Haberler 10 Eylül 2019

Desk Sensor™ 1 – modern ofis masaları için yeni çarpışma önleme koruması

LINAK, masalar için tamamen yeni bir Anti-Collision çözümü piyasaya sürdü Yeni jiroskop tabanlı çözüme Desk Sensor 1 adı verilmektedir. Sistem hem sert hem de yumuşak engelleri algılamakta ve çoğu LINAK® masa sistemine kolayca entegre edilebilmektedir.

Normal USB hafıza çubuklarından daha küçüktür ve yaklaşık olarak tükenmez kalem kapağı boyutundadır. Bu, Desk Sensor 1 (DS1) adlı yeni LINAK Anti-Collision™ çözümüdür. Neredeyse tüm LINAK masa sistemlerine entegre edilebilir ve küçük ünite, LINAK masa sisteminize Plug & Play™ tasarımı sayesinde kolayca takılabilir.

Akıllı jiroskoplu ünite, yumuşak ve sert engelleri algılar
Masa koruması sağlayan bu yeni ve akıllı sistemin ana bileşeni, DS1'in içinde yer alan hassas bir jiroskoptur. Jiroskop, küçük ve kompakt ek adaptörün (DS1) masanın yukarı ya da aşağı hareket etmesi sırasında masa tablasının en ufak biçimde eğilmesini bile algılamasını sağlar. En ufak bir eğilme tespit edildiğinde hareket durur ve çarpışmayı ve masanın ya da çarpan nesnenin zarar görmesini önlemek için ters yönde hareket başlar.

Yeni Desk Sensor 1 Anti-Collision çözümünün bir diğer avantajı da hem sert hem de yumuşak engelleri algılamasıdır. Masanız isterse altındaki bir sehpada bulunan fincana, isterse minderli bir ofis sandalyesine dokunsun, masa bunu hemen algılar ve hareketi durdurup ters yönde hareketi başlatır.

Desk Sensor 1, CBD6S kontrol kutusuna takılır

Plug & Play - DS1’i masanıza takmanız yeterlidir
DS1 Anti-Collision ünitesinin LINAK ofis masası sisteminize entegre edilmesi çok kolaydır. CBD6S kontrol kutulu standart sistemlerde üniteyi kontrol kutusuna taktığınız anda masanızda Anti-Collision çözümü hazır hale gelir.

DS1, DL IC (entegre kontrolör) kaldırma kolonlarına, bir T-Splitter ve bir seri kablo kullanılarak entegre edilebilir.

 

Mevcut Anti-Collision çözümü olan ya da olmayan sistemlerle çalışabilir
Desk Sensor 1, isteğe bağlı olarak daha da yüksek bir Anti-Collision düzeyi sağlayan, ünlü PIEZO™ Anti-Collision™ teknolojisiyle birlikte kullanılabilir.

Ofis masaları için Anti-Collision çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgiye Teknolojiler ve Trendler sitemizden ulaşabilirsiniz.

DS1 ve bunun elektrikli masa ayarlama çözümünüzü nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sorularınız için lütfen bölgenizdeki LINAK® temsilciliği ile iletişime geçin.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.