Teknoloji ve trendler

Yatağınız için LINAK’ı neden tercih etmeniz gerektiğine dair 10 neden

Yataklarınız için tercihinizi LINAK®’tan yana kullanırsanız, gerçek anlamda değerli çözümlere sahip olursunuz. Yatağınız için LINAK’ı neden tercih etmeniz gerektiğine dair on nedenimiz var. Bu nedenlerden bazıları, ürünlerin bekleme modunda 0,1 W güç tüketmesi, tüm ürünlerin %100 fonksiyon testine tabi tutulması, gerekli onaylara sahip olması ve kablosuz el kumandaları ile birlikte gelmesidir. Tüm nedenleri aşağıda görebilirsiniz.

Enerji tüketiminizi azaltın
LINAK ZERO™ teknolojisi, yükseltilebilir yatağınızın bekleme modunda 0,1 W güç tüketmesini sağlayarak enerji tüketimini düşük tutar.

Bu teknoloji yalnızca elektrik faturasını düşürmekle kalmaz, hareket çözümünüzün CO2 ayak izini de önemli oranda azaltır. Ayrıca, ZERO™ teknolojisi, elektrikli cihazların çevresinde oluşan manyetik alanı da azaltır. Kısaca söylemek gerekirse, yatak da kullanıcısıyla beraber uykuya geçer ve yatağı radyasyonsuz bir bölgeye dönüştürür.

TWINDRIVE® motorlarımızın bekleme modunda düşük güç tüketmeleri standart bir özelliktir. Bekleme modunda düşük güç tüketen ürünler ZERO™ logosuna sahiptir.

Bekleme modunda güç tüketimi
 

Çevre dostu PVC-Free™
LINAK mühendisleri, çevresel etkimizi en aza indirmek amacıyla ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmekte ve iyileştirmektedir. TD4 ve TD5 dual aktüatör modellerinin kabloları, gövdeleri ve daha birçok parçası LINAK® PVC Free™ malzemelerden üretilmiştir. Çevreye karşı duyarlı olan bu özellik, açık alanlar için olduğu gibi kapalı alanlar için de faydalıdır.

PVC’siz
 

%100 fonksiyon testine tabi tutulmuştur
LINAK ile çalışıyorsanız, her detayda kalite ile karşılaşırsınız. Konfor mobilyaları için geliştirilen her LINAK aktüatör sistemi, %100 fonksiyon testine tabi tutulmaktadır. Yeni ürünler, her zaman kapsamlı bir tekrar eden testler dizisinden geçirilir.
LINAK olarak, elektrikli aktüatörler için kurulmuş dünyanın en gelişmiş test merkezine sahibiz. Tüm ürünler, fabrikadan çıkmadan önce kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır. LINAK, 1976 yılından beri aktüatör geliştirmekte ve üretmektedir. Çeşitli uygulamalara yönelik yüksek kaliteli hareket çözümleri sunabilmek için, test aşamasının önemli olduğunun bilincindeyiz.

Fonksiyon testi
 

Yatağın altındaki boş alanı artırın
LINAK dual aktüatörler, ince tasarımları sayesinde yatağın altına dikkat çekmeyecek şekilde monte edilebilmektedir. Yatağın tasarımına kusursuzca entegre olan aktüatör sistemleri, kolay temizlik ve eşya saklama amacıyla yatağın altında geniş bir boş alan bırakılabilmesini sağlar.

Daha fazla boş alan
 

Gerekli onaylar
Küreselleşme çağında yaşadığımız, inkâr edilemez bir gerçektir. Standardizasyon ise henüz o kadar yaygın değildir. Dolayısıyla, ayarlanabilir konfor yataklarından beklentiler, bu ayrıcalıktan faydalanmak isteyen kullanıcılar kadar çeşitlidir. Standartlar ve alınan onaylar, bölgeden bölgeye değişiklik gösterdikleri gibi bazen ülkeden ülkeye de farklıdır.

LINAK aktüatör çözümlerini tercih etmeniz durumunda, sunduğumuz sistemlerin gerekli onaylara sahip olduğundan da emin olabilirsiniz. Uygulamalarınıza yönelik sunduğumuz destek ve öneri hizmetlerimiz ile, hem sizin hem de bizim sahip olduğumuz sorumlulukların arkasında durabilmemizi sağlamaktayız. LINAK ile çalıştığınız takdirde, dünyanın dört bir yanındaki standartlar ve onaylar hakkında bilgi sahibi olan ve elektrikli aktüatör sistemlerinde güvenilirliği ile bilinen bir çözüm ortağına sahip olursunuz.

Gerekli onaylar
 

Kumanda yerine uygulama kullanın
Mobil cihazlar, günlük hayatlarımızın vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir. Yükseltilebilir yatağınızı LINAK’ın dual aktüatörleri ile donatırsanız, yatağınızın bir akıllı telefon veya tablet uygulaması ile kontrol edilmesini tercih edebilirsiniz.

Bu uygulama ile markanızı yansıtacak şekilde özelleştirilebilir ve hatta LINAK yazılım geliştirme seti (SDK) ile tercihlerinize uygun hâle getirebilirsiniz.

Bed Control Uygulaması
 

Kablosuz el kumandası
El kumandası, ayarlanabilir konfor mobilyası kullanıcılarının her gün kullandığı başlıca teknik aksesuardır. Kumandanın işlevi, tasarımı ve görünümü, birbirini kusursuzca tamamlayabilmelidir.

LINAK aktüatörleri ile donatılmış ayarlanabilir yatakların tümü, beraberlerinde kablosuz el kumandası ile gelir.  Bu sayede, kablo derdi olmaz ve kullanıcılar kumandalarını her zaman yakınlarında tutabilirler. LINAK’ın tüm kumandaları ergonomik bir tasarıma ve anlaşılması kolay simgelere sahiptir. Ayrıca, hem standart hem de gelişmiş modelleri ile temin edilebilir.

Kablosuz
 

Kolay nakliye ve montaj: Hafif sistemler
LINAK’ın tüm dual aktüatörleri, hafif olmanın yanı sıra, bir palete 79 adet sığacak şekilde tasarlanmıştır. Dual aktüatörler, üniversal bağlantı braketlerine kolayca yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır.

Tek yapmanız gereken, dual aktüatörü üniversal bağlantı braketlerinin üzerine yerleştirmek, aktüatörün braketlere bağlandığı bölümlerin üzerine kapakları geçirmek, sistemi elektriğe bağlamak ve el kumandanızı sistemle eşleştirmektir.

Hafif
 

LINAK dual aktüatörün ambalajlanmasını, nakliyesini, montajını ve konfor mobilyanıza uygulanmasını kolay hâle getirdik. LINAK sistemi ile donatılmış ayarlanabilir bir konforlu yatağı, yalnızca dört adımda ambalajlanıp müşterinize gönderilmeye hazır hâle getirilebilir.

Sessiz teknoloji
Gürültü ve uyku, birbirleriyle yakından ilişkili iki kavramdır. Çoğu insan, uykuya dalabilmek için mutlak sessizliğe ihtiyaç duyar. Çoğu uzmana göre, sağlıklı uykunun en büyük düşmanı gürültüdür.  Fakat gürültünün kaynağı, yalnızca yanınızda horlayan kişi veya uzaktaki trafik ile sınırlı değildir. Örneğin, ayarlanabilir yatağınızdaki aktüatörlerin sesine yeterli önemi veriyor musunuz? Duyamayacağınız kadar düşük ses seviyeleri bile, özellikle siz uyurken vücudunuzu ve beyninizi etkileyebilir.

Rahatsız etmeyen bir ses seviyesi, bizce konfor yataklarında doğal olarak olması gereken bir özelliktir. Ses, ciddiye aldığımız bir konudur.

Rahatsız etmeyen sesler
 

Konfor yatakları için hareket çözümleri geliştiren LINAK, ses konusuna da hassasiyetle yaklaşmaktadır. Aslına bakılırsa, geliştirdiğimiz çözümlerde ses kilit bir rol oynamaktadır. Ses, LINAK dual aktüatörlerini tanımlayan bir faktör olarak onlarca yıldır öne çıkmıştır. Çözümlerimizin sektörde bulunabilecek en düşük ses seviyesine sahip olduklarını ifade edebilmekten dolayı onur duyuyoruz. Bu sayede, gece yanınızdaki kişiyi uyandırmadan yatağınızı istediğiniz gibi ayarlayabilmenizi sağlıyoruz.

Elektrik kesintilerinde acil indirme mekanizması
Dünya çapında 30’dan fazla satış ofisine sahip olan LINAK, yıllar içerisinde sektör ile ilgili kapsamlı bilgi ve deneyim edinmiştir. Bazı bölgelerde gelişmiş elektrik şebekeleri bulunurken, bazı bölgelerde sıkça elektrik kesintisi yaşanabileceğinin bilincindeyiz.

Tercihinizi LINAK’ın aktüatör sistemlerinden yana kullanırsanız, elektrik kesintilerini dert etmek zorunda kalmazsınız. Dual aktüatörlerimizin tümü, bir acil indirme mekanizması ile donatılmıştır. Elektrik kesildiğinde rahatça erişilebilen bu mekanizmanın kullanımı, son derece kolaydır.  Önerdiğimiz bir alternatif, geliştirdiğiniz tasarımın acil indirme fonksiyonu için tercihe bağlı 9 V’luk bataryamızı kullanmanızdır.

Acil indirme
 
LINAK – Dünya standartlarında üretim play-icon

LINAK – Dünya standartlarında üretim

LINAK TWINDRIVE® TD4 – İkili aktüatör sistemlerinde yeni nesil play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4 – İkili aktüatör sistemlerinde yeni nesil

LINAK TWINDRIVE® TD4 – Acil Mekanik Boşaltma/İndirme play-icon

LINAK TWINDRIVE® TD4 – Acil Mekanik Boşaltma/İndirme

TWINDRIVE® TD4’ün montajı play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4’ün montajı

TWINDRIVE® TD4’ün eşleştirilmesi play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4’ün eşleştirilmesi

Perde arkası: Slovakya’da LINAK® dual aktüatör üretimi play-icon

Perde arkası: Slovakya’da LINAK® dual aktüatör üretimi

Dosyalar

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Sahip olduğu düşük ses seviyeleri ve boyutları ile hem yaylı hem latalı yataklarda kullanılan TWINDRIVE sistemlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Bed Control uygulaması – kullanımı kolay ve özelleştirilebilir

Yenilikçi ve alternatif bir kablosuz el kumandası olan Bed Control uygulamasından faydalanın. Uygulamada kendi markanızı kullanın, müşterinize sağladığınız konforun ardında kimin olduğunu net bir şekilde gösterin. Nasıl mı? Uygulamayı kendi markanızla nasıl özelleştirebileceğinizi öğrenmek için broşürümüzü inceleyin.

Görüntüle

Konfor alanınızı genişletin

Dinlenme yataklarında kullanılan aktüatör sistemlerinin, güvenli ve kullanıcısını hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak güvenilirliğe sahip olmalarının öneminin LINAK olarak bilincindeyiz. TWINDRIVE sistemi, yatak üreticileri için doğru sistemdir.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.