Contact us here
Endüstriyel Otomasyon

Lehimleme fırınları için sistemler

LINAK’ın aktüatör sistemleri, lehimleme fırınınızdaki sıcak havanın uzaklaştırılması için başlıkların ve kapakların hareket ettirilmesini sağlarken, çalışanlarınız için daha fazla güvenlik sunmaktadır.

Lehimleme fırınları

Aktüatörler lehimleme fırınlarında güvenliği sağlamaktadır

Dünyanın her yerindeki tüketiciler, güvenliğe giderek daha fazla önem vermektedir. Çalışanların, ürünlerin kalitesinden ödün vermeden tehlikeden uzak durarak güvende olması beklenmektedir. Tüm bunların, maliyetleri azaltarak ve yüksek verimliliği koruyarak yapılması gerekmektedir. Elektrikli lineer aktüatörleri kullanarak bu gereksinimleri karşılayabilirsiniz.

  • Akıllı aktüatörler, hareketli parçaları izleyebilir ve kontrol edebilir
  • Yağ sızıntısı riski olmayan temiz çözüm
  • Bakım gereksinimi olmayan, uygun maliyetli ve kolay montaja sahip çözümler

Modern lehimleme fırınlarının içindeki sıcaklık, çalışma sırasında birkaç dakika 200 Santigrat dereceye ulaşabilmektedir. Bu durum içerideki malzemelerin fazla ısınmasına neden olabilmekte ve fırını kullanan çalışanlar için sağlık risklerine yol açabilmektedir. Elektrikli lineer aktüatörler, fırın başlıklarının ve havalandırma kapaklarının açılması ve kapanması için kullanılır ve sorumlu operatöre önemli bilgiler sağlamaktadır.

Akıllı aktüatörlerle güvenliği sağlayın
Size geri bildirim verebilen aktüatörleri kullanarak kontrolü elinizde tutabilirsiniz. Hatta elektrik kesintisi durumunda bile frenler ve kendinden kilitleme özelliği, kapağın konumunu korumasını sağlar. Bunun ana amacı operatörün güvenliğidir. Aynı zamanda akıllı aktüatör çözümleri, havalandırmayı ayarlayarak fırının içindeki sıcaklığı düzenlediğinden, kaliteyi ve verimi de artırmaktadır. 

Basit ve temiz montaj olanağından yararlanın
LINAK aktüatör çözümleri, kolay monte edilir ve diğer kontrol sistemleriyle birlikte kullanılabilir. Aynı zamanda, elektrikli aktüatörlerde hortum, vana, pompa ya da kompresör bulunmaz. Yani, yağ dökülme riskinin bulunmadığı temiz bir sisteme sahip olursunuz.

Uygun maliyet ve minimum bakım gereksinimi
Elektrikli aktüatörler, zorlu koşullarda çalışıyor olsalar bile bakım gerektirmezler. Daha az enerji tüketirler ve genel olarak verimliliğinize katkıda bulunurlar. Ayrıca, aktüatörlerin paralel hareketi sayesinde başlığın sıkışması ya da bükülmesi, dolayısıyla fırınınızın arızalanma riski en aza indirilmektedir.
Ayrıntıları göster
LA31 lineer aktüatör
LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik play-icon

LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Endüstriyel otomasyon çözümleri

Sunduğumuz bu broşürde, endüstriyel otomasyonda verimliliği artırabilecek aktüatör sistemlerinin nasıl yerleştirilebileceğine dair çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Endüstriyel otomasyon çözümleri

LINAK aktüatörleri, modern endüstriyel otomasyonda akıllı hareket, hassas ayarlama ve doğru yükleme olanakları sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Lehimleme fırınları ile ilgili videolar

Lehimleme fırınlarında kullanılan elektrikli aktüatör teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now