Contact us here
Teknoloji ve trendler

Sağlığınız için ayağa kalkın

Çalışırken enerjinizi artırmanın birçok yolu vardır. Bunlardan en kolayı, saatte bir ayağa kalkmaktır. Araştırmalar, bunun daha verimli, üretken, mutlu ve sağlıklı olmanızı sağladığını göstermektedir.

Sağlıklı bir kişi olmanıza karşın çalışma gününün sonunda kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Çalışma günü boyunca enerjinizi artırmanın bir çok yolu vardır: kısa bir uyku, sağlıklı bir öğle yemeği ve asansör yerine merdivenleri kullanmak.

Peki bunların en kolayı olan, daha fazla ayakta durmanın önemini biliyor musunuz?

Araştırmalar, hareketsiz yaşam tarzını değiştirmenizin, daha verimli, üretken ve mutlu olmanızı sağladığını ve sağlığınız için olumlu etkileri olduğunu göstermektedir. Aslında fazla hareketsiz bir yaşam tarzının, tip II diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, erken ölüm, bazı kanser türleri (özellikle kolon, akciğer ve endometriyal kanserler) ve depresyonla ilişkili olduğunu gösteren birçok bağlantılı kanıt bulunmaktadır. 

Ancak bu yüksek riskler birçok basit adımla azaltılabilmektedir. Daha fazla ayakta durmak da bunlardan bir tanesidir.

Ayakta durmanın ergonomiye katkısı ve avantajları hakkında daha fazla bilgi almak için inforgrafiklerimize bakabilirsiniz.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sağlığınız için Ayağa Kalkın play-icon

Sağlığınız için ayağa kalkın

Hareket Yaşamaktır. play-icon

Hareket yaşamaktır

Daha ergonomik bir iş günü için LINAK’tan 6 tavsiye play-icon

Daha ergonomik bir iş günü için LINAK’tan 6 tavsiye

Dosyalar

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now