Güvenlik

Genel güvenlik özellikleri

 
 

Daha yüksek güvenlik, genellikle birden fazla bakış açısının bir araya gelmesiyle sağlanabilmektedir. Sağlık uygulamalarının, yürürlükteki kurallara uygun olabilmesi için birçok konuya odaklanılması gerekmektedir.

LINAK olarak, belirli ürün güvenlik özelliklerine yüksek derecede önem vermekteyiz. Aynı zamanda, genel olarak güvenlikle ilgili tüm hususları dikkate almaktayız.

Kablo kilitleme

Kablo kilitleme
LINAK ürünlerinde, kabloların her zaman bağlı ve uygulamanın elektrikli sistemlerle hareket ettirilmeye hazır olmasını sağlamak için kablo kilitleri kullanılmaktadır. LINAK olarak, kabloların kolay ve güvenli biçimde takılabilmesine olanak tanıyan ürünler geliştirmeye odaklanmaktayız. Ayrıca kontrol kutularımızda da güçlü kablo kilitleri kullanılmaktadır. Kapalı üst kapak sayesinde, kablolarınızın her zaman bağlı olduğundan ve fişlerin fiziksel gerilimlere ve güçlü deterjanlara karşı korunduğundan emin olabilirsiniz.

 
PU kablo

EPR kablolar
EPR kablolar, PU kablolar gibi esnektir ve güçlendirilmiştir. Bu durum, zorlu kullanım koşullarına maruz kaldıklarında bile kırılmalarını zorlaştırır. Bu sayede kablo daha uzun ömürlü olmaktadır.

 
 
Yıkanabilirlik testi

Su koruması
Birçok sağlık uygulamasının, suya ve deterjanlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Hijyen konusuna giderek daha fazla önem verilmesi, uygulamalarda IP derecesinin artmasına gereksinim duyulmasına yol açmaktadır. İşte bu nedenle LINAK'ın sağlık ürünleri en az IPX4 sınıflandırmasına sahiptir. Ancak gerektiğinde sistemlerimiz IPX6 Washable DURA™ gibi daha yüksek sınıflarda da sağlanabilmektedir.

 
COXX Service Data Tool

Service Data Tool (SDT)
SDT, aktüatör sisteminin kullanılmasıyla ilgili bilgi vererek, OpenBus™ kontrol kutusundan servis verilerinin okunmasını sağlamaktadır. SDT, aşınma ve yıpranmayla ilgili bilgileri sistem arıza vermeden çok önce sağlayarak önleyici bakım işlemlerinin yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede bakımlar gerekli zamanlarda yapılabilmekte ve arıza süreleri en aza indirilebilmektedir. Etkili bakım aynı zamanda yanlış kullanımları önleyerek ekipmanın ömrünün uzatılmasına da yardımcı olmaktadır.

 

Yanmazlık için Sınıflandırıldı
LINAK ürünleri, UL94 yanmazlık sınıfı malzemelerden üretilmiştir ve bu sayede IEC 60601-1'in gereksinimlerine uygundur. Ayrıca, LINAK kontrol kutuları, yangın riskini en aza indirmek için IEC 60601-1'in gereksinimlerinden de fazlasını karşılayan UL94 V0 malzemeden üretilmiştir.


Genel güvenlik özellikleri ile ilgili bilgiler
Standart ve isteğe bağlı genel güvenlik özellikleriyle ilgili bilgilere göz atın.

Güvenlik özellikleri
 

Dosyalar

Güvenlik klasörü

Farklı uygulamalar, farklı güvenlik özellikleri gerektirir. LINAK olarak tasarladığınız sağlık uygulaması ne olursa olsun, çok çeşitli standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleri sunmaktayız.

Görüntüle

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.