Haberler 15 Ekim 2018

Hastane yataklarına daha fazla güç ve gelişmiş hareket olanakları kazandırın

LINAK, OpenBus™ CO71 kontrol kutusu ve LA40 HP (High Performance - Yüksek Performans) lineer aktüatörlerini tanıtarak, modern hastane yatakları için daha fazla güç ve gelişmiş hareket seçenekleri sunmaya başladı.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre dünyada 1,9 milyar insan aşırı kilolu ve bu sayı artmaya devam ediyor. Bu durum, tüm sağlık sektörü ve bu sektörde kullanılan ayarlanabilir ekipmanlar açısından önemli bir zorluk yaratmaktadır. Daha yüksek çalışma ağırlıklarının güvenli biçimde taşınmasının sağlanması için daha fazla güç ve gelişmiş hareket olanakları gerektiğinden hastane yatakları en çok etkilenen ekipmanların başında gelmektedir.

Hastane yataklarına yeni OpenBus™ CO71 kontrol kutusu (350W SMPS, dört kanal) ve güçlü LA40 HP aktüatörü (8000 N) ile donatma olanağı sağlayan LINAK®, bu zorlukların üstesinden gelmek için gereken gücü ve gelişmiş hareket olanaklarını sunmaktadır.

CO71 kontrol kutusu

CO71 – yeni, güçlü kontrol kutusu
Hastane yataklarınıza 350 W SMPS kontrol kutusunu eklemek, ekstra güç ve yüksek performansın gerektiği yerde sistemlerinize daha fazla güç sağlayacaktır. CO71, LINAK kontrol kutusu platformunun en yeni üyesidir. Bluetooth® kablosuz çalıştırma olanağı sunmaktadır ve kolay kablo yönetimi, esnek montaj yönü, düşük ağırlık ve IPX6 Washable DURA™ sınıflandırması gibi avantajlarla gelmektedir.

Tüm CO-kutuları kolayca monte edilebilir ve isteğe bağlı olarak hastane yataklarının tasarımında esneklik sağlayan yedek batarya seçeneği ile temin edilebilir. Ayrıca CO71, gelişmiş hareket olanakları oluşturmak için ekstra kanallar gerekli olduğunda kullanılmak üzere CO-Link™’e hazırdır. Tüm işlevler, sadece bir el kumandası ile yönetilebilir. 

 
LA40 HP lineer aktüatör

LA40 HP – güç ve hız gerekli olduğunda
LA40 HP lineer aktüatör, hastane yatakları için çok uygun ve çok dayanıklı bir aktüatördür. 400 mm tam strokta 8000 N itme gücü ile ağır yükleri bile kolayca taşıyabilmektedir. Çeşitli güvenlik özelliklerine sahiptir ve bu özellikler üstün gücü ile bir araya geldiğinde, sağlık sektörüne yüksek verimlilik sağlamaktadır.
 
LA40 HP’nin, CO71’in ya da başka bir LINAK® ürününün, ayarlanabilir hastane yatağınızı nasıl geliştirebileceği ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

 

Yıkanabilirlik

IPX6 Washable DURA™ nedir?
LINAK, hastanelerin giderek artan hijyen taleplerini karşılamak için komple yıkanabilir sistemler sunmaktadır. Normların ve standartların gerektirdiğinden daha fazla test uyguladığımız için kendi yüksek standartlarımızı belirledik: IPX6 Washable DURA™. Bu özellik sayesinde hastane yatağınız, makine ile tekrar tekrar yıkamaya karşı mevcut pazar gereksinimlerinin çok ötesinde dayanıklılık sunacaktır.

 

MEDICA etkinliği

MEDICA 2018
12-15 Kasım 2018 arasını MEDICA® fuarı için ayırın ve hall 14, stant F11’de yer alan LINAK standında bizi ziyaret edin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.