Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

Technotrade, standart ofis masaları yerine yüksekliği ayarlanabilir masalar tercih ederek tasarruf etti

Technotrade, yeni genel merkezinde yüksek kaliteli LINAK masa iskeletleriyle donatılmış yüksekliği ayarlanabilir ofis masaları kullanarak çalışanlarına önem verdiğini gösteriyor. Yüksekliği ayarlanabilir masalar, kullanıcılara daha fazla esneklik ve gelişmiş ergonomi sağlar.

Technotrade ofisinde LINAK çözümleriyle donatılmış yüksekliği ayarlanabilir masa kullanan ofis çalışanları.

30 yılı aşkın bir süredir makine üreticileri için profesyonel bir çözüm ortağı olarak hizmet veren Technotrade Ltd, aynı zamanda Danfoss’un yetkili distribütörüdür. Şirket, günümüzde hem Çek Cumhuriyeti hem de Slovakya pazarlarına yönelik mobil hidrolik sistemler, kontrol sistemleri ve elektrikli tahrik sistemleri için ileri teknolojili çözümler sunuyor.

Büyüyen müşteri portföyleri nedeniyle artık yetersiz kalan tesisleri, şirketin 20’den fazla çalışan istihdam edeceği yepyeni, modern bir bina inşa etmesini gerektirdi. Bunun üzerine şirketin sahibi Petr Kejduš, tesisini en ileri teknolojiler ile geliştirilmiş, en inovatif ve en gelişmiş mobilya çözümleriyle donatmak istedi. LINAK® çözümleriyle donatılmış yüksekliği ayarlanabilir masalar tercih etmesinin nedeni de buydu.

 

Oturarak/ayakta çalışma konsepti, geleneksel ofis masalarının yerini aldı

Binanın iç tasarımından mimarların ve tasarımcıların sorumlu olmasına rağmen yüksekliği ayarlanabilir masa kullanma fikri onlardan gelmedi. Başlangıçta projede yer alan ofis masaları, hareketsiz, standart masalar olmakla beraber, aynı zamanda yüksek fiyatlara sahipti.

Yüksekliği ayarlanabilir ofis masaları kullanma fikri ise şaşırtıcı bir şekilde tasarımcılardan değil, Technotrade yönetiminden ve çalışanlarından gelmişti. Tasarımcılar ise yalnızca genel tasarım konseptine uygun masa rengini seçtiler. Hatta renk seçimini yaparken bu masaların sağlayacağı avantajlar hakkında fikir sahibi bile değildiler.
Elektronik ve yazılım departmanının müdürü Daniel Batla.

Yeni inşa edilen 12 ofiste kullanılan 18 masa için ideal ve zarif çözüm, LINAK’ın 2 ayaklı masalar için geliştirdiği Desk Frame 2 (DF2) konsepti oldu. Tek bir elektrikli lineer kaldırma kolonunda motoru, elektronik aksamı ve kabloları barındıran DF2 konsepti, sade bir tasarıma ve uyumlu masa ayaklarına sahip bir “hepsi bir arada çözüm” olmasıyla dikkat çekiyor.

LINAK Desk Frame 2’nin beyaz, siyah ve gri renk seçenekleri

DF2 konsepti, 120-180 cm arasındaki tüm masa üstü boyutlarına uygundur, üç farklı renk seçeneğinde sunulmaktadır. Basit masa kumandalarıyla kullanılabilen DF2, istendiğinde yükseklik belleği, hatırlatma fonksiyonu ve Bluetooth’lu mobil uygulama ile gelen gelişmiş masa kumandalarına da bağlanabilir. Technotrade, masaların modern tasarımından ödün vermemek adına Red Dot tasarım ödülüne sahip DPG1C masa kumandasını tercih etti.

LINAK, bu noktada tartışmasız bir tercih oldu. Genel merkezleri aynı bölgede bulunan Danfoss ve LINAK şirketleri, sürdürdükleri samimi iş birliği kapsamında çeşitli üretim tesislerini ve ofisleri donatırken birbirlerinin ürünlerini kullanıyorlar. Ayrıca, Danfoss’un her zaman en iyi LINAK ürünlerini kullandığını biliyoruz. Bu nedenle, kullanacağımız çözümü başka bir yerede aramak aklımızdan bile geçmedi.
Petr Kejduš, şirket sahibi
 

Oturarak/ayakta çalışılabilen elektrikli masalar: Cazip bir yatırım

Yüksekliği ayarlanabilir masalarını ilk kez kullanan Technotrade çalışanları, bu masaların tüm avantajlarından artık tam olarak faydalanabiliyorlar. Şirketin sahibi, ofis alanında kendi deyişiyle “çalışanlarına iyi davranacak” masalar görmek istemişti. Aradığı ergonomik çözüm, çalışanlarında yorgunluğu ve kronik bel sorunlarını önleyebilmeli ve aynı zamanda çalışma ortamına değişken ve çok yönlü bir karakter kazandırabilmeliydi. LINAK’ın elektrikli Desk Frame 2 sistemiyle donatılmış yüksekliği ayarlanabilir masaların sunduğu avantajlar Technotrade çalışanları için bariz:

“Günde birkaç kaz duruşumuzu değiştirmemizin sağlığımıza tartışılmaz faydalar sağladığı için, ergonomi konusu benim için özellikle büyük önem taşıyordu. Aradığım özelliklere sahip olan bu masalar, üstelik yorgun hissettiğimizde daha iyi konsantre olabilmemizi de sağlıyor.” (Pazarlama Müdürü, Tomáš Pospíchal)

“Bir çalışma arkadaşımla beyin fırtınası yapmam gerektiğinde ayağa kalkmayı tercih ediyorum. Bu sayede daha yaratıcı çözümler bulabiliyoruz.” (Elektrikli Tahrik Sistemleri Satış Uzmanı, Tomáš Nakládal)

“Masamdan sıkça uzaklaştığım ve sürekli oturup kalkmayı sevmediğim için masamı her zaman yüksek konumda bırakıyorum.” (Hidrolik Sistemler Satış Uzmanı, Michal Janík)

Technotrade, bu sayede yeni genel merkezini LINAK’ın ayarlanabilir Desk Frame 2 ofis masaları ile donatabildi. Üstelik başlangıçta planlanan normal masalara kıyasla daha düşük maliyetle. Bu sayede çalışanlar artık ergonomik bir masada çalışmanın avantajlarından her gün faydalanabiliyorlar.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Dosyalar

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now