Contact us here
Haberler 2 Şubat 2017

Hareketli mutfak uygulamaları- öncü uygulama

Petersen ailesinin Danimarka’nın Nordborg şehrinde yer alan evlerinin mutfağında yapılan yenileme çalışmaları, özel ev dekorasyonunda tamamen yeni bir sayfa açılmasını sağlayan öncü bir uygulamayla sonuçlandı.

Hareketli mutfak uygulamalarının öncüleri – bir ürün deneyim hikâyesi
Danimarka’nın küçük ve güzel Als adasında, insanlar alışılmışın dışına çıkmaktan ya da mevcut standartları geliştirmekten korkmamaktadır. Birçok yerel şirket, yenilikçi ürünlerle ilgili dünya çapında patentlere sahiptir ve burada yaşayan kişiler, çok eskiden bu yana değişime açıktırlar. 

Boya ustası Jorgen Petersen ve karısı Helle Petersen’in, evlerinin mutfağında yaptıkları tadilat, mutfakla ilgili innovasyonlarda önemli bir milat oldu. 

Helle Petersen, “Mutfağımız, evimiz gibi eskiydi.Her şey çok yıpranmıştı ve mutfak masası da bizim için çok alçaktı. Dolayısıyla mutfaktaki her şeyi atmamız ve her şeyi baştan yapmamız gerekiyordu. Biz de öyle yaptık,” dedi.

Mutfakta hareketli dekor
Arkadaşlarının ve Petersen’in işinden tanıdıklarının tavsiyeleri ile Danimarka’nın konusundaki uzman yüklenicisi Sonderborg Kitchen ile çalışmaya karar verdiler ve işler çok hızı biçimde ilerledi.

Helle Petersen sözlerine, “Evimiz 125 m² olduğundan elimizdeki dar alanı en iyi şekilde kullanmaya odaklandık. Sonderborg Kitchen’ın kalite ve sıradan masa ve raf sisteminden daha gelişmiş çözümleriyle tanındığını biliyorduk,” diye devam etti.

Helle Petersen, sonuçtan çok memnun kaldı: “Tüm özellikler, yemek yapmayı daha keyifli ve eğlenceli hale getiriyor.”

Petersen’lerin mutfaktaki alanı nasıl en iyi şekilde kullandıklarını öğrenmek için tüm hikayeyi burada okuyabilirsiniz.

Bilgiler:
Hareketli mutfak uygulamaları, Petersen ailesinin Nordborg’daki evine 2015 yılı yazında takıldı. LINAK’ın ürünlerinin kullanıldığı ve Danimarka’lı firma Sonderborg Kitchen tarafından tasarlanan öncü bir projeydi.
 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now