Ürün deneyim hikâyesi

Ayarlanabilir mutfakların öncüleriyle tanışın

Danimarka’nın Nordborg şehrindeki Petersen ailesi için 1980 yılında yapılan mutfaklarının tadilatı, ev dekorasyonunda tamamen yeni bir sayfa açılmasını sağlayan öncü bir uygulamayla sonuçlandı.

Danimarka’nın küçük ve güzel Als adasında, insanlar alışılmışın dışına çıkmaktan ya da mevcut standartları geliştirmekten korkmamaktadır. Birçok yerel şirket, yenilikçi ürünlerle ilgili dünya çapında patentlere sahiptir ve burada yaşayan kişiler, çok eskiden bu yana değişime açıktırlar. Boya ustası Jorgen Petersen ve karısı Helle Petersen’in, evlerinin mutfağında yaptıkları tadilat, mutfakla ilgili innovasyonlarda önemli bir milat oldu.

Helle Petersen, “Mutfağımız, evimiz gibi eskiydi.Her şey çok yıpranmıştı ve mutfak masası da bizim için çok alçaktı. Dolayısıyla mutfaktaki her şeyi atmamız ve her şeyi baştan yapmamız gerekiyordu. Biz de öyle yaptık!

Mutfakta hareketli dekor
Arkadaşlarının ve Petersen’in işinden tanıdıklarının tavsiyeleri ile Danimarka’nın konusundaki uzman yüklenicisi, Sonderborg Kitchen ile çalışmaya karar verdiler ve işler çok hızı biçimde ilerledi.

Helle Petersen sözlerine, “Evimiz 125 m² olduğundan elimizdeki dar alanı en iyi şekilde kullanmaya odaklandık. Sonderborg Kitchen’ın kalite ve sıradan masa ve raf sisteminden daha gelişmiş çözümleriyle tanındığını biliyorduk,” diye devam etti.

Sonuçta ortaya, kaliteli masalar, raflar ve üzerinde gizli bir davlumbaz bulunan bir ocağın yer aldığı harika tasarımlı bir mutfak çıktı. Odanın ortasındaki 2m²’lik pişirme adası, Petersen’ların mutfağının en göze çarpan parçalarından biridir. Adanın tabanına görünmeyecek şekilde yerleştirilmiş LINAK Baselift™ üniteleri, Danimarka’daki ilk ayarlanabilir mutfaklardan biri olmasını sağladı.

Helle Peterson gülümseyerek “Bu çok harika bir özellik, çok memnunuz. İkimiz de yemek yapmayı seviyoruz. Örneğin Jorgen, sosis yapmayı seviyor. Ayrıca kendi ekmeğimizi de yapıyoruz. Ayarlanabilir mutfak adası sayesinde masayı istediğimiz yüksekliğe getirebiliyoruz. Bu da mutfakta çalışırken daha az yorulmamızı sağlıyor,” dedi.

En az çaba ile daha fazla alana sahip olun
Petersen’ların mutfağının ortasında bulunan ayarlanabilir mutfak adası, ailenin yüksekliği, birçok İskandinav için yeterli olan 87 cm ile 97 cm arasına ayarlamasını olanak tanımaktadır.

Baselift üniteleri, adanın altına görünmeyecek şekilde yerleştirilmiş olduğundan masanın altındaki dolaplar da yükselmekte, bu sayede raflara ve içindeki eşyalara daha kolay ulaşılabilmektedir. Masanın ortasındaki açılabilen priz kutusu ve gizli 380V priz, büyük mutfak araçlarının bile çalıştırılmasını sağlamaktadır.

Helle Petersen, öğlen yemeği için yeni fırından çıkan çavdar ekmeğini dilimlerken “Tüm özellikler, yemek yapmayı daha keyifli ve eğlenceli hale getiriyor. Eski mutfağımıza kıyasla artık yemek yapmayı kesinlikle daha çok seviyoruz" dedi. 

Bilgiler:
Ayarlanabilir mutfak, Petersen ailesinin Nordborg’daki evine 2015 yılı yazında takıldı. LINAK’ın ürünlerinin kullanıldığı ve Danimarka’lı firma Sonderborg Kitchen tarafından tasarlanan öncü bir projeydi.

LINAK Baselift – Ergonomi ile inovasyonun buluştuğu nokta play-icon

LINAK Baselift – Ergonomi ile inovasyonun buluştuğu nokta

LINAK’ın Baselift™ sistemi mutfakta nasıl monte edilir? play-icon

LINAK’ın Baselift™ sistemi mutfakta nasıl monte edilir?

LINAK Baselift, Interzum fuarında (İngilizce) play-icon

Baselift sunumu

Dosyalar

Mutfak çözümleri

Mutfağınızı bir üst seviyeye taşıyın. Elektrikli hareketliliğin yarının mutfaklarını ne şekilde geliştirebileceğini düşündüğümüzde sınır tanımıyoruz.

Görüntüle

Mutfağa hareket getirin

İster işte olalım ister evde, günlük faaliyetlerimizin tümünde vücudumuzu sağlıklı bir pozisyonda tutmamız son derece önemlidir. Bu nedenle LINAK, yüksekliği ayarlanabilir mutfaklar için Baselift sistemini geliştirdi.

Görüntüle

Baselift: Ergonomi ile inovasyonun buluştuğu nokta

Baselift; mutfaklarda, dolaplarda ve tezgâhlarda yükseklik ayarı için kullanılan kompakt boyutlu bir çözümdür.

Görüntüle

DESKLINE ürünlerine genel bakış

Eğer çalışma masaları veya tezgâhları geliştiriyorsanız, yüksekliği ayarlayabilen elektrikli aktüatör çözümlerinden faydalanarak rakipleriniz karşısında fark yaratabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

Görüntüle

DESKLINE – kalite önemlidir

Kullandığımız yüksek kaliteli parçalar, ileri teknolojilerle donatılmış üretim tesislerimiz ve sektördeki en katı standartlar çerçevesinde uyguladığımız testler sayesinde ürünlerimizde kusursuz bir kalite sunabilmekteyiz.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.