Haberler 2 Haziran 2020

LC3 kaldırma kolonunun artık 2 kademeli modeli de temin edilebilir

Tıbbi ekipman üreticilerine yeni bir güçlü hareket seçeneği daha sunulmaktadır. 2 aşamalı yeni LC3, dayanıklı kaldırma hareketi sunan kolon ailesini tamamlamaktadır. Eşit oranda sessizlik, güvenlik ve güç sunan bu model; röntgen ekipmanları, C-kollu sistemler ve yüksek dinamik eğilme momenti gerektiren uygulamalar için idealdir.

İnce ve kompakt olup yüksek bir eğilme momenti sunan bir çözüme ihtiyaç duyulduğu zaman, LINAK® artık size ideal bir seçenek sunabilir. Güçlü LC3 kaldırma kolonu, ayarlanabilir sağlık uygulamaları söz konusu olduğunda 3 kademeli ve 2 kademeli modelleriyle size çok daha fazla seçenek sunar.

3 kademeli LC3 ile aynı olsa da farklı
2 kademeli yeni model, bilinen 3 kademeli modelin kaldırma özelliklerinin aynılarına sahiptir. Fakat LC3’ün 2 kademeli modeli, daha yüksek bir dinamik eğilme momentinin ve ince bir tasarımın gerekli olduğu uygulamalar için geliştirilmiştir.  2.000 Nm’lik dinamik eğilme momenti 6.000 N’luk itme gücü ile buluşturuldu ve dar yerlere entegre edilebilen son derece güvenilir bir kolon geliştirildi. Sadece 146 x 146 mm’lik bir profile sahip olan 2 kademeli kolon; diş röntgeni kaldırıcıları, mamografi ekipmanları ve çeşitli tedavi koltukları gibi birçok özel uygulama için idealdir.

Hem hastayı hem de personeli rahatsız etmeyen ses seviyesi
LC kaldırma kolonu ailesinin en dikkat çekici özelliklerinden biri, düşük ve rahatsız etmeyen ses seviyeleridir. Müşterilerinize yumuşak başlatma/durdurma hareketlerine sahip son derece kusursuz işleyen ve hem hastalara hem de hasta bakım personeline optimum konforu sağlayan çözümler sunabilmeniz için, LC3’ü geliştirirken ses seviyelerini 50 dB’in altında tutmaya ve ses kalitesine büyük önem verdik.

Maksimum verimlilik sağlayan güç
LC3’ün 2 kademeli modeli, sırasıyla 4.000 N, 5.000 N ve 6.000 N itme (4.000 N çekme) gücü sunan üç farklı versiyona sahiptir. Tasarımınıza bağlı olarak 320 mm’lik modeli veya 390 mm’lik ağır hizmet tipi modeli tercih edebilirsiniz.

Her iki model de hem zeminde durarak hem de tavandan asılarak kullanılabildiği için birçok farklı uygulama için idealdir. Güçlü CO71 kontrol kutusu ile kombine edildiğinde, sistem yüksek hızda hareket ve gelişmiş konum hafızası seçeneklerini sunar. Bu sayede uygulamanın konumu hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir ve daha etkili çalışma rutinleri sağlanmış olur.

Akıllı kablo yönetimi temizlikte kolaylık sağlar
Optimum temizliği sağlamak ve uygulama tasarımınızı olabildiğince az etkilemek amacıyla kablo yönetimi konusunu her açıdan düşündük. Sunduğumuz çözümde kablolar yalnızca kolonların içinden geçmekle kalmaz, aynı zamanda seçebileceğiniz 30’dan fazla kombinasyon sunar. Şebeke kablosu, el kumandasının kablosu, motor kablosu ve topraklı kablo için sunulan kablo yönetimi çözümü kadar kolayı bugüne dek hiç olmadı.

LINAK LC3’ün 2 kademeli modeli, gelişmiş sağlık sistemlerine dayanıklı kaldırma performansı, kusursuz hareket ve düşük gürültü seviyesi kazandırır. Sessiz, güvenli ve güçlü.

Kaldırma kolonları hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen LC3 tema sayfasını ziyaret edin veya bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.