Haberler 8 Mayıs 2017

BA001 batarya hakkında bilmeniz gerekenler

LINAK Satış Mühendisi Stefan, LINAK BA001 bataryası ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlıyor. Batarya, elektrikli aktüatör çözümlerine güç sağlamaktadır. Kısacası, ayarlanabilir hareketli mobilyalar tasarlarken, şebeke elektriğine bağlanma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.

Stefan Lorenzen, Danimarka’daki LINAK A/S'de çalışan bir Satış Mühendisidir. İş arkadaşlarıyla birlikte LINAK’ın BA001 bataryasıyla ilgili tüm bilgilere sahiptir. Her gün, LINAK ürünleriyle ilgili sorulara yanıt vermektedir. Şimdi mobilya tasarımında BA001’in kullanılmasıyla ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarını bizimle paylaşıyor.

Şebeke elektriği yerine neden bir batarya kullanmalıyım? Stefan Lorenzen, Danimarka’nın Guderup şehrindeki LINAK A/S’de LINAK Satış Mühendisi.
Elektrikli ayarlanabilen mobilyalarda batarya kullanmak, kolay ergonomik elektrikli ayarlamanın yanı sıra daha fazla hareket imkanı sağlamaktadır.

Bir batarya, bir mobilyayı kaç kez yukarı/aşağı hareket ettirebilir?

Bu sayı, BA001’i kullandığınız aktüatör çözümüne ve mobilya türüne bağlıdır.

Örneğin bir ergonomik kütüphane arabasına bakarsak, tek şarj ile yaklaşık 160 kez yukarı-aşağı döngüsünü tamamlayabilmektedir*. Bu sayede bir kütüphane görevlisi için günlerce kullanım olanağı sağlayacaktır. İki bacaklı ve orta düzeyde yüklü, normal bir yüksekliği ayarlanabilir ofis masasında, tek şarj ile yaklaşık 40-50 tam indirme-kaldırma döngüsü sağlayabilmektedir*.

Batarya şarj seviyesini nasıl görebilirim?
Bataryada şarj kapasitesi seviyesini gösteren LED çubukların kullanıldığı kolay anlaşılır durum göstergesi bulunmaktadır. Şarj yüzde 25’e düştüğünde, bataryayı kısa bir süre içinde şarj etmeniz gerekeceğini belirtilen bir sesli sinyal de verilmektedir.

Şarjı biterse ne yapabilirim?

Bataryayı şarj edin ya da yerine şarjlı bir batarya takın. Esnek şarj etme olanakları sayesinde mobilyanın kontrol kutusuna şebeke kablosunu takmanız ve gece boyunca şarj olmaya bırakmanız yeterlidir Sabah geldiğinizde kullanıma hazır olacaktır.

Aynı zamanda, BA001 bataryayı çıkarabilir ve harici bir güç kaynağı ile şarj edebilirsiniz.

Bataryayı nasıl değiştirebilirim?

Bu işlem çok kolaydır. Pratik bir braket sayesinde kolayca takıp çıkarabilirsiniz. Braket, her zaman batarya ile birlikte sağlanmaktadır.

Kullanılmadığında enerji tüketir mi?
BA001, ZERO™ teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji sayesinde beklemedeki enerji tüketimi 0,1 W’tan daha düşüktür.

Bataryayı nereye takacağım?
Bataryayı sistem kontrol kutusunun yanına takın. Aynı zamanda BA001 takıldığında, kabloların yönetimini ve sabitlenmesini sağlayan pratik arka oluklar sayesinde entegre kablo yönetimi sistemine de sahiptir.

Stefan’ın yanıtlamadığı başka bir sorunuz mu var?
LINAK’ın BA00 bataryası hakkında daha fazla bilgi almak için istediğiniz zaman bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz .

* Yüke bağlıdır. Gün boyunca yapılan küçük ayarlamalar, tam döngü değil, kısmi döngü olarak sayılmaktadır.

Hareket KazandırınBA001 ile uygulamanıza hareket kazandırın
Bataryanın bir çözüme kazandırdığı hareket olanakları, hareketlilik ve ergonominin istenebileceği yerlerin sayısını artırmaktadır.
Daha fazla ilham almak için Hareket Kazandırın ilham alma bölümüne bakın .

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.