Contact us here
Haberler 12 Kasım 2019

Elektrikli biçerdöver toplama tablaları ile daha fazla hasat

Biçerdöver aksesuarlarında uzmanlaşan Alman Geringhoff şirketi, yeni bir hareketli toplama tablası geliştirdi. LINAK® tarafından geliştirilmiş elektrikli aktüatörler ile donatılan tabla, mısır hasadının daha verimli yapılabilmesi amaçlanarak tasarlandı.

Elektrikli biçerdöver toplama tablaları ile daha fazla hasat

Alman tarım uzmanı Geringhoff, mısır üretiminde kullanılan biçerdöverler için geliştirdiği yeni toplama tablası çözümünü iki yıl sürdürdüğü test çalışmalarının ardından tanıttı. Geleneksel hidrolik sistemin yerine elektrikli bir çözüm getiren Geringhoff, tercihini LINAK’ın LA36 aktüatörlerinden yana kullandı.

Geliştirdikleri çözüme “Freedom” adını veren şirketin ürün geliştirme ve tasarım müdürü André Hemmesmann, elektrik ile hareket eden yeni sistemin çok daha kolay bir şekilde monte edilebildiğini ve çiftçiye daha verimli bir hasat sağladığını ifade ediyor.

Hemmesmann, Bir veya daha fazla hidrolik silindir kullanıldığı zaman, istenen hareketlerin sağlanabilmesi için sinyal hatları hidrolik hatlarının yanına döşenmelidir. Elektrikli aktüatörlerde ise tek bir kablo gereklidir diyor.

Dayanıklılığı denenmiş ve test edilmiş elektrikli çözüm
Hemmesmann’a göre toplama tablaları için elektrikli çözümü tercih etmelerinin ardındaki neden, Danimarkalı LINAK’ın tarım makinelerine yönelik dayanıklı çözümlerde yıllara dayanan deneyimi ve yürüttüğü kapsamlı test süreçleri olmuş.

Elektrikli biçerdöver toplama tablaları ile daha fazla hasat
 

Sistemi iki yıl boyunca test ettik ve dayanıklılığı konusunda son derece memnunuz diyen Hemmesmann, gelecekte daha çok Geringhoff ürünü için elektrikli çözümler tercih edebileceklerini ifade ediyor.

“Freedom” hakkında daha fazla bilgi edinmek için, “Elektrikli harekete sahip toplama tablası ile daha verimli mısır hasadı” makalesini buradan okuyabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bölgenizdeki LINAK temsilcisiyle de iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now