Contact us here
Sağlık ve wellness

Tedavi koltuğu

Tedavi koltuklarının esnek ve hassas bir şekilde ayarlanabilmesi gerekir. Tasarımda yüksek esneklik ve güvenlik sunmanın yanı sıra hareketleri ve fonksiyonları özelleştirilebilme özgürlüğünü kazandıran mükemmel tedavi koltukları geliştirmek için LINAK aktüatör çözümlerini tercih edin.

LINAK’ın lineer aktüatörleriyle donatılmış, tıbbi tedavi ve muayene koltukları

Tedavi koltukları için sistem çözümleri

Sağlık sektöründe kullanılan her türlü tedavi koltuğu, hastaya optimum konfor ve güvenlik sunabilmeli ve sağlık uzmanlarına ergonomik çalışma koşulları sağlayabilmelidir. Sağlık çalışanlarının sayı olarak yetersiz olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Sağlık sektöründe yaşanan zorluklar, günlük tedavi prosedürlerine yardımcı olacak araçlar ve ekipmanlar gerektirmektedir.

LINAK®, birden fazla aktüatörün (ör. yükseklik, sırt ve bacak desteği) aynı anda ayarlanabilmesine de olanak sağlar. Elektrikli lineer aktüatörlerin hassas ve güçlü hareketleri, sundukları ideal çalışma yüksekliği ve kolay oturma/kalkma pozisyonu ile sağlık personeline daha fazla ergonomi sağlar. Bu sayede uygulamanın istenilen konuma hızlı ve sorunsuz şekilde gelebilmesini ve çeşitli hareket seçenekleriyle donatılan tedavi koltuklarıyla birinci sınıf tedavi hizmetleri sunulabilmesine olanak sağlıyoruz.

LINAK’ın elektrikli aktüatör çözümleri, hassas ve kusursuz hareketten çok daha fazlasını sunar. Aşağıdakilerin katabileceği değeri hayal edin:

  • Gelişmiş ergonomi, daha iyi çalışma koşulları sağlar.
  • Güvenlik özellikleri ve konfor, tedavi koltuğuna daha fazla güvenlik kazandırır
  • Uzaktan erişilebilirlik sunan OneConnect™, daha uzun süre kesintisiz kullanım sağlar
 

Daha fazla ergonomi

Tedavi koltukları için sunulan elektrikli hareket çözümleri, koltukların sırt, bacak ve yükseklik ayarlarının aynı anda yapılabilmesini sağlar. Tekli veya çoklu hareketler, doğru konuma geçilebilmesi için belirli hareket modelleri ile sağlanarak optimum tedavi, konfor ve ergonomi koşulları oluşturulabilir.

Hareket modelleriyle sağlanan daha verimli ve geliştirilmiş konumlandırma özelliği, ergonomik açıdan ideal bir tedavi ortamı yaratır.

 

Güvenlik özelliği ve konfor

Tedavi sırasında hastaya gerekli konforu ve rahatlığı sağlayabilmek son derece önemlidir.

LINAK’ın aktüatör sistemi çözümleri, her yönde kusursuz ve güvenilir hareketlilik kazandırır

  • Koltuğun alçak iniş/biniş yüksekliğine ayarlanabilmesi, hasta için konforlu ve rahat bir kullanım deneyimi sağlar. Bu özellik, aynı zamanda güvenliği artırır ve kaza sonucu düşme riskini de düşürür.
  • Tedavi koltuğunuzda bulunan LINAK’ın güvenlik özellikleri (Akıllı Ratchet Spline veya Hızlı Boşaltma Amortisörü), engel ve yaralanma riskini en aza indirerek hastanın konforunu artırır
  • Belirlenmiş acil durum konumlarına hızlı bir şekilde geçiş sağlayan özel düğme, hem hastaya hem de sağlık personeline daha fazla güvenlik ve konfor sağlar.
 

Uzaktan kontrol özelliğiyle kesintisiz kullanım

LINAK, dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünleri ile tanınmaktadır. Neden? Verimli bir şekilde çalışabilmesi için, optimum aktüatör sistemi çözümlerinin güvenilir bir teknik destek prosedürü ile desteklenmesi gerektiğinin bilincindeyiz. LINAK OneConnect™, servis verilerine ve sorun giderme çözümlerine uzaktan erişim ve sağlayan aracımızdır. Dünyanın neresinde olursanız olun, tedavi koltuğunuzun kesintisiz kullanılabilmesini bu şekilde sağlayabiliyoruz.

Ayrıntıları göster

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now