Contact us here
Koltuklar ve kanepeler

Koltuklar ve kanepeler

 
 

Bir evin en vazgeçilmez mobilyalarından biri koltuktur. Koltuk, arkadaşlarımızla ve ailelerimizle sohbet ettiğimiz, televizyon seyrettiğimiz veya kahve içtiğimiz yerdir. Bu nedenle koltuk, evde fazla yer olmasa bile mutlaka bulunması gereken bir mobilyadır. Koltuğun çok fonksiyonlu olması, özellikle tek odalı dairelere büyük değer katar. Bu konuda bulduğumuz güzel örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

 

Proteas’tan “Twinny”

Twinny koltuk-ranza© PROTEAS – PAPAIOANNOU BROS SA, Tüm Hakları Saklıdır
 

Çok fonksiyonlu koltuklar söz konusu olduğunda, Twinny’den bahsetmeden geçmek mümkün değil. Yunanlı tasarım uzmanı Proteas, geliştirdiği koltuk ile “çekyat” kavramına hiç alışılmamış yepyeni bir yorum sunuyor. Geliştirdikleri koltuk, birkaç saniye içerisinde iki kişilik bir ranzaya dönüşebiliyor. Yaratıcılık diye buna denir!

Geliştirilen koltuk-ranza hakkında daha fazla bilgiyi İngilizce web sitelerinde bulabilirsiniz.

 

Matthew Pauk’tan “Slot”

Slot koltuk© Matthew Pauk, Tüm Hakları Saklıdır
 

Şekiller, görünüm ve konforlu kullanım gibi konular üzerine yoğunlaşan Amerikalı spor ayakkabı tasarımcısı Matthew Pauk, “Slot” adını verdiği koltuğu geliştirmiş. Geliştirdiği tasarım ile, bir oturma köşesinin tüm bileşenlerini tek bir mobilyada toplamayı başarmış. Slot, 3 kişilik bir koltuktan, bir sehpadan ve 2 puftan oluşmaktadır. Bu tasarım; uyumak, dizi izlemek, film gecesi düzenlemek ya da dostlar ile şarap eşliğinde sohbet etmek gibi her türlü senaryo için ideal şekli alabilmektedir.

 

Emanuele Magini’den “Sosia”

Sosia katlanabilir koltuk© Emanuele Magini, Tüm Hakları Saklıdır
 

İtalyan tasarımcı Emanuele Magini, fermuarından açılabilen tek bir parça kumaşa sarılmış, iki kişilik bir koltuk geliştirmiş. “Sosia” adını verdiği koltuk, iki tek koltuğa, bir yatağa ve hatta küçük bir giyinme kabinine dönüşebilmektedir. Sosia, tek odalı dairelerde günlük hayatın getirebileceği çeşitli senaryolara ideal uyum sağlayabilecek dinamik mobilya tasarımlarına ve yaratıcılığa verilebilecek nefis bir örnek.

Geliştirilen mobilya hakkında daha fazla bilgiyi İtalyanca/İngilizce web sitelerinde bulabilirsiniz.

 

Tasarımınıza elektrikli hareket kazandırın

Burada tanıttığımız mobilya tasarımlarının (ve benzerlerinin) elektrikli aktüatörlerle sağlanan hareket çözümleri ile donatıldığını hayal edin. Bu ürünlerin tek bir düğmeye basılarak dönüştürülebilmesi, kullanıcılar için büyük kolaylık olurdu.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now