Ürün deneyim hikâyesi

Sulky gübre serpme makinesinin otomasyonu

LINAK aktüatörleri, hassas tarım uygulamalarının birçoğunda önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin gübre karışımları, yalnızca sürgü kontrollerinin tam doğru ve otomatik biçimde ayarlanmasıyla gerektiği biçimde atılabilmektedir.

Econov ile X40 ya da X50 santrifüjlü gübre serpme makinesi kontrolünün tarla kenarındaki tarafında bulunan kapatma sürgüsünün açılma ve kapanma zamanı otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Çalışma genişliğinin optimizasyonu gerçek zamanlı olarak yapılabilmektedir.

Artık izleyerek manuel kontrol yok - hassas ayarlama zamanı!
Bu amaçla makineye, yeni nesil bir takip cihazı ve tarladaki yerinin belirlenmesini sağlayan bir GPS anteni takılmaktadır.
LINAK ve Sulky F&E yakın işbirliği ile çalışarak birden fazla entegre LINAK elektrikli aktüatör ve Sulky tarafından geliştirilen bir bağlantı tekniğini kullanarak gübre serpme makinelerindeki kontrol süreçlerinin otomasyonunu sağladılar.

Gübre girişinin açılması ve kapanması ve verilen gübre miktarının ayarlanması (sürüş hızına ve kısmi genişlik sayısına uygun olacak şekilde), çalışma ortamının koşullarına göre uyarlanan aktüatörlerle sağlanmaktadır.

Sulky X40 ve X50 gübre serpme makineleri, tarla kenarlarının uzaktan kontrollü biçimde gübrelenmesi için sağ serpme diskinde Tribord 3Di sisteminin bulunduğu bir ürün serisinde yer almaktadır. Bir LINAK aktüatörü, tarla kenarlarının gübrelenmesini sağlamak için gübre verme noktalarını, özel bir küreğe kaydırır.
Dolayısıyla Sulky gübre serpme makinesinin hassasiyeti ve basitliği ile LINAK aktüatörünün doğruluğu, birbirine bağlıdır.

Teknik bilgiler ve gübre serpme makineleri ve tarım makinelerinde kullanılan diğer aktüatör çözümleri ile ilgili bilgi için LINAK TECHLINE ile iletişime geçin.

 
Elektrikli aktüatör çözümleri – Daha fazla hasat almak için gübre serpme makinelerinde hassas dozajlama play-icon

Elektrikli aktüatör çözümleri – Daha fazla hasat almak için gübre serpme makinelerinde hassas dozajlama

Geleceğe Atılan Adım – Entegre Kontrolörlü Aktüatörler play-icon

Geleceğe atılan adım – Entegre kontrolörlü aktüatörler

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Gelecek için hareket

IC aktüatörlerinin geleceğin dünyasına nasıl hareketlilik kazandırdığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Görüntüle

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.