Teknoloji ve trendler

Hastanelerde etkili hareket yaratan güçlü ve hız

Güçlü aktüatör sistemleri, ameliyat masaları, tedavi koltukları, yataklar ve röntgen ekipmanları gibi birçok sağlık uygulamasında, hastaların en iyi şekilde tedavisi için gereken verimi sağlamaktadır.

İki trend, modern hasta bakımı ve hastane uygulaması geliştirmesini önemli ölçüde etkilemektedir. Yaşlanan dünya nüfusu ve obezitedeki artış. Bunların bir araya gelmesi, bakım gerektiren hasta sayısının giderek artmasına neden olmaktadır.

İşte bu nedenle hassasiyet, kontrol ve hızın önemli olduğu ayarlanabilir sağlık uygulamaları için çok daha güçlü sistemler geliştirme çabalarımızı yoğunlaştırdık. 

Yüksek kaldırma kapasitesi talebini karşılanmasını ve gelecekteki hastalarla ilgilenilmesini sağlayacak verimi elde etmek için uygulamanızda iki şeye ihtiyacınız var: güç ve hız!


Gelişmiş hareket için tasarlanan güçlü sistemler
LINAK, 35 yılı aşkın süredir sağlık hizmetlerindeki haraketli sistemlerin gelişimini takip etmekte, bazen de bu gelişimlere öncülük yapmaktadır. LC3, LA20 ve LA40 HP gibi denenmiş ve test edilmiş aktüatörlerimizin ve kolonlarımızın çoğu, uygulamanızın ihtiyaç duyduğu dayanıklı hareket olanağını sağlarken LINAK® OpenBus™ kontrol kutusu, koordinasyon, hassasiyet ve kontrol olanakları sunmaktadır.

CO71 kontrol kutusunun, belirtilen ürünlerle bir arada kullanılmasıyla, en zorlu bakım gereksinimlerini bile kolayca yerine getirmenizi sağlayacak ekstra güçten yararlanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, hızdan ödün vermeden ekstra kaldırma kapasitesine sahip olabilirsiniz.

Kendi güçlü uygulamanızı tasarlayın
LINAK® ürünleri, güç ve hız için giderek artan talebi karşılamak için tasarlanmıştır. Geniş LINAK ürün programına göz atarak, hepsi birbiriyle uyumlu ve kolay entegre edilebilen, çok sayıda güvenilir ve kapsamlı testlere tabi tutulmuş ürünleri görebilirsiniz. 

Ancak gelişmiş tıbbi ekipmanlarda güçlü ve hızlı hareket şekilleri yaratmak için gerçekten güce ve hıza ihtiyacınız varsa, bu ürünleri kullanmanız önerilmektedir:

  • kontrol kutusu CO71 (350 W SMPS)
  • PJ2 motor çoğaltıcı adaptör kutusu (iki ekstra kanal ekler)
  • LC3 kaldırma kolonu (6000 N, 29 mm/sn, yüksek eğilme momenti)
  • LA40 HP lineer aktüatör (8000 N tam strok)
  • LA31 lineer aktüatör (hem çekme hem itme)
  • zarif LA20 kompakt aktüatör (2500 N, tasarım ve alan önemli olduğunda)

HB80 el kumandası, sistemin hareket potansiyelinin, yanı sıra, kontrol kutusunun konum hafızası işlevini kullanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca ekstra bir CO71 eklemek ve iki kontrol kutusunu bir LINAK® CO-Link™ ile birbirine bağlamak, gücü ikiye katlamanızı sağlayacak ve size iki kat daha fazla kanal kullanma olanağı sunarak seçeneklerinizi neredeyse sınırsız hale getirecektir.

 
LC3 kaldırma kolonu, dikey kaldırmada standardı belirlemektedir play-icon

LC3 kaldırma kolonu, dikey kaldırmada standardı belirlemektedir

LA40 play-icon

LA40

Dosyalar

Güç ve Hız

Uygulamanızda hem güçten hem de hızdan yararlanın. LINAK sistemleri, hızdan ya da güvenlikten ödün vermeden size ekstra kaldırma kapasitesi sağlar.

Görüntüle

Tedavi koltukları ve muayene masaları çözümleri

Esnek işlevsellik ve gelişmiş ergonomi, günümüz tedavi koltukları ve muayene masaları için gerekli özelliklerdir.

Görüntüle

Hasta bakım yatağı çözümleri

Bakıma muhtaç kişileri daha özgür kılmanın yollarını arıyorsanız, işe yataktan başlanması gerektiği açıktır. LINAK’ın sunduğu çözümler, birbirinden farklı hasta bakım yatağı tasarımları ile mükemmel uyum sağlar.

Görüntüle

LC3 kaldırma kolonu, dikey kaldırmada standardı belirlemektedir

LC3; sessizdir, güçlüdür ve ameliyat masaları, ameliyat sandalyeleri ve röntgen ekipmanları gibi gelişmiş tıbbi uygulamaların daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Görüntüle

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.