Contact us here
Enerji

Enerji çözümleri

LINAK aktüatörler, rüzgar türbinlerinde kapakların açılmasında, pelet kazanı ısı sistemlerinin otomasyonunda ve güneş panellerinin güneşe doğru döndürülmesinde yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır.

Aktüatör çözümleri ile enerji verimliliğini artırın 

Paris’te yapılan COP 21 konferansıyla birlikte, sera gazı emisyonlarının ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar hız kazandı. Dünyanın her yerinde insanlar, kuruluşlar ve devletler, çevreci enerji üretimini artırmaya ve mevcut enerji kaynaklarının yarattığı CO₂ emisyonlarını azaltmaya odaklanmaktadır. LINAK elektrikli aktüatörlerle, enerji uygulamanızı geliştirebilir ve aşağıdaki avantajlara sahip olabilirsiniz:

  • Kolay monte edilebilen, esnek ve düşük enerji tüketimli çözümler
  • Çevre dostu ve bakım gerektirmeyen aktüatörler
  • Garantili, test edilmiş ve dayanıklı ürünler

Denizin ortasında, yakıcı güneşin altında ya da pelet fırını gibi tozlu ortamlarda çalışan, enerji sektöründeki ekipmanlar ve malzemeler, sürekli olarak teste tabi tutulmaktadır. Temiz ve CO₂ içermeyen enerji üretimine olan talepler arttıkça, teknoloji giderek gelişmekte ve bu alandaki her detayda önemli bir rol üstlenmektedir. LINAK aktüatör çözümler, rüzgar türbinlerinde kapakların açılması ve frenlerin kilitlenmesinde enerji tüketimini azaltmakta, güneş takip eden panellerini hareket ettirmekte ve pelet fırınlarında cürufu uzaklaştırmaktadır..

Her türlü uygulamada enerji verimliliğini artırın
Elektrikli aktüatörlerde pompalar ya da kompresörlerin kullanılması gerekli olmadığından, yapısal olarak enerji verimliliği sağlanmaktadır. Beklemedeki güç tüketimi çok düşük olan kompakt aktüatör tasarımları, çözümler için esneklik sağlar ve neredeyse her türlü uygulamaya takılabilir. Aynı nedenlerden dolayı LINAK çözümleri çok kolay biçimde monte edilebilmektedir.

Çevreci çözümleri kolayca sağlayın
Düşük enerji tüketimi, CO₂ ayak izini azaltmaktadır. Ayrıca diğer aktüatör türlerinde yaşanan yağ dökülme riski ortadan kalkmaktadır. Hortumların, pompaların ve kompresörlerin kullanılmadığı LINAK çözümleri neredeyse hiç bakım gerektirmez ve arıza riskini önemli ölçüde azaltır.

Uzun hizmet ömrüne sahip dayanıklı çözümlere güvenin
Tüm LINAK aktüatörleri piyasaya sürülmeden önce kapsamlı testlere tabi tutulmaktadırlar. LINAK Ar-Ge departmanı, darbe, çarpma, titreşim, nem, su, sıcaklık dalgalanmaları, hatta elektromanyetik radyasyon testleri gerçekleştirmektedir. Bu testler sayesinde yüksek düzeyde güvenilirlik ve dayanıklılık sağlanmaktadır.

 

Dosyalar

Peletli ısıtma çözümleri

Son yıllarda, odun enerjisi ile ısı üretiminin önemli oranda artmasına şahit olmaktayız. Gideren artan sayıda konut, ısıtmada odun bazlı pelet yakıtlar kullanmaktadır. Sanayide ise genel olarak odun talaşı tercih edilmektedir.

Güneş takip çözümleri

LINAK’ın güneş enerjisi sistemlerine yönelik, her türlü senaryoyu düşünerek geliştirdiği ürünlerini tanıtan katalog.

Rüzgâr türbini çözümleri

Rüzgâr türbinleri için hareketlilik ve fırsat dolu bir dünya: LINAK, 15 yılı aşkın bir süredir rüzgâr enerjisi santrallerinde kullanılan çözümler için rüzgar enerjisi sektörüyle yakın iş birliği içerisinde yüksek kaliteli aktüatör çözümleri geliştirmekte ve sunmaktadır.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now