Haberler 3 Aralık 2018

Elektrikli aktüatörlerle çalışan valfler, atıksu arıtmada süreçleri iyileştirmektedir.

Fosforun atıksudan filtrelenmesi, modern arıtma tesislerinde enerji ve maliyet açısından tasarruf sağlanmasına yardımcı olmaktadır. LINAK® aktüatör çözümleri, kullanılan valflerin güvenilir biçimde otomasyonu ile fosforun filtrelenmesi sürecini iyileştirmektedir.

Modern atıksu arıtma tesislerinde arıtma sürecinin kontrol edilebilmesi için güvenilir valf kontrolü sağlayan aktüatörlerin kullanılmasını gerekmektedir. Valflerin otomasyonu ve kolay biçimde kontrol edilmesi, doğru sistemin kurulmasını gerektirmektedir. LINAK, bunun için çok iyi bir aktüatör çözümü sunmaktadır. Bu aktüatör çözümü, çok dayanıklıdır, hem otomatik hem de manuel olarak kolayca kontrol edilir ve çok kolay monte edilebilir.

Danimarka’nın Aarhus şehrindeki Marselisborg atıksu arıtma tesisinde, dekanter santrifüj, çökeltme tankları ve geri kazanım reaktörleri sudaki fosforu filtrelemektedir. Bu sistem, biyolojik arıtma sırasında, tesisin enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çökeltilerin borularda birikerek prosesi yavaşlatmasını ve sonuçta borulara zarar vermesini önlemektedir.

Elektrikli aktüatörler, enerji tasarrufunun yolunu açmaktadır
LINAK® aktüatörleri, dekanter santrifüjden çıkıp çökeltme tanklarına gelen suyun kontrol edilmesinde, önemli bir role sahiptir. Fosforun en iyi şekilde geri kazanılması için bu prosesin güvenilir biçimde çalışması önemlidir.

Geri kazanılan bileşim, birçok bahçıvan ve golf sahası görevlileri arasında popüler bir gübre olan ‘Strüvit’tir. Strüvit satılmaktadır ve atıksu tesisi, enerji tüketimini ve bakım maliyetlerini azaltarak atıksu tesisinin maddi tasarruf sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Elektrikli aktüatörlerle çalışan valfler, atıksu arıtmada süreçleri iyileştirmektedir.
 

Kolay monte edilebilen, dayanıklı elektrikli aktüatörler
LINAK elektrikli aktüatörler, valflerin bu sürecin gerçekleşmesini sağlamasına yardımcı olmaktadır. Yıllar boyunca en zorlu çalışma koşullarında bile dayanıklı oldukları test edilmiştir. Özel tasarlanan montaj braketleri (ISO F07 ve F10 flanşlar için tasarlanan) sayesinde çok kolay entegre edilirler ve takılırlar. Kurulum tamamlandıktan sonra sistemin ister harici bir ünite (WCU) ya da bir SCADA çözümü ile çalıştırılması ve kontrol edilmesi de aynı şekilde kolaydır.

Elektrikli aktüatörlerle çalışan valfler, atıksu arıtmada süreçleri iyileştirmektedir.
 

Elektrikli aktüatörlerin, modern atıksu arıtma sistemlerini nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.