Haberler 11 Mayıs 2017

TD4 Standard ya da TD4 Advanced?

LINAK, TD4 Standard ve TD4 Advanced’i piyasaya sürerek, modern konforlu yatakların ayarlanmasına yönelik dual aktüatör portföyünü daha da genişletti. TD4 aktüatörünün iki modeli birbirine çok benziyor olmasına karşın, hangi modelin yatak tasarımınıza daha uygun olduğu, tamamen sizin gereksinimlerinize bağlıdır.

Zarif ve ince tasarım, düşük ses seviyesi, hız kontrolü, Yatak Altı Aydınlatması, acil mekanik indirme ve Bluetooth® gibi birçok istenen özelliği paylaşıyor olsalar da LINAK TD4 Standard ve TD4 Advanced dual aktüatörler arasında çeşitli farklar bulunmaktadır.

Görünümleri her şeyi anlatıyor
TD4’ün iki modeli, hem mevcut özelliklerin birçoğunu içermeleri hem de varsayılan olarak yeni özelliklere sahip olmaları nedeniyle LINAK TWINDRIVE® aktüatörlerde tamamen yeni bir standardı temsil etmektedir. İki model arasındaki fark TD4 Standard’da bu özellikler varsayılan olarak bulunurken TD4 Advanced’de aynı özelliklerin yanı sıra sisteme başka özellikler ekleme olanağı da yer almaktadır.

Modellere baktığınızda iki model arasındaki tek gözle görülebilir fark TD4 Standard’da sadece şebeke kablosu için bir bağlantı noktası bulunurken TD4 Advanced’de bir RJ45 bağlantı noktası ve iki DC bağlantı noktası bulunmasıdır. Bu durum, gelişmiş bir hareketli yatak sistemi oluşturmanıza imkan tanır. İki model görsel olarak bu şekilde ayırt edilebilir.

Fonksiyonlar - Benzerlikler
Daha önce belirtilen özelliklerden birini daha ayrıntılı ele alırsak, TD4’ün her iki modeli de yükten bağımsız olarak sabit hızda çalışır. Bu durum, yatağın rahat ayarlanmasını sağlamaktadır. Buna, hız kontrolü adı veriyoruz.

Çevre açısından baktığımızda ise TD4’ün iki modeli de PVC-Free™ (PVC içermeyen) malzemelerden üretilmiştir ve beklemedeki enerji tüketimini 0,1 W’ın altında tutan ZERO™ teknolojisine sahiptir.

Fonksiyonlar - Farklar
Önemli farklardan biri, TD4 Advanced’de yer alan bağlantı noktalarına başka ürünler bağlama seçeneğidir. Aynen ekstra aktüatörler ve aksesuarlar için daha fazla kanal kullanılmasına olanak tanıyan CBH Advanced’de olduğu gibi. Örneğin, CBH Advanced’e (TD4’e bağlı) tek aktüatörler ekleyerek, ayak ve boyun ayarı yapabilirsiniz.

TD4 Advanced, hem hafıza hem de iki yatağın paralel hareketi seçenekleri ile de TD4 Standard’dan farklıdır.

TD4 Advanced

TD4’ün hangi modeli sizin için daha uygun? Bu durum sizin gereksinimlerinize bağlıdır.  Daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki LINAK temsilcisi veya distribütörü ile iletişime geçin.

Ürünlerine genel bakış kısmında TD4 hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.


Kısaca
TD4 Standard = Yeni TWINDRIVE standardı: daha fazla entegre özellik.
TD4 Advanced = Yeni TWINDRIVE standardı + CBH kontrol kutusu üzerinde ekstra kanallar + paralel hareket + hafıza konumları.


Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.