Contact us here
Haberler 20 Haziran 2019

Yeni TD5 dual aktüatör, 7.000 N’a kadar güç sağlar

Günümüzde geliştirilen yatakların giderek kalınlaşması ve ağırlaşması, sırt ve ayak bölgelerinin kullanıcı tarafından hareket ettirilebilmesi için daha güçlü aktüatör sistemlerin kullanılmasını gerektirmektedir. LINAK®, TD5 modelini bu nedenden dolayı geliştirdi. Bu aktüatör, özellikle yaylı yataklar için geliştirilmiştir.

Yeni TD5 dual aktüatör, 7.000 N’a kadar güç sağlar

LINAK, yüksekliği ayarlanabilir modern yatak üreticilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için, konfor yatakları için yeni ve güçlü bir dual aktüatör sistemi geliştirdi. LINAK® TWINDRIVE® aktüatör ailesinin yeni üyesi olan TD5, TD4’ün üst modeli olarak geliştirildi.

TD5, boyutları giderek büyüyen yatak tasarımlarına yönelik tasarlanmıştır. Günümüzde gideren ağırlaşan yatak tasarımlarına paralel olarak, kullanılan minderler de kalınlaşmakta ve ağırlaşmaktadır. Bu trend, daha güçlü sistemler gerektirmektedir. Her iki uçta (sırt ve ayak desteği) 7.000 N’a kadar güç sağlayabilen TD5, bu nedenle geliştirilmiştir.

Teknoloji, tasarımlara yeni özellikler kazandırmaktadır
LINAK® TWINDRIVE® aktüatörler, çeşitli teknolojik özellikler ile donatılmıştır. Bunlardan en belirgini olan entegre kablosuz Bluetooth® teknolojisi, yatak tasarımcılarının kablolu el kumandalarını geçmişte bırakabilmelerini sağlamaktadır. Bluetooth® üzerinden sunulan kablosuz kullanım, son kullanıcının konfor yatağını akıllı telefonu ile ayarlayabilmesini de sağlamaktadır. LINAK® Bed Control uygulamasını indirip TD5 ile eşleştirin.

Son kullanıcılar, yatağın bekleme modunda son derece az enerji tükettiğini büyük olasılıkla fark edeceklerdir. TD5’e entegre edilmiş olan LINAK® ZERO™ teknolojisi, yatağın bekleme modundaki enerji tüketimini 0,1 W altında tutmaktadır.

TD5 iki versiyona sahiptir: Standard ve Advanced
Müşteriler, konfor yatağı dendiğinde farklı beklentilere sahip olabilir. Bu nedenle, TD5’in Standard ve Advanced olmak üzere iki farklı versiyonu temin edilebilmektedir. Her iki versiyon da Bluetooth® ve Yatak Altı Aydınlatması gibi standart özelliklerle donatılmıştır. Fakat TD5 Advanced, kullanıcının favori yatak konumlarını kaydedebilmesini sağlayan bir hafıza fonksiyonuna sahiptir. Kişiselleştirilmiş bir kullanım deneyimi de sunabilen HC40 el kumandası ile kullanıldığında, kullanıcı kaydettiği konumlara kısayol bile oluşturabilir.

Yeni TD5 dual aktüatör, 7.000 N’a kadar güç sağlar

Hafif ve montajı kolaydır
TD5’in üzerinde bulunan resimli anlatımlar, aktüatörün yatak çerçevesine nasıl kolayca monte edildiğini adım adım göstermektedir. Sistemin el kumandası veya akıllı telefon ile eşleştirilmesi de çok kolaydır ve kullanıcının yatağı montajdan hemen sonra tüm özellikleri ile kullanabilmesini sağlar.

TD5, önemli oranda daha güçlü olmasına rağmen, şaşırtıcı derecede hafiftir. Bu, son kullanıcının bile işini kolaylaştırmakla beraber, nakliye masraflarını da düşürür.

Eğer TD5 Standard veya TD5 Advanced hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bağlantılara tıklayın veya bölgenizdeki LINAK® temsilciliği ile iletişime geçin.

 

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now