Contact us here
Haberler 20 Ağustos 2019

Yeni Desk Control uygulamasında kullanıcı istatistikleri ön planda

Kolay ilk kullanım, masaya otomatik bağlantı ve daha fazla istatistiksel entegrasyon LINAK® DESK CONTROL™ uygulamasında yapılan kapsamlı değişiklikler, kullanıcının kendisine hedef belirleme şeklini geliştirip ofis masasının yükseklik ayarlarını daha aktif kullanmasını sağlayarak, çalışma alışkanlıklarını geliştirebilmesine destek olmaktadır.

Desk Control Uygulamaları

Ayarlanabilir bir ofis masası, yalnızca oturarak veya ayakta çalışabileceğiniz bir iş istasyonu olmanın ötesinde, çalışırken hareket edebilmenizi sağlar. Fakat, yapılan araştırmalar, kullanıcıların masalarından tam olarak faydalanmadığını göstermektedir. Kendimize ne kadar faydalı hedefler koysak da, gün içerisinde hareket etmeyi bir şekilde unutuyoruz.

Masa kumandalarımızın birçoğuna ve Desk Control uygulamalarınıza bir hatırlatma fonksiyonu entegre etmiş olmamızın nedeni de budur. Uygulamamızın yeni sürümü ile, son kullanıcılarınıza yardımcı olacak önemli iyileştirmeler sunuyoruz. Aşağıya bir göz atın:

Ödül göz önünde olduğu zaman motivasyon artar
LINAK Desk Control uygulamasının öne çıkan özelliklerinden biri, hatırlatma fonksiyonu ve kullanıcıyı motive eden bildirimleridir. Uygulamanın yeni sürümünde istatistikler çok daha büyük rol oynamaktadır. Önemli ölçüde geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, kullanıcının gün içerisinde hedeflerine ilişkin ilerleme durumunu kolayca takip edilmesini sağlamaktadır.

Davranış bilimi temelinde yapılan araştırmalar, küçük ödüllerin bile işe yaradığını göstermektedir. Uygulamanın belirli aralıklarla yaptığı bildirimler ile kullanıcının başarılarını tebrik etmesinin nedeni de budur.

Kolayca erişilebilen ve okunabilen istatistikler
Kullanıcıların masa ayarını yapmak için masalarındaki kumandayı (örn. DPG Masa Kumandası) kullanmayı tercih ettiklerini, yapılan araştırma ve anketlerden biliyoruz. Fakat buna rağmen istatistiklerin okunmasında telefon kullanımı tercih ediliyor.

Kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek amacıyla, kullanıcının kişisel hedeflerine ilişkin günlük ilerleme durumunu kontrol etmesini ve yakılan kalorileri görmesini kolaylaştırdık. Uygulama artık kullanıcının koyduğu hedeflere doğru ilerlemesini izliyor ve katettiği aşamaları işaretliyor.

Kaydedilen veriler ve belirlenen hedef doğrultusunda görüntülenen pozitif ve teşvik edici bildirimler, kullanıcının ayağa kalkması gerektiğini hatırlatır ve motivasyonunu iş günü boyunca yüksek tutmada destek olur.

Uygulama ve masa arasında otomatik bağlantı
Sağladığımız bir diğer özellik, uygulama bir kez masa ile eşleştirildiği zaman masanın telefonu sonrasında hatırlamasıdır. Kullanıcı sabah masasına vardığı zaman, uygulama masaya otomatik olarak bağlanıp bir önceki gün kaydedilen verileri kullanmaya devam eder.

Desk Control uygulamasında DPG desteği
Desk Control uygulaması, özellikle kullanımı kolay, Red Dot ödülü almış ve Bluetooth® ile donatılmış DPG1C Masa Kumandası’nın tüm özelliklerinden faydalandığı zaman, ofis masanız için ideal bir ekstradır. Masa kumandası ve uygulama kolayca eşleştirildikten sonra, kullanıcı kişisel ayarlarını telefonunda kaydedebilir. Hatta, favori konumların belleğe kaydedilmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Uygulama iOS ve Android işletim sistemleri için sunulmaktadır. Ücretsiz uygulamayı App Store veya Google Play’den indirin.

LINAK Desk Control uygulamasının kendisi hakkında veya kendi markanızı yansıtacak şekilde nasıl özelleştirilebileceği ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilcisi ile iletişime geçin. 

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now