Contact us here
Teknoloji ve trendler

Yüksek eğilme momenti, ekipmanların stabilitesini artırır

Merkezden sapan yükler ile çalışmak üzere geliştirilmemiş ekipmanlar, güvenlik açısından riskli olabilir. Fakat LINAK®ın LC serisi kaldırma kolonlarını kullanıyorsanız bu konuyu düşünmenize gerek kalmaz. Bu kolonlar, stabilite ve kusursuz hareket kabiliyeti düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır.

Stabilite ve yüksek güç, üst segment tıbbi ekipmanların çoğu için vazgeçilmez birer şarttır. Örneğin, bir ameliyat masasının tek tarafına yük uygulanırsa veya bir röntgen makinesinde ağırlık dengesi değişirse, uygulamanın yüksekliğini değiştiren kaldırma kolonunun bundan etkilenmeden ve kusursuz şekilde çalışabilmesi gerekir.

Bunun için sadece yüksek güç değil, aynı zamanda yüksek bir eğilme momenti gereklidir. LINAK®ın LC3 kaldırma kolonu her iki koşulu da karşılar. Bu koşullar, tasarım ve geliştirme süreçlerinde göz önünde bulundurulan kilit noktalardı.

LC3, merkezden sapan ağır yükler ile çalışabilen ve aynı zamanda stabil ve güvenilir kaldırma performansından ödün vermeyen hareketli çözümler geliştirebilmenizi sağlar.

LC3, farklı uygulamalarda kullanılabilmesi için iki modele sahiptir.

2 kademeli model, sahip olduğu son derece yüksek eğilme momenti (2.100 Nm’ye kadar) sayesinde, ekipman hareket ederken ağırlık dengesinin değiştiği C-kollu sistemler için idealdir.

3 kademeli model, yüksek gücü yüksek hız ile kombine etmek üzere tasarlanmıştır. Eğilme momenti hâlen yüksektir (1400 Nm’ye kadar, dinamik); fakat ekstra yüksek itme gücü (6.000 N) sayesinde müşterinize piyasadaki en istikrarlı ve stabil ameliyat masalarını, röntgen masalarını veya tedavi koltuklarını sunabilirsiniz.

LC3, çalışma yükü ne olursa olsun dayanıklı, stabil ve güvenli bir performans sunar.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now