Haberler 26 Eylül 2018

Ayarlanabilir tedavi koltukları ve muayene masalarında esneklik ve harika tasarım

LINAK'ın yeni aktüatör sistemleri, tedavi koltukları ve muayene masalarının elektrikle ayarlanması için olanaklar sağlamaktadır. Yüksek güç, hız, denge ve birçok güvenlik özelliği kazandıran tasarım ve sistem esnekliği de bu durumda önemli bir rol oynamaktadır

Birçok sağlık uzmanı için ayarlanabilir tedavi koltukları, en önemli ekipmanlar arasındadır. Hastaları, modeli ne olursa olsun tercihen hızlı ve konforlu biçimde kaldırabilmeleri beklenmektedir. Uzun yıllar boyunca her gün! 

LA20 ve LA40 HP (yüksek performans) lineer aktüatörlerin ve CO61 ve CO71 gibi yeni LINAK OpenBus™ kontrol kutularının tanıtılmasıyla tedavi koltuklarının ayarlanması yeni bir çağa girdi. Koltuk tasarımları artık performansla konforu bir araya getirmekte ve çok daha fazla seçenek sunmaktadır. 

Gücü ve işlevselliği harika tasarımla bir araya getirir
Günümüzde birçok sağlık uzmanı, kliniklerinde rahatlatıcı ve evi andıran bir ortam yaratmayı hedeflemektedir. Bunun için sağlık ekipmanları üreticisinin de tedavi araçları geliştirirken tasarıma önem vermesi gerekmektedir.

Bu yaklaşım LINAK'ta da uygulanmaktadır. Düzgün ayarlama, karmaşık hareket parçaları ve anlaşılır kontrol üniteleri konusunda uzun yıllara dayanan bilgilerimiz sayesinde daha zarif ürün tasarımları ortaya koyabilmekteyiz. LINAK ürünlerinin kullanıldığı bir aktüatör sistemi oluşturmak, aşağıdakilere sahip olmanızı sağlayacaktır:

  • Örneğin LA40 HP'nin gücü ve güvenilirliği
  • OpenBus™ kontrol kutuları ile gelişmiş hareket şekilleri
  • Örneğin bir HB30 ile kolay anlaşılır el kumandası
  • FS3 ayak kumandasıyla daha iyi ergonomi

Hepsi, genel tasarımdan ödün vermeden tedavi koltuğunuza takılabilmektedir. LA20'nin kompakt tasarımı ve akıllı kablo yönetimi, estetik bir görünüm ortaya koymaktadır.

Ayrıca, LINAK ürün portföyünde tedavi uygulamalarına yönelik tüm ürünler birbiriyle uyumludur. Bu sayede kendi uygulamanıza göre temel, orta ya da gelişmiş bir sistem oluşturabilirsiniz.

LINAK'ın uygulama tasarımınızı nasıl destekleyebileceği ve tedavi koltuğunuza nasıl gelişmiş hareket özellikleri katabileceği hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.   

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.