Teknoloji ve trendler

Performans, güvenlik ve konforu artıran güç

Bazı durumlarda, belirli bir uygulamanın performansı sunulan güç ile tanımlanır. LC elektrikli kaldırma kolonu serisi, yüksek performans gerektiren sağlık ekipmanlarında güvenilir kaldırma, itme veya çekme hareketleri sağlamayı amaçlayan güçlü bir LINAK® ürün ailesidir.

Ameliyat masaları, röntgen ekipmanları ve çeşitli gelişmiş uygulamalar, ağır yükleri yüksek hızda kaldırabilmeleri için fazladan güç sağlayabilmelidir. Verimlilik, ergonomi ve hastanın konforu buna bağlıdır.

LINAK® LC serisi, yüksek itme veya çekme gücü sunan yüksek performanslı bir kaldırma kolonu ailesidir. Bu ailenin “fertlerinden” biri olan LC3, ameliyat masaları ve röntgen ekipmanları gibi üst segment tıbbi uygulamalara hızlı ve güçlü dikey kaldırma hareketi sağlamak üzere geliştirilmiştir. CO71 (350 W) kontrol kutusunun LC3 ile birlikte aynı sistemde kullanılması, LC3’ün neredeyse her şeyi hareket ettirebilmesini sağlar; üstelik 6.000 N’luk modelinde 18,0 mm/sn’lik ve 4.000 N’luk modelinde 29,0 mm/sn’lik azami hız ile.

LC3’ün 2 kademeli, 3 kademeli ve ağır hizmet tipi modelleri temin edilebilir. Hangisini kullanmanız gerektiği uygulamanıza bağlı olan bu kolonlar, 4,000 N, 5,000 N veya 6,000 N itme ve 4,000 N çekme gücüne sahiptir. Her iki yük yönünde güvenlik faktörü 5 olan LC3, ameliyat ve muayene ekipmanları gibi küçük hareketlerin bile büyük önem taşıdığı ortamlar için son derece dayanıklı ve stabil bir kaldırma kolonudur.

Güvenilirlik, stabilite ve yüksek performans daima vazgeçilmezdir.


Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.