Contact us here
Haberler 12 Haziran 2023

LINAK kendini sürdürülebilirliğe adıyor

Paris Anlaşması’na bağlı kalmayı taahhüt eden LINAK, iklim ayak izimizi iyileştirecek girişimler yürütme, güçlü küresel LINAK toplulukları kurma ve ürünlerinin hem çevresel hem de sosyal sorumluluk ilkeleri çerçevesinde üretildiğine dair müşterilerine güven verme konularında kararlıdır.

LINAK’ın ÇSY kategorilerinin her biriyle ilgili resimlerin kolajı

Biz gücümüzü değerlerimizden alıyoruz

Hayatları kolaylaştırma amacımızı sadece ürünlerimizde değil, yaptığımız her şeyde görmek mümkündür. Danimarka kültüründeki köklerimiz, aile mirasımız ve değerlerimiz bize bu yönde her zaman güç veriyor. Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve gezegenimiz için kolay olanı değil, her zaman doğru olanı yapmayı amaçlıyoruz. Aldığımız her kararda sürdürülebilirliği göz önünde bulundursak da, dünyamıza en büyük katkıyı hayatları kolaylaştıran ürünlerimizle sağlıyoruz.

 

Söylenenleri eyleme geçirmek

Çevre, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ÇSY) kategorilerinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SKH) de destek ve katkı sağlayan sürdürülebilirlik girişimlerimizi, kapsamlı bir önemlilik değerlendirmesinin ardından altı temel alanda yürütmeye karar verdik. Bu girişimlerimizi AR-GE’den operasyonlara ve tedarik zincirinden ve müşterileri ilişkilerine kadar yaptığımız her şeye entegre ederek, dünyanın dört bir yanında çevreye ve ürünlerimizden faydalanan insanlara daha olumlu bir katkı sağlayabileceğiz.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri logosuLINAK, sürdürülebilirliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni destekliyor

 
LINAK’ın Temel Girişimleri

Sürdürülebilirlik/Çevre logosu

Çevre

  • Karbon emisyonları
  • Ürün tasarımı ve döngüsellik
  • Kaynak kullanımı ve döngüsellik

Sürdürülebilirlik/Sosyal logolar

Sosyal

  • Çalışan Bağlılığı

Sürdürülebilirlik/Yönetişim logoları

Kurumsal Yönetişim

  • Sürdürülebilir Tedarik Zinciri
  • Müşterilerin ÇSY Beklentileri
 
 

Paris Anlaşmasına Bağlılık

Aynı zamanda Paris Anlaşması’na bağlı olan LINAK, stratejimizi hayata geçirmemize ve taahhütlerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak Bilime Dayalı Hedefler ve kısa vadeli hedefler belirleme sürecindedir. Paris Anlaşması, bu yüzyılda küresel sıcaklık artışını 1,5 Santigrat dereceye sınırlayabilmek amacıyla şirketlerin aşağıdaki noktalara odaklanmasını öngörüyor:

Girişimlerimizi keşfedin ve nasıl bir etki yarattığımızı öğrenin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now