Contact us here
Tarım Makineleri

Tohum ekme makineleri için çözümler

LINAK aktüatörleri, modern tohum ekme makinelerinde tank kapaklarının, işaretleyicilerin ve dozlama ünitelerinin akıllı biçimde hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

Tohum ekme makineleri

Akıllı aktüatörlerle tohum ekme makinelerini optimize edin

Modern tarımda, verimin artırılırken, israfın ve enerji tüketiminin azaltılması önemlidir. Toprak kalitesi göstergeleri, çiftçilerin gübreleme ve tohum dikme işlemlerini optimize etmesine yardımcı olmaktadır. GPS izleme ile birlikte kullanıldığında, tarlanın her alanına en uygun miktarda tohum atılabilmektedir. Çiftçiler, akıllı LINAK aktüatörlerinin kullanıldığı bir tohum ekme makinesi kullanarak birçok avantajdan yararlanabilirler:

  • Kolay entegre edilebilen akıllı aktüatörler
  • Kolay montaj ve düşük bakım gereksinimi
  • Dayanıklı, denenmiş ve test edilmiş aktüatörler

Hassas tarımda, maliyet verimliliğinin yüksek olması önemlidir. Çiftçiler, toprak kalitesi ve mineral seviyelerine göre tarlaların haritasını çıkarabilmektedir. Bu durum tarım makinelerinin, bu bilgileri işleyebilmesini ve tarlanın farklı alanlarına otomatik olarak farklı miktarlarda tohum atabilmesini gerektirmektedir. LINAK aktüatörleri, modern tohum ekme makinelerindeki işaretleyicilerin ve dozlama ünitelerinin hassas biçimde hareket ettirilmesine yardımcı olmaktadır.

Kolay entegre edilebilen akıllı aktüatörler
Elektrikli aktüatörlerin sağladığı doğru konum geri bildirimi, çiftçilerin tohum dikimini otomatikleştirmesine ve israf olan tohum miktarını azaltmasına yardımcı olmaktadır. LINAK aktüatörleri, birçok veri yolu kontrol sistemine kolayca entegre edilmektedir. Aktüatörlerin sağladıkları geri bildirimler sistemin, işaretleyicileri ve dozlama ünitelerini toprak kalitesine göre ayarlamasına olanak tanımaktadır.

Daha çevreci ve bakım gerektirmeyen bir çözümden yararlanın
Elektrikli aktüatörlerde hortum, pompa veya kompresör bulunmaz. Bu sayede çok daha kolay ve hızlı biçimde monte edilebilirler. Yalnızca elektrik kabloları ve Motor Kontrol Ünitesine (ECU) bağlanan veri kabloları bulunduğundan bakım gerektirmezler. Ayrıca, sistemde kompresörlerin ve pompaların bulunmuyor olması enerji tüketimini azaltmaktadır.

Uzun ömürlü, dayanıklı çözümler kullanın
LINAK aktüatörleri, 35 yılı aşkın deneyimlerle elde edilen bilgiler temel alınarak tasarlanmıştır. Tüm ürünler, tarlaların zorlu koşullara dayanıklılığını garanti etmek için kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır. LINAK test programında, su, toz, şok, darbe ve uzun süreli titreşim testleri yer almaktadır. Sertifikasyonların ve standartların gereklerinin yerine getirilmesi sayesinde müşteriler, aktaütörlerinin uzun hizmet ömrüne sahip olacağından emin olabilir.
 


Ayrıntıları göster
LA14 lineer aktüatör
Tohum Ekme Makineleri için Lineer Aktüatör Çözümleri play-icon

Tohum ekme makineleri için lineer aktüatör çözümleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Mobil tarım makineleri için çözümler

LINAK’ın elektrikli aktüatörleri, uygulamanız için hareket çözümlerini basitleştirmenize yardımcı olmakta ve tüm dünya da tarım makinelerinin daha temiz ve güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Tohum ekme makineleri ile ilgili videolar

Tohum ekme makinelerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır? play-icon

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır?

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now