Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

MZR, geleneksel çalışma platformlarını yeniden icat ederek atölye ergonomisini bir üst seviyeye taşıdı

Günümüzde hızlı bir şekilde değişen üretim tesisleri, çalışan her bireye uygun olabilecek esnekliğe, işlevselliğe ve ergonomiye sahip iş istasyonları gerektirmektedir. Fransa'nın batısında bulunan MZR şirketi, yalnızca operatörlere uyum sağlamakla kalmayıp genel verimliliği de artıran ergonomik endüstriyel üretim ekipmanlarının geliştirilmesinde uzmandır. Şirket, elektrikli çalışma platformlarını geliştirirken LINAK’ın elektrikli kaldırma kolonlarını kullanmayı tercih ettiler.

MZR’nin elektrikli çalışma platformu modeli e-tréteaux, 4 adet dayanıklı LINAK® DL2 elektrikli kaldırma kolonuyla donatıldı.

Müşterileri arasında denizcilik ve endüstriyel ahşap işleme sektörlerinde önemli oyuncular bulunan MZR, müşterilerine mobil ve elektrikli kaldırma ve eğme ekipmanları sağlıyor. Operatörlerin örneğin vidalama veya boyama işlerinde doğru vücut duruşunu koruyabilmelerini sağlayan bu ekipmanlar, ayrıca ağır ve büyük nesnelerin dar üretim alanlarında bile rahatça hareket ettirilebilmesini sağlamaktadır.

2006 yılında şirketi kurduğundan beri müşterilerinin fabrikalarını ziyaret eden CEO Frédéric Mazoyer, bu ziyaretleriyle her zaman fabrikadaki çalışma koşullarını inceleyip ergonomik sorunları tespit etmeyi amaçlamıştır. MZR, edindiği gözlemlerden ve müşterilerinden aldığı geri bildirimlerinden yola çıkarak her zaman ergonomiyle ilgili sorunları gideren yeni ekipmanlar geliştirdi.

 

LINAK® elektrikli kaldırma kolonlarıyla donatılmış yüksekliği ayarlanabilir çalışma platformu

Atölyelerde geleneksel platformların yaygın biçimde kullanıldığını fark eden Frédéric, bunun üzerine elektrikli çalışma platformu konseptini geliştirdi. Fakat bu platformların tasarımı, boyları birbirinden farklı olan her çalışana ergonomik açıdan maalesef yetersiz kaldığı için fiziksel zorlanmalara yol açıyordu.

Bunu fark ettikten sonra aklına gelen harika bir fikir, e-tréteaux modelini geliştirmesine yol açtı. Elektrikli bir çalışma platformu olan bu model, LINAK’ın kaldırma kolonları sayesinde istenilen yüksekliğe ayarlanabilme ve bu sayede herkese ergonomik çalışma koşulları sunabilme özelliğine sahip.

Atölyeler için tasarlanan e-tréteaux, şirketin operatörlerin günlük çalışma rutinlerini iyileştirmek amacıyla sunduğu elektrikli ergonomik ekipman portföyünün bir parçasıdır. Dayanıklı çelik yapıda üretilen ve her biri 1500 N kaldırma kapasitesine sahip dört adet dayanıklı LINAK DL2 kaldırma kolonu ile donatılan elektrikli çalışma platformu, hafif ağırlığına rağmen 300 kg’a kadar yük taşıyabilen ve kaldırabilen bir iş istasyonudur.

MZR’nin elektrikli çalışma platformu e-tréteaux’da kullanılan LINAK® DPF kumanda panosunun yakından görünümü.

İstenilen yükseklikleri kaydedebilen bir belleğe de sahip olan LINAK DPF kumanda panosu, operatörlerin platformun yüksekliğini kolayca ayarlayabilmelerini sağlıyor.

Frédéric, minimum sayıda kablo ile “tak çalıştır” montaj kolaylığı sağlayan kaldırma kolonlarının ne kadar kolay bir şekilde entegre edildiğini vurguluyor. DL2 kolonlar, MZR’nin ihtiyaç duyduğu hız ve strok uzunluğu özellikleri sayesinde ideal bir tercih olmuş. Bunun ötesinde sütunlar, dört tezgâhın üzerlerindeki objeleri aynı anda kaldırabilmelerine olanak tanımaktadır.

Geliştirdikleri e-tréteaux’u modelini tanıtarak geleneksel çalışma platformlarını yeniden icat eden bir başarıya imza atan MZR, bu sayede operatörlere en ergonomik çalışma yüksekliklerine sahip dayanıklı ve mobil bir malzeme taşıma platformu sunmuş oldu.

 
 

Uzun yıllara dayanan iş birliği

MZR’nin e-tréteaux modelinde LINAK’ın kaldırma kolonlarını kullanmayı tercih etmesi çok doğaldı. İki şirketin uzun yıllardır başarılı bir şekilde sürdürdükleri iş birlikleri kapsamında, LINAK’ın ürünleriyle donatılmış birçok çeşitli endüstriyel tezgâh ve montaj ekipmanı geliştirildi.

MZR’nin LINAK aktüatörleriyle donattığı montaj masaları ile ilgili bir diğer örnek projeyi keşfedin.

Ergonomik çalışma platformlarına ve iş istasyonlarına yönelik kaldırma kolonu kitlerimiz hakkında daha fazlasını okuyun.

4 adet LINAK® DL2 kaldırma kolonuyla donatılmış olan elektrikli çalışma platformu e-tréteaux başında çalışan bir kişi.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now