Contact us here
Teknoloji ve trendler

Sağlık sektörünün elektrikli geleceği Li-iyon bataryalarda

Tıbbi sistemlerde ana güç kaynağı veya yedek olarak kullanılan bataryaların giderek daha yaygınlaştığı günümüzde, batarya teknolojisinde kurşun asitten lityum iyona geçiş yaşanıyor. Li-iyon batarya teknolojisi birçok avantaj sunuyor. Tıbbi sistemlere uzun ömürlü ve son derece kararlı bir performans sunan Li-iyon batarya teknolojisi, aynı zamanda yüksek enerji yoğunluğu, düşük ağırlık ve daha uzun çalışma döngüleri de sağlamaktadır. Diğer bir deyişle, Li-iyon bataryalar, zamanın batarya şarj etmek veya değiştirmek yerine hasta bakımına ayrılmasını gerektiren kullanım alanları için idealdir.

Tıbbi sembollerin ve sağlık sektörüne yönelik çözümler için geliştirilmiş Li-iyon bataryanın renklendirilmiş görüntüsü.

Güvenlik ve kalite

LINAK® olarak, batarya üretimimizde güvenliğe öncelik veriyoruz. Amacımız son kullanıcılara yüksek düzeyde güvenlik sunan bataryalar geliştirmek olduğundan, bu nokta ürün geliştirme sürecimizde bir numaralı önceliğimiz. Bataryalarımızın kalitesini, yalnızca kalite standartları belgelendirilmiş tedarikçilerin batarya bileşenlerini kullanarak ve her detayı test laboratuvarlarımızda çeşitli senaryolara dair simülasyonlar yürüterek test ederek sağlıyoruz. Ardından, kullandığımız bileşenlerin ve ürün tasarımının yüksek kalite ve güvenlik standartlarımızı karşıladığından emin olmak amacıyla, geliştirdiğimiz ürünü yeniden testlere tabi tutuyoruz.

 

Kusursuz tasarım

LINAK’ın Li-iyon bataryaları, güvenlik ön planda tutularak tasarlanır. Özel olarak geliştirilmiş gövdeleri yalıtımlıdır ve yüksek basınç tahliyesi için kontrollü havalandırma mekanizmalarına sahiptir. Hem hastalar hem de sağlık personeli için hayati önem taşıyan güvenlik, ekipmanın hizmet ömrü açısından da önemlidir. Bataryalarımız, yüksek güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanır.

 

Tasarımdaki güvenlik

BA22 gövdesinin mekanik yapısı, Li-iyon bataryada termal kaçak meydana geldiğinde oluşan sonuçları hafifleten bir tasarıma sahiptir. Bataryamızın alt paket yapılandırması, sıcaklığın ve basıncın komşu hücrelere yayılmasını etkili bir şekilde durdurmak için çeşitli yalıtım ve faz değiştirme malzemelerinden oluşan yenilikçi bir yapıya sahiptir. Buna ek olarak entegre edilmiş olan alev tutucuları, alevlerin sorunlu hücreden kaçmasını önleyen ve gövdenin yapısal bütünlüğünü koruyan güçlü bir bariyer görevi görür.

Termal kaçaklara karşı bunların ötesinde koruma sağlaya özel bir tasarıma sahip olan gövde, aşırı basıncı etkili bir şekilde yönetebilen kontrollü havalandırma mekanizmalarıyla hermetik olarak yalıtılmıştır ve bu sayede batarya hücreleri için daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Klipsli montaj sistemine sahip LINAK BA22 Li-iyon batarya.LINAK BA22 Li-iyon batarya
 
 
 

Batarya simgesi maviİstifleme için iki PCP portu

Batarya simgesi maviGüvenilir performans

Batarya simgesi maviKolay montaj

Batarya simgesi maviTest edilmiş kalite

Batarya simgesi maviOnaylı tıbbi uygunluk

Batarya simgesi maviIPX6 Washable

Batarya simgesi maviUzun ömür

Batarya simgesi maviTermal kaçak

 
 
 

Son kullanıcıya önem veriyoruz

LINAK’ın Li-iyon bataryaları, son kullanıcı düşünülerek tasarlanmıştır. Kurşun asit bataryalardan daha güçlü, hafif ve küçüktürler. Geleneksel bataryalara göre 8 kata kadar daha uzun kullanım ömrü sunan ve kullanım ömrünü uzatmak için ekstra bakım gerektirmeyen Li-iyon bataryalar, son kullanıcılara önemli avantajlar sağlar.

 

Yüksek performans, uzun batarya ömrü

Güvenilir ve uzun ömürlü güç için LINAK’ın Li-iyon bataryalarını tercih edin. Li-iyon bataryaların aksine kurşun asit bataryaların voltajı, bataryanın şarjı azaldıkça belirgin şekilde düşer. Li-iyon bataryaların şarjı azaldıkça yalnızca hafif bir voltaj düşüşü meydana gelir. Kullanıcılar, bu sayede bataryadan uzun bir süre boyunca düzenli verim alır ve bataryayı daha az sıklıkla değiştirmek durumunda kalır.

Li-iyon deşarj olma eğrisi (gri) ve kurşun asit deşarj olma eğrisi (kırmızı)
 
 

Yıkanabilirlikte yeni standartlar

Enfeksiyonları daha ağır ve bazı durumlarda tedavi edilmelerini daha zor hâle getiren antimikrobiyal direnç, tüm dünyada halk sağlığını tehdit eden ve aciliyet teşkil eden bir sorundur. Bakteri ve mantarların çok talihsiz bir şekilde gelişmesi nedeniyle meydana gelen bu tehdit, hastaların ve personelin korunabilmesi için tıbbi ekipmanların ve bileşenlerin yıkanabilmesini gerektirmektedir. LINAK bataryaları IEC60601 standartlarına uygun olmakla beraber, modern yıkama tünellerinde maruz kaldıkları temizlik kimyasallarına ve yüksek basınçlı sıcak suya dayanabilmeleri için IPX6 Washable standardında yıkanabilirlik sunmaktadır.

 

Li-iyon bataryaların avantajları

Li-iyon bataryalar sundukları üstün performansın yanı sıra, yapılan yatırıma hızlı bir şekilde getiri sağlar. Kurşun asit bataryalar daha ucuz bir seçenek olabilir; fakat Li-iyon bataryalar birkaç kat daha uzun ömürlüdür ve bu da onları en uygun maliyetli seçenek hâline getirir.

Daha az değiştirilmek ve şarj olmak zorunda kaldıklarından zamandan tasarruf ettiren bu bataryalar, tıbbi ortamlarda hasta bakımına daha fazla zaman ayrılabilmesini sağlar.

Alt tarafta kırmızı kurşun asit batarya ve tahterevalli ve üst tarafta gri Li-iyon batarya ve yaprak
 
 

Dijital çözümler

Tüm Li-iyon bataryalarımız, LINAK kontrol kutularıyla akıllı iletişim kurabilmektedir. Bu özellik, OneConnect™ gibi uygulamaların ve LINAK Communication Interface (Lci™) gibi sistemlerin batarya durumu hakkında bilgiye hızlı ve etkin bir şekilde erişilebilmesine veya bataryayla ilgili sorunların uzaktan kolayca teşhis edilebilmesini sağlar.

 

Kanıtlanmış teknoloji

LINAK’ın her ürünü, yenilikçi teknoloji ve üstün kalite ilkelerine bağlı kalınarak ve güvenlik ön planda tutularak geliştirilmektedir. Dayanıklı bataryalarımız, uzun ömürlü olmalarını sağlayacak faktörler göz önünde bulundurularak ve güvenliğe büyük önem verilerek tasarlanmaktadır.

Bataryalar, fabrikadan çıkmadan önce yüksek ve düşük sıcaklıklar, farklı nem seviyeleri ve atmosferik basınçlar dâhil olmak üzere çeşitli çevre koşullarında gösterdikleri performans açısından sıkı testlere tabi tutulur.

Arıza durumlarının yaşatacağı sıkıntıların bilincindeyiz. Bu nedenle amacımız, size denenmiş ve test edilmiş yüksek kaliteli, yani güvenilir bir ürün sunabilmektir.

Batarya test tesisi. LINAK’ta test edilmek üzere bekleyen yeşil bataryalar.
 

Güvenilir tedarik

Sağlık sektörüne yönelik ekipman üreticileri, kullandıkları bataryaların ve bileşenlerin temin edilebilirliğine güvenebilmelidir. LINAK olarak, küresel varlığımız sayesinde ve yerel tedarik zincirlerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman hızlı ve güvenilir biçimde karşılayabilmekteyiz. LINAK'ın üretim ve lojistik personeli, Li-iyon bataryalarınızın görmesi gereken profesyonel muamele konusunda sertifikalıdır.

LINAK: Hasta taşıma için bataryalar ve kontrol kutuları play-icon

LINAK: Hasta taşıma için bataryalar ve kontrol kutuları

Mobil sağlık ekipmanları için LINAK lityum iyon bataryaların avantajları play-icon

Mobil sağlık ekipmanları için LINAK lityum iyon bataryaların avantajları

Dosyalar

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now