Contact.ContactUsHere
Haberler 9 Temmuz 2019

Üretim ortamlarında yüksek ergonomi nasıl sağlanır?

Dalında uzmanlaşan Fransız Neoditech şirketinin başlıca hedefi, atölyelerde veya endüstriyel üretimde çalışanlar için üstün ergonomi sağlayan çözümler üretmektir. Bu hedefe ulaşabilmek için gerekli hareket sistemlerinin sağlanmasında, LINAK® kilit rol oynamaktadır.

Endüstriyel üretimde çalışan herkes, çalıştığı iş istasyonunun optimum ergonomi sunmasına büyük değer verir. Dünyanın dört bir yanında gereğinden fazla fabrika çalışanı, kas-iskelet hastalıkları ile mücadele etmek durumundadır. Dolayısıyla bu senaryonun önlenmesi, geçtiğimiz on yıl içerisinde giderek önem kazanmıştır. Endüstriyel iş istasyonlarında çalışan kişilerin üzerindeki fiziksel yükü azaltmanın yolunu bulmak, ergonomik çözüm üretirken atılması gereken ilk adımdır.

Ergonomik hareket çözümlerinde uzmanlaşan Fransız Neoditech şirketi, endüstriyel üretimde kullanılan çeşitli iş istasyonları için doğru çözümleri sunmaya odaklanmıştır. Şirket, LINAK®’ın endüstriyel aktüatörlerini kullanarak geliştirdiği etkili montaj kolu ile, müşterisinin çalışanlarına 200 kilograma kadar ağırlığa sahip parçalar ile kolayca çalışabilecekleri bir çözüm sağlamıştır. 

Neoditech’in müşterilerine nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz, geliştirdikleri ERGO360 montaj kolu hakkındaki tüm ayrıntıları burada okuyabilirsiniz.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.