Obezite

Giderek daha fazla insanın aşırı kilolu hale gelmesi, sağlık uygulamalarında, daha yüksek ağırlıklara dayanmaları gerekmesi nedeniyle zorluklar yaratmaktadır. Obez kişilere en iyi ve en güvenli tedavileri sunmak için yeni ve daha güçlü ürünler gereklidir

Sağlık sektöründe öne çıkan dört trend

Her geçen gün daha fazla sayıda hastane ve bakım merkezi, mevcut ekipmanlarının bazı hastaların ve kullanıcıların ağırlığını taşıyamadığı gerçeğiyle karşı karşıya kalmaktadır. Ekipmanın ağır yükleri taşımak için tasarlanmadığı durumlarda güvenlik riski ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca, ekipman doğru biçimde kullanılmaması, tedaviyi ve bakımı daha karmaşık hale getirebilmektedir.

Yeni ve güçlü ürünler
Dolayısıyla ekipmanları değiştirmek ya da güç ve sağlamlık açısından hem mevcut hem de gelecekteki talepleri karşılayabilecek ürünler kullanmak gereklidir. LINAK olarak, daha da ağır yükleri taşıyacak yeni ürünler geliştirmek için sürekli olarak çalışmaktayız. 

Bu sayede çok ağır kişileri bile taşıyabilecek yataklar, koltuklar ve hasta liftleri geliştirmede müşterilerimize yarımcı olabilmekteyiz.

Ekipman ve ergonomi
Daha yüksek yükleri kaldırabilecek ekipmanlara yatırım yaparken ekipmanın, günlük olarak kullanılacağı binaya ya da odaya nasıl sığacağını düşünmek önemlidir. Örneğin, kapı aralıklarının uygulamanın geçebileceği kadar geniş olup olmadığı ve farklı odalarda uygulamanın kullanılıp kullanılmayacağının değerlendirilmesi gereklidir.

Tüm dünyada, hasta ağırlıklarının artışıyla paralel olarak iyi ergonomi, sağlık uzmanlarının daha çok ilgili gösterdiği alanlardan biri haline gelmektedir. İşle ilgili çeşitli türlerdeki yaralanmaların önlenmesi için özellikle kaldırma ve ayarlamada kullanılan yardımcı ekipmanlar önem kazanmaktadır. Sağlık sistemi için daha güçlü uygulamaların geliştirilmesi için gelişmeler devam ederken, personelin gelecekte daha fazla sayıda obez kişiyle çalışmasının bir zorluk olmaktan çıkması öngörülmektedir.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.