Contact us here
Haberler 12 Temmuz 2022

Desk2Device USB şarj cihazı, Best of NeoCon Ödülleri’nde Gold ödülünü kazandı

Desk2Device USB şarj cihazı, NeoCon 2022’de düzenlenen bu yılın Best of NeoCon Ödülleri’nde Aksesuarlar ve Destek Cihazları kategorisinde Gold ödülüne layık görüldü.

LINAK Desk 2 Device USB şarj cihazı ile donatılmış, yüksekliği ayarlanabilir masa – NeoCon 2022 Gold ödülünün logosu.

Best of NeoCon, çeşitli kategorilerde faaliyet gösteren şirketlerin ayrıcalıklı yeni ürünlerini takdir eden yetkili bir ödül programıdır. Bu yılki etkinlikte görev almış olan jüri; ticaret, sağlık, konaklama ve eğitim sektörlerinden yaklaşık 50 önde gelen tasarımcı, mimar, geliştirici ve tesis yöneticisinden oluşuyordu. 

 

Güç erişimini kolaylaştırın ve aynı zamanda kablo karmaşasını azaltın

Güç erişimi ve kablo yönetimi, iş yerinde hem verimli hem de estetik bir ortam sağlanabilmesi açısından önem taşımaktadır. Kimse ne ofisteki ne de evindeki masasında fazladan bir kablo daha görmek istemez. Yine de, gün boyunca güce ihtiyaç duyan birçok cihaza sahip olmanın zorluklarını hepimiz yaşamaktayız. LINAK®, Desk2Device USB Şarj Cihazı’nı bu nedenle geliştirdi.

Açılı standa sahip, yüksek hızlı Desk2Device USB şarj cihazı. Best of NeoCon 2022 Gold ödülü.
 

Desk2Device USB Şarj Cihazı, doğrudan LINAK CBD6S kontrol kutusundan güç alan benzersiz bir cihazdır. Gelişmiş ve tescilli bir LINAK sistemi ile kontrol kutusuna bağlanan cihaz, masa kullanıcılarının neredeyse tüm USB cihazlarını hızlı şarj edebilmesini sağlar ve aynı zamanda masalarındaki kablo karmaşasını ortadan kaldırmalarına yardımcı olur.

LINAK CBD6S kontrol kutusundan güç alan ayarlanabilir ofis masasındaki LINAK Desk2Device’ın resmi.
 
 

Desk2Device USB Şarj Cihazının Geliştirilmesi

Desk2Device USB şarj cihazı, Louisville, Kentucky’de bulunan Kuzey ve Güney Amerika Genel Merkezimizde LINAK ABD Araştırma ve Geliştirme Ekibimiz tarafından geliştirilmiştir. Ürün geliştiricilerden Christian Mauzy ve Daryl Sielaff, teknolojinin farklı donanım ve yazılımlarla yapılan kapsamı deneyler ile aylarca süren bir çalışmanın sonucunda mükemmelleştirildiğini ifade etti.

İlk günden itibaren amacımız, çeşitli cihazlar için daha hızlı şarj olanağı sunarak daha esnek bir çalışma ortamı sağlamak oldu. USB-C ve diğer tescilli şarj yöntemlerini daha iyi anladıktan sonra, ürünün teknik gereksinimlerini daha ayrıntılı bir şekilde belirleyebildik ve bu sayede masa tasarımcıları için kullanışlı yeni bir özellik sunabiliyoruz.
Christian Mauzy ve Daryl Sielaff

Tasarımlarına başlangıçta sadece iki USB-C bağlantı noktasıyla başlayan ekip, ürüne çeşitli aşamalardan geçtikten sonra son hâlini kazandırdı. Ürünün görünümü ve kullanıcıya verdiği his, yapılan birçok çizim ve 3D yazıcı modeli ile denendi ve pekiştirildi. Ürünün masada küçük ama güçlü bir izlenim yaratmasını hedefleyen geliştirme ekibi, “Çalışma yüzeyinin üzerinde veya altında havada süzülüyormuş gibi görünmesini istedik” diyor. Şarj cihazı açılı duruyor ve kabloların kolayca bağlanıp sökülebilmesi için bağlantı noktaları arasında mesafe bulunuyor. Cihaz, kullanıcının her şeyin doğru bağlandığından emin olabilmesi için durum ışıklarıyla donatıldı.

Mauzy ve Sielaff, şarj cihazını geliştirirken “masada daha kolay kablolama ve güç erişimi” fikrinden yola çıktıklarını söylüyor.

Desk2Device USB şarj cihazının prototipleri ve ürün geliştiricileri Christian Mauzy ve Daryl Sielaff.
 
Bu USB şarj cihazı gücünü doğrudan masadan aldığından dolayı, her gün taşıdığımız farklı cihazların şarj edilmesi için daha kolay ve düzenli bir yöntem sunmaktadır.
Christian Mauzy ve Daryl Sielaff

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now