Contact us here
Teknoloji ve trendler

Masa izleme özelliği, akıllı ofis sistemleri geliştiren entegratörler ve OEM’ler için vazgeçilmezdir

Bir çalışma haftasının her gününü ofisteki masanızda en son ne zaman geçirdiniz? Muhtemelen kapanma tedbirleri başlamadan önce geçirmişsinizdir. Covid19 pandemisinde edindiğimiz hibrit çalışma alışkanlıkları artık hayatlarımızın kalıcı birer parçası olduğundan, ofisler de çoğu zaman yarı boş kalmaktadır. Bu da ofisler için gereksiz masraf anlamına gelmektedir.

Esnek oturma yerlerine ve ayarlanabilir ofis masalarına sahip modern bir hibrit ofis çalışma alanı

Akıllı ofisler için masa izleme sistemleri geliştirmek, akıllı sensör ve Wi-Fi kutusu ile donatılmış LINAK® DESKLINE® Desk Tracking Sistemi sayesinde artık daha kolay.

LINAK’ın hem masa üreticileri hem de 3. taraf sistem entegratörleri için ofis masalarına yönelik sunduğu ağ bağlantısı çözümleri, masa rezervasyon sistemleri ve esnek çalışma alanları için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Tanıtılması, uygulanması ve entegre edilmesi son derece kolay olan çözümler, müşterilerin ve son kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırır.

 

Artık hayatlarımızın bir parçası olan akıllı ofislerde masa izleme çözümleri vazgeçilmezdir

Uygun maliyetli çözümler yaratmak amacıyla ofis alanlarını akıllıca yeniden yapılandıran ileri görüşlü şirketler, paylaşımlı masalar ve akıllı ofis altyapıları gerektiren yeni çalışma yöntemlerine şimdiden ayak uydurmuş bulunmaktadır.

Veriye dayalı olan bu yeni alan yönetimi stratejileri, “aktivite temelli çalışma” konseptinin ve hibrit çalışma programlarının yönetilebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yeni sistemler, ofis masalarının izlenebilmesini gerektirmektedir. Ofis ortamının doluluğu izlenerek toplanan veriler, bir ofis rezervasyon sisteminin parçası olarak veya ofisteki alan kullanımını optimize etmek amacıyla kullanılabilir.

 

Optimize edilmiş masa kullanımı: veri kullanımıyla daha fazla verimlilik

Çalışma masası kullanımının izlenmesi, tesis yöneticilerine ofisin etkili biçimde çalışmaya devam etmesi için ne kadar masa kapasitesi gerektiği konusunda bilgi sağlayabilir. Ofisin küçültülmesi söz konusu olduğunda, bu sayede daha doğru kararlar alınabilir. Masaların ne zaman müsait olduğunu gösteren ve belirli saatler için masa rezervasyonu yapılabilmesini sağlayan bir sistem ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak da mümkündür. Masaların doluluk ve rezervasyon durumlarını gösterebilecek böyle bir sistem, kullanılmayan rezervasyonları otomatik olarak göstererek kaynakların optimum şekilde kullanılabilmesini de sağlar.

Ofis ortamının masalar üzerinden izlenmesi, büyük resme bakıldığında maliyetleri düşüren ve verimliliği arttıran birçok imkân sunmaktadır: Alan-çalışan oranının ideal olup olmadığını gösteren sensörler, aynı zamanda ofiste en çok hangi alanların kullanıldığını gösteren bir ısı haritası da oluşturabilir. Bu fonksiyon, oda sıcaklığının kontrolünde, temizliğin optimizasyonunda ve enerji tüketiminin azaltılmasında da kullanılabilir.

 

Geleceğe hazır olup bugünden temin edilebilen bir çözüm

Geleceğe hazır bir çözüm olan DESKLINE masa izleme sistemi, müşterilerinizin IoT tabanlı ofislerine uygun ürünler sunabilmenizi sağlar. LINAK çözümleriyle donatılmış yüksekliği ayarlanabilir ofis masalarının Wi-Fi ağından ve bulut tabanlı çözümlerden faydalanabilmesini sağlayın. Masaların doluluk durumunu ve diğer ilgili verileri sensör üzerinden izleme özelliğini, bir çözüm ortağınızın veya müşterinizin kendi akıllı ofis yönetim sistemine kolayca entegre edin.

LINAK Desk Tracking Sistemi’den faydalanan sistem entegratörleriyle iş birliğini gösteren diyagram.

 

Entegre edilmeye hazır komple bir sistem

DESKLINE Desk Tracking Sistemi, Wi-Fi bağlantısı sağlayan bir WiFi2LIN kutusundan/modülünden, doluluk sinyalini algılayan bir Desk Sensor™ 2 (DS2) ünitesinden ve sensörden veri alınabilmesini sağlayan bir Uygulama Programlama Arayüzünden (API) oluşmaktadır. İzleme sisteminin yapılandırılması, çözümün ayrılmaz bir parçası olan DESK Wi-Fi uygulaması ile kolaylaştırılmıştır.

  • Masanın altında gizli: İki vida ve iki kablo ile kolay montaj
  • Batarya veya elektrik kablosu yok: Sensör ve Wi-Fi kutusu, gücünü masanın kontrol kutusundan alır
  • Mevcut donanımı güçlendirir: LINAK’ın CBD6S ve DL IC sistemleriyle donatılmış mevcut masalarla uyumludur
  • Uygun maliyetli: Hem satın alırken hem de uzun vadede
  • Güncelleştirilmesi kolay: Wi-Fi kutusunun yazılımı gerektiğinde uzaktan güncelleştirilir
 

Yeni ve mevcut çözümlerle uyumlu

Çözümün kendisi, hem yeni hem de mevcut masa sistemlerine kolayca entegre edilebilir. Masanın altına, Tak Çalıştır özelliğine sahip bir Wi-Fi kutusu ve akıllı sensör monte edilir.

Wi-Fi kutusu, CBD6S kontrol kutusu veya DL IC sistemleri temelinde geliştirilmiş LINAK masa sistemleriyle uyumludur.

Bu çözüm, aynı zamanda LINAK çözümleriyle donatılmış mevcut masa sistemlerine de eklenebilir. Çözüm, doğal olarak hem iki hem de üç kademeli elektrikli kaldırma kolonları ile uyumludur.

Motorlu kolonlar, CBD6S kontrol kutusu, sensörlü Wi-Fi kutusu ve DPG masa kumandasıyla donatılmış, yüksekliği ayarlanabilir bir LINAK masa sisteminin çizimi.

 

LINAK için doğal olan bir yenilik

Masa izleme sistemi, 1998 yılında ofis masaları için ilk komple elektrikli yükseklik ayarlama sistemini tanıtarak sistem geliştirme yolculuğunu başlatan LINAK için ileriye doğru atılmış yeni bir adımdır. Günümüze kadar 10 milyondan fazla masayı kendi sistemleriyle donatmış olan LINAK; yenilikçilik, kalite ve tasarım konularında standartları devamlı yükselterek sektöründeki lider konumunu sürdürmektedir.

Bjarke Thomsen, İş Geliştirme Başkanı, DESKLINE®, LINAK A/S.

Ofis masaları için hareket sistemleri geliştirmede onlarca yıllık deneyime sahibiz. Sistemlerimiz, standart olarak dijital entegrasyona hazırdır.

Bjarke Thomsen, İş Geliştirme Başkanı, DESKLINE, LINAK A/S
 

LINAK, kullanıcı ve masa arasında bağlantı kuran dijital etkileşimli çözümlerin yanı sıra Wi-Fi ve sesli kontrol arayüzleri de sunmaktadır. Ofislerde IoT kullanımıyla beraber girmiş olduğumuz yeni çağ, beraberinde zorluklar da getirmektedir. Fakat bulut tabanlı çalışan bu yeni çözümümüz sayesinde müşterilerimize bu çağın zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmaya hazırız. Bu konudaki önemli pazar payımız ise, sistem entegratörü çözüm ortaklarımız için önemli ve cazip bir fırsat teşkil etmektedir.

 

Veri kullanımına hazır ürünler, günümüzde artık standarttır. Bir sonraki adımınızı, güvenilir bir çözüm ortağıyla atın

Günümüz masa üreticileri/OEM’leri ve sistem entegratörleri, yeni ve nasıl gelişeceği öngörülemeyen ofis ortamlarını kontrol edebilmek isteyen tesis yöneticilerinin beklentilerini karşılayabilmek için, onlara veri kullanımına hazır ürünler sunabilmelidir.

Bir masa üreticisi/OEM olarak akıllı ofis pazarına girmek kolaydır. LINAK Desk Tracking Sistemi sayesinde tüm büyük sistem entegratörleri, LINAK teknolojisiyle donatılmış masalarınızı ofis rezervasyon çözümlerine entegre edebilir. Donanım ve yazılım çözümlerimiz mükemmel bir tercihtir ve hem siz hem de sistem entegratörü tarafından kolayca entegre edilebilir.

 

Arkanızdayız

İster müşterilerinize bir rezervasyon sistemi entegre edilmiş masa çözümleri sunmak isteyen bir ofis mobilyası üreticisi olun ister ofis rezervasyon sisteminiz/çözümünüz için izleme sistemi arayan bir sistem entegratörü, LINAK olarak size yardımcı olabilmekten her zaman memnuniyet duyarız. Çözüm ortağınız olarak LINAK’ı tercih ettiğinizde, birinci sınıf destek hizmetlerimizden ve kalitemizden faydalanabilirsiniz. Çeşitli bölgelerde bulunan 30 yerel satış ofisimiz sayesinde sizin ve pazarınızın her zaman yakınındayız ve şirketinizin rekabetçiliğini sürdürebilmeniz için uluslararası deneyimlerimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

Bölgenizdeki LINAK temsilciliğini burada bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now