Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

Geliştirilen pencere otomasyon çözümü, beklentileri yüksek lüks yat sahiplerine daha fazla konfor sağlıyor

Tekne üreticilerine rekabet avantajı sağlayan elektrikli pencere otomasyonu, beklentileri yüksek lüks yat sahiplerine daha fazla konfor sağlıyor.

ALFAB, lüks yatlar için geliştirdiği pencere otomasyonu çözümünde LINAK’ın aktüatör teknolojisinden faydalanıyor

Rakiplerinin bir adım önünde

Müşterilerin kaliteye, yüksek konfora ve ayrıcalıklı olmaya verdiği değer, rekabetçi yat sektörüne yön veren faktörlerdir. LINAK’ın aktüatörler ve kontrolörlerinden faydalanan ALFAB Auto-Marine Glazing Solutions, lüks yatlar için piyasada kusursuz ve kontrollü pencereler bulunmadığı için, bu eksikliği sıra dışı ve yenilikçi bir dikey kayar pencere sistemi çözümü tasarlayarak karşılamaktadır.

Melbourne ve Brisbane'de tesisleri bulunan Avustralyalı aile şirketi ALFAB Auto-Marine Glazing Solutions, ülkedeki tekne ve motor gövdesi üreticilerinin çoğuna 60 yıldır özel pencere ve kapı sistemleri sağlamaktadır.

ALFAB, yerel pazardan ve yurtdışından gelen talepleri karşılayabilmek için araştırma ve geliştirmeye, işçiliğe, yüksek kaliteli malzemelere ve özelleştirilmiş çözümlere büyük önem vermektedir.

ALFAB Auto Marine Glazing Solutions’ın Tek Pencere Otomasyonu Sistemi
 

Pazarda yat pencerelerine otomasyon sağlayan sistemlerin bulunmaması ve müşterilerin fark yaratan çözümlere olan talebi, ALFAB şirketine denizcilik sektörüne benzersiz bir çözüm sunarak pazardaki ihtiyacı karşılama ve bu sayede rakiplerinin önüne geçme fırsatını sağladı.

LINAK ile uzun yıllardır çalışan ALFAB, elektrikle çalışan dikey kayar pencere sistemlerini geliştirirken LINAK’ın sunduğu verimli tedarik hizmetlerinden, teknik desteğinden ve kaliteli ürünlerden faydalandı.

ALFAB Auto Marine Glazing Solutions’ın Pencere Otomasyonu Sistemi
 
 

Kalite ve konfor sunan tasarım

Otomatik pencere uygulamasının tasarımı, aktüatörün sınırlı alana sahip bir pencere/duvar bölmesi içerisine, tamamen kapalı olarak monte edilmesini gerektirmişti. LINAK, bu gereksinimi karşılayabilmek amacıyla, kompakt bir tasarıma sahip olan LA29 elektrikli aktüatör modelini önerdi.

Tekneler söz konusu olduğunda, kullanılabilecek boş alana sahip olmak lükstür. LA29, sunduğu kompakt tasarımı, performansı, fiyatı ve montajda sağladığı avantajlar sayesinde ideal bir çözüm olmuştu.

Dikey kayar pencere sisteminin otomasyonu, 2:1 oranlı itme ve çekme hareketi ile çalışan bir makara sistemi tarafından sağlanmaktadır.

LA29’a ek olarak, ALFAB’a tek bir aktüatörü çalıştırmak üzere tasarlanmış TR-EM-208 tek motorlu kontrol ünitesi de önerildi.

 

Tekne üretiminde otomasyonun geleceği devam ediyor

Pencere otomasyon sistemini çalıştıran LINAK LA29 aktüatör modeli, ALFAB’ın günümüze dek geliştirmiş olduğu otomatik ürünlerin tümünde kullanılmaktadır. Otomasyon teknolojilerindeki gelişmelerden faydalanmaya gelecekte de devam edecek olan ALFAB, şu anda mevcut ürün yelpazesine kanatlı kapılar, sürgülü kapılar, havalandırma pencereleri ve yatay sürgülü pencereler de eklemektedir. ALFAB, ayrıcalıklı özellikleriyle son kullanıcıları etkileyebilecek ürünler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Teknik özellikler ve denizcilik uygulamalarına yönelik daha fazla aktüatör çözümü için LINAK TECHLINE ile iletişime geçin.

ALFAB hakkında daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now