Contact us here
Haberler 6 Temmuz 2018

Güvenilir hasta taşıma ve ayağa kaldırma liftiyle rehabilitasyon çalışmalarını destekleyin

Rehabilitasyona verilen önem giderek arttarken, yardımcı teknolojilere olan ihtiyaçta benzer şekilde daha önemli hale gelmektedir. LINAK, hasta taşıma ve ayağa kaldırma lifti gibi uygulamalar için tüm diğer hasta taşıma liftleriyle aynı noktaya odaklanan ve aynı miktarda güvenlik özellikleri sağlayan komple aktüatör sistemleri sunmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO - World Health Organization), 2050 yılında dünya üzerinde 60 yaşın üzerinde 2 milyar insan olacağını tahmin etmektedir. Aynı zamanda bir başka istatistik, 2035 yılı itibariyle 12,9 milyon sağlık uzmanı eksikliği olacağını ön görmektedir.

Dolayısıyla sağlık bakım sistemlerinin, hepimizin beklediği bakım düzeyini korumak için değişmesi gerektiğini kolayca söyleyebiliriz. Neyse ki teknoloji ve bilgi, bunu başarmak için bize yardımcı olacaktır. 

Kendi kendine yardım ve rehabilitasyonun önemi giderek artıyor
Sağlık sisteminin kullanımını optimize etmek ve sınırlı personel kaynağını en etkili şekilde kullanmanın en iyi yollarından biri, hastanın rehabilitasyon sürecini iyileştirmektir. Doğru uygulamalarla daha fazla insan evde kendini iyileştirebilir, hatta bu süreçte profesyonel bakıcıların desteğine daha az ihtiyaç duyabilir.

Geleneksel hasta taşıma liftlerinin bir bakıcı tarafından çalıştırılması gerekliyken, hasta taşıma ve ayağa kaldırma liftleri, bakıcının yardımıyla kullanıcı tarafından daha kolay kontrol edilebilmektedir. Bu durum, kullanıcının kendine olan güven duygusunun artmasına yardımcı olmaktadır.

LINAK'ın deneyimine ve ürünlerinin dayanıklılığına güvenin
Hasta güvenliğini artırmak ve sağlık uzmanları için daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak için çeşitli ulusal ve uluslararası standartlar ve normlar bulunmaktadır.

Güvenilir hasta taşıma ve ayağa kaldırma liftiyle rehabilitasyon çalışmalarını destekleyin
 

LINAK yılların getirdiği deneyimle, bunları yakından izlemekte ve aşırı yüklenme ve kötüye kullanmanın önlenmesiyle ilgili EN10535 gibi gerekli normlara ve standartlara uyumlu ürünler üretmektedir.

İster geleneksel tasta taşıma isterse hasta taşıma ve ayağa kaldırma liftleri olsun hasta taşıma liftleri, piyasadaki en çok test edilen sistemler arasındadır. Lineer aktüatör LA40 PL gibi sunduğumuz ürünlerden bazıları hasta taşıma liftleri için özel olarak tasarlanmıştır. 8.000 N'luk (yüksek yan yükle) kusursuz ve tam stroklu itişe sahip güçlü bir aktüatördür. Bu aktüatörü bir BAJL Li-Ion batarya ile birlikte kullanarak, ürününüze çevre dostu bir özellik de kazandırabilirsiniz.

Güvenliğin artırılmasına yardımcı birkaç önemli özellik
LINAK ürünleri birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Örneğin; LA40 PL aktüatörde, dahili limit sonu switch ve ratchet spline fonksiyonu bulunmaktadır. Her ikisinde de taşıma liftinin çalışması sırasında kimsenin düşmemesini ya da sıkışmamasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Aynı zamanda, aktüatör sisteminin güvenliğini sağlayacak özellikler de bulunmaktadır. Sisteminize bir Service Data Tool ekleyerek, JUMBO Care gibi bir kontrol kutusundan veri çekebilirsiniz. Bu veriler, size bataryanın durumunu, tamamlanan döngü sayısını ya da aşınma ve yıpranmaları gösterebilir. Bu şekilde bakımları önceden planlayabilir ve hasta taşıma ve ayağa kaldırma liftinin her zaman en iyi durumda ve tam çalışır halde kalmasını sağlayabilirsiniz. Biz buna önleyici bakım adı veriyoruz.

Hasta taşıma ve ayağa kaldırma lifti, hasta taşıma lifti ya da LINAK'ın, sağlık hizmeti uygulamanızı neler katabileceğiyle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin

 
Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now