Ev ve çalışma masaları

Ev ve çalışma masaları

 
 

Gelen tüm misafirlerini sofrada ağlayabilmek, çoğu insan için hiç de kolay değildir. Dostlarla unutulmaz sohbetlere sahne olan bir akşam yemeği, her misafire yeterli alanın sunulabilmesini gerektirir. Ancak, küçük evlerin salonlarında diğer mobilyalara yer verebilmek amacıyla büyük yemek masasından genelde vazgeçilir. Peki, ya bunun bir çözümü olsaydı?

 

Sedit’ten “Fiesta”

Fiesta masa© Sedit Srl., Tüm Hakları Saklıdır
 

12 kişilik bir yemek masasından bahsedildiğinde, akla gelen en son şey duvar kenarında duran konsoldur. Fakat, “Fiesta”yı geliştiren İtalyan üretici Sedit, bu konuda biraz farklı düşünüyor. Fiesta’nın ince, zarif ve duvar kenarına yerleştirilen tasarımı, ilk bakışta sıradan bir konsola benziyor. Fakat Fiesta’nın bir sırrı var. Fiesta, kendi içerisinde barındırdığı 3 (veya 4) ekstra masa yüzeyi sayesinde, birkaç dakika içerisinde 6-12 kişilik bir yemek masasına dönüşebiliyor. Bu buluş, küçük evler ve tek odalı daireler için gerçekten ideal.

Masa yüzeylerinden bir veya iki tanesini eklemeniz, Fiesta’yı evinizde bir çalışma masasına bile dönüştürebiliyor. Bu masanın elektrikli kaldırma kolonları ile donatılmış olduğunu hayal edin. Bu durumda, evinizde ayarlanabilir bir çalışma masasına veya iş arkadaşlarınızla bir proje üzerinde çalışacağınız zaman salonunuzda bir toplantı masasına gerektiği zaman anında sahip olabilirdiniz.

Geliştirilen masa hakkında daha fazla bilgiyi İngilizce web sitelerinde bulabilirsiniz.

 

Resource Furniture’dan “Vengio”

Vengio ayna-masa© Resource Furniture, Tüm Hakları Saklıdır
 

Bir diğer örnek, ABD merkezli Resource Furniture’ım “Venigo” adlı masası. Vengio, yerden tasarruf sağlayan gerçek bir yıldız olarak öne çıkıyor. Duvara asılı ayna çekilip yemek veya çalışma masasına dönüştürüldüğünde, bu mobilyanın ne denli çok fonksiyonlu olduğunu anında anlamak mümkün. Bu tasarım, küçük dairelerde yaşayan ve normalde misafir ağırlamakta zorluk çeken kişiler için gerçekten ideal. Vengio, ayrıca evinizde ofis masası olarak da kullanılabilmektedir.

Geliştirilen masa hakkında daha fazla bilgiyi İngilizce web sitelerinde bulabilirsiniz.

 

Skovby’den “#236”

Skovby #236 masa© Skovby Møbelfabrik A/S, Tüm Hakları Saklıdır
 

Danimarkalı üretici Skovby, geliştirdiği çok fonksiyonlu mobilyasını LINAK’ın bir aktüatör çözümünden faydalanarak tasarladı. “Skovby #236” adını verdikleri sehpanın alt yüzeyinde bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye basıldığında, masa kendiliğinden yükselip 6 kişilik bir yemek masasına dönüşüyor. Bu masa, bir batarya ile donatılmış olduğundan dolayı, kablosuzdur ve evde kolayca taşınabilir.

 

Tasarımınıza elektrikli hareket kazandırın

Hiç şüphemiz yok: Çok sayıda çok fonksiyonlu mobilya projesi, elektrikli hareketten faydalanabilir. Aktüatörlerin bu ürünlere kazandırabileceği ergonomi çok açık. LINAK®’ın aktüatör çözümleri, ayrıca PVC içermeyen parçalardan oluşur ve bekleme modunda 0,1 W kadar az enerji tüketir. Düşük gürültülü teknoloji sayesinde, kullanım sırasında rahatsız edici ve istenmeyen seslerin duyulması da söz konusu değildir. Tasarımınıza bir LINAK çözümünü entegre etmeniz, mobilyanıza genel estetik görünümden taviz vermeden daha fazla ergonomi, fonksiyonellik ve pratik avantajlar kazandırabilmenizi sağlar.