimde yerleştirilir. 

Ayrıca ayarlama kolu, fileyi sürekli olarak tutar ve balya %90 tamamlandığında ileri doğru hareket eder ve fileyi yerleştirmeye hazır hale gelir.

Filenin alınması için zaman kaybedilmediğinden, sistemin güvenilirliği ve üretkenliği artar. Ayarlama kolu, balya tamamlandığında, fileyi anında balya bölmesine yerleştirir.  Kverneland’ın entegre LINAK aktüatör teknolojisini kullanan yeni nesil balya makineleri

File yerleştirildikten sonra fren, filenin üzerine ilerleyerek gergin durmasını sağlar. Filenin yerleştirilmesi sırasında besleyici kol bekleme konumuna geri döner ve balya sarıldığında bıçak devreye girerek fileyi keser.

LA36, hareket çözümünün ilgili uygulamaya göre uyarlanmasına yardımcı olacak, çok çeşitli özelleştirilebilir ayar ve geri bildirim sayesinde kolay bakım, kontrol ve hızlı montaj olanağı sunar. Kalite ya da kullanım ömründen ödün vermeyen akıllı bir sistem. 

Balya makineleri ya da diğer tarım makineleriyle ilgili daha fazla aktüatör çözüm önerileri ve teknik özellikleri hakkında daha detaylı bilgi için LINAK TECHLINE ile iletişime geçin.
LINAK® TECHLINE® segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

Geleceğe Atılan Adım – Entegre Kontrolörlü Aktüatörler play-icon

Geleceğe atılan adım – Entegre kontrolörlü aktüatörler

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Gelecek için hareket

IC aktüatörlerinin geleceğin dünyasına nasıl hareketlilik kazandırdığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Görüntüle

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.