Contact us here
Haberler 6 Mart 2019

Ameliyat masalarına elektrikli hareket kazandırmak birçok avantaj sağlar

Yüksek güç, kusursuz ve düşük gürültülü hareket, değer katan birçok özellik ve kişiye özel konumlar gibi sayısız özelleştirme seçeneği sunan LINAK®, gelişmiş tıbbi ekipmanların elektrikli hareket çözümlerine değer katmaya devam ediyor.

Ameliyat masalarına elektrikli hareket kazandırmak birçok avantaj sağlar

Zaten geniş olan LINAK® ürün yelpazesine birçok yeni aktüatör çözümü eklendi. Bu ürünlerin ör. LC3 kaldırma kolonu LA40 HP aktüatör gibi bazıları, güç ve yüksek hız sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. CO71 kontrol kutusu gibi ürünler ise, uygulamanız için gelişmiş hareket modelleri oluşturabilmenizi sağlayan özel bir yazılım ile gelir. Tasarımınıza bir PJ2 kanal çoğaltıcı adaptör kutusu veya bir LINAK® CO-Link™ çözümü eklediğiniz takdirde, daha bile fazla kanal ve seçenekten faydalanabilirsiniz.

Bu ürünlerin tümünün ortak özelliği, ameliyat masaları ve koltukları gibi gelişmiş tıbbi uygulamalara kolayca monte edilip entegre edilebilmeleridir. 

OpenBus™, birçok özelliği bir arada sunabilmenin önünü açıyor
Günümüzde giderek dijitalleşen dünyaya ayak uyduran LINAK, yeni ürünlerinin birçoğunu OpenBus™ protokolümüz temelinde geliştirmektedir. LINAK ‘ın ameliyat masaları için geliştirdiği aktüatör sistemlerinde kullanabileceğiniz CO61  veya CO71 gibi kontrol kutuları, aktüatörler tarafından istenilen gücü dağıtabilmekte, sahip olduğu yazılımın belleğine çeşitli konumları kaydedebilmekte ve hareketleri kusursuz bir şekilde koordine edebilmektedir.

LINAK® aktüatör sistemleri, güvenlik sağlayan birçok özelliği de beraberinde getirmektedir. Örneğin, kontrol kutusuna entegre edilmiş EOP (Elektronik Aşırı Yük Koruması), önceden belirlenen güvenli bir seviyede aktüatörlerin durdurulmasını sağlamaktadır. Emniyet somunu ve yivli mekanizma, uygulamanın her zaman güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca, kontrol kutusu üzerinden aktüatörlerin tam konumu, batarya durumu ve genel bakım bilgileri hakkında bilgi alınabilmektedir.

Montajı basit ve bakımı son derece kolay
LINAK’ın sağlık sektörüne yönelik geliştirdiği ürün serisindeki ürünlerin tümü birbirleriyle uyumludur. Ameliyat masanızı tasarlarken ürünleri kombine ederek optimum aktüatör sisteminizi oluşturabilirsiniz. Tüm parçalar birbirleri ile uyumludur ve montaj işlemleri akıllı kablo yönetim sistemi sayesinde çok kolaydır. 

Tasarımınıza bir LINAK Service Data Tool eklediğiniz zaman, aktüatör performansı ve batarya durumu hakkında bilgi alınabilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede uygulamanızın çalışma süresini zirveye taşıyabilir ve aksaklıkların soruna dönüşmeden önce giderilebilmesini sağlayabilirsiniz. Biz buna “önleyici bakım” diyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse, “bakım” kavramını neredeyse tamamen tarihe karıştırdık. 

Özelleştirilmiş ve geleceğe hazır
LINAK olarak, müşterilerimize her zaman kapsamlı iş birliği ve destek sunmaktayız. Yazılım ve çözümlerimizi özelleştirebilir ve işletmenizi ziyaret ederek önerilerde bulunabiliriz. Kontrol kutularımız, daha birçok değer katan özellik eklemenizi sağlayacak IoT (Nesnelerin İnterneti) ve (Bluetooth® Low Energy) ile kullanıma hazırdır.

Gelişmiş OpenBus™ aktüatör sistemlerinin ameliyat masası uygulamanıza entegrasyonu ve beraberinde getirecekleri avantajlar hakkında daha fazla bilgi için bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.


Ameliyat masalarına elektrikli hareket kazandırmak, beraberinde birçok avantaj sağlar 

CO-Link™
LINAK ürünleri ile geliştirdiğiniz aktüatör sisteminizin kanal sayısını, CO-Link™ ile ikiye katlayabilirsiniz. Bu sayede sisteminiz iki kat güçle çalışır ve tüm sistem aynı el kumandası üzerinden kontrol edebilir.

 

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now