Teknoloji ve trendler

Sağlık ekipmanınız için doğru kontrol kutusunu seçin

LINAK’ın sağlık uygulamalarında kullanılan aktüatör sistemleri için sunduğu kontrol kutuları, karakteristik görünümleri ve kolay montaj seçenekleri ile tıp sektöründeki tüm branşlarda popülerdir. Peki, uygulamanız için ideal kontrol kutusu nasıl seçilir?

Uygulamanızda kullanılan sisteme uygun kontrol kutusunu kolayca bulabilmeniz için bir çözüm geliştirdik:

LINAK® Kontrol Kutusu Seçicisi

 

2 kanal

4 kanal

5 kanal


 

Analog
Programlanamaz

CA30 kontrol kutusu

120 W

CA40 Kontrol Kutusu

120 W

 

Analog/Dijital

CA63

200 W

 

Dijital
Programlanabilir

Kontrol kutusu CO61

200 W

 
CO65

280 W

CO53 kontrol kutusu

190 W

 
CO71

350 W

 

 

6-12 kanal gerektiren sistemler için bir PJ2 kanal çoğaltıcı adaptör kutusu ve bir LINAK® CO-Link™ kullanılmasını öneriyoruz.

 

Doğru sayıda kanala sahip olun
Sağlık uygulamalarına yönelik LINAK kontrol kutuları kolayca tanımlanabilir. Şekiller ve boyutları aynı olduğu gibi, çoğu IPX6 Washable DURA™ koruma sınıfı ve kolay kablo yönetimi gibi aynı ekstra özelliklere sahiptir.

Ayarlanabilir sağlık uygulamalarının çoğu iki ila beş kanala sahiptir. Bu kanalların her biri bir aktüatöre, el kumandasına veya gerekli güçe sahip ek bir özelliğe atanabilir. Kullanacağınız aktüatörlerin ve özelliklerin sayısını toplayın, tümü için gerekli gücü hesaplayın ve ardından ihtiyacınıza uygun kontrol kutusunu (veya kutularını) seçin.

NOT: Eğer daha fazla kanala ihtiyacınız varsa, kanal sayısını bir PJ2 kanal çoğaltıcı adaptör kutusu ve bir LINAK CO-Link™ ile iki katına çıkarabilirsiniz.

Kusursuz ve optimum performans için gerekli güç
“One World – One Box” programı kapsamındaki kontrol kutuları, 120 W ile 350 W arasında güç sağlayan modellerden oluşmaktadır. Her birinin sahip olduğu Anahtarlamalı Güç Kaynağı (SMPS), yüksek güç dönüştürme performansı sayesinde aktüatörlerin her türlü yük altında kusursuz ve kontrollü bir şekilde hareket ettirilebilmesini sağlar.

NOT: Daha fazla güce ihtiyaç duyduğunuz takdirde, güç çıkışını bir LINAK CO-Link™ ile iki katına çıkarabilirsiniz.

Gerekirse OpenBus™ sistemleri tercih edin
Analog sistemler ve OpenBus™ sistemler arasındaki başlıca fark, güvenlik sağlayan özelliklerin sayısıdır. LINAK OpenBus™, güvenliği artıran birçok özelliğin yanı sıra sisteme değer katan çeşitli özellikler de sağlamaktadır. Bu özelliklerin bazıları yasal standartlar nedeniyle zorunlu olabilir ve kullandığınız dijital sisteme bağlı olarak OpenBus™ kullanmanız faydalı olabilir.

Sisteminize verim, konfor ve değer kazandıran özellikler
Sağlık personelinin daha etkili çalışabilmesini sağlayan veya hastaya daha fazla ergonomi ve konfor kazandıran özellikler, kontrol kutusu seçiminizde belirleyici etkenler olabilir. Biz bu tür özelliklere genelde “değer kazandıran özellikler” diyoruz. Kablosuz el kumandalarından Yatak Altı Aydınlatması veya gelişmiş Tartı Sistemi (Scale) fonksiyonuna kadar çeşitli özellikler bu kapsama girer.

Eğer LINAK Kontrol Kutusu Seçicisi veya genel olarak aktüatör sistemlerimiz ile ilgili sorularınız varsa lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

 

LINAK, “One World – One Box” ilkesi ile çalışmaktadır. Bunun anlamı, uygulamanız için gerekli sistemi oluştururken, sunduğumuz ürünleri teknik özellikleri fark etmeksizin kombine edebilmenizdir. Kontrol Kutusu Seçicisi, sisteminiz için optimum kontrol kutusunu bulmanızı kolaylaştıran bir hizmetimizdir.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.