Ürün deneyim hikâyesi

Maersk, yeni ofislerinde elektrikli yükseklik ayarlı masaları tercih etti

Maersk Almanya, yeni bir binaya taşındığında, tüm çalışanlarına, yüksekliği ayarlanabilir masa seçeneğinin yer aldığı ergonomik bir iş istasyonu sunma kararı verdi.

"Günümüzde modern bir ofis ortamı, elektrikli yükseklik ayarlı masalar olmadan tamamlanmış olarak kabul edilemez." Maersk Almanya’nın Acente Operasyon Koordinatörü Thoması Schumacker, oturarak/ayakta çalışma olanağı sunan çalışma alanlarının, günümüzde ofislerin vazgeçilmez özelliklerinden biri olduğunu düşünmektedir. 

Schumacher, Danimarka nakliye şirketinin Almanya’daki yeni genel merkezine taşınmasına yardımcı oldu. Maersk, Hamburg’un ünlü ticari bölgesi olan Hafencity’nin merkezinde yer alan yeni bir binaya taşındı. Grubun yeni tesisleri, Ericus Contor’daki 4000 metre karelik üç kattan oluşmaktadır.

Tüm iş istasyonlarında yükseklik ayarlama özelliğinin bulunmasının birçok nedeni var. 

Shcumacher, "Daha biz taşınmadan bile önce çalışma alanlarımızın yüzde 40’ında oturarak/ayakta çalışılabilen masa bulunuyordu. Çalışanlar, sık sık bize gelip elektrikli yükseklik ayarlı masalara geçmek istediklerini belirtiyorlardı", dedi. 

Maersk taşınmaya kadar bu konu ile ilgili olarak Almanya’daki birçok diğer şirketle aynı politikayı paylaşıyordu: elektrikli yükseklik ayarlı masalar, şirket doktorunun tavsiyesi üzerine sırt sorunları olan çalışanlara sağlanıyordu. Maersk, şirketin taşınması ve yeni bir iç tasarıma geçmesiyle tüm çalışanlarına, yüksekliği ayarlanabilir masa seçeneğinin yer aldığı ergonomik bir iş istasyonu sunma kararı verdi. Maersk’in yeni ofisleri Hamburg’un Hafencity bölgesinde Ericus Contor’da bulunmaktadır.
Fotoğraf: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign.

Oturarak/ayakta çalışılabilen çalışma alanlarının, İskandinavya’daki iş yerlerinde uzun yıllardır standart olarak kullanılıyor olması bu kararı destekleyen önemli faktörlerden biri oldu. Sadece Danimarka’da tüm iş yerlerinin yüzde 95’inde oturarak/ayakta çalışılabilen yükseklik ayarlı masalar kullanılmaktadır.

Fonksiyonel Alman ve Dan tasarımı
Şirketin Danimarka kökenli olması, hem ergonomi hem de tasarım açısından önemli bir rol oynadı. Hafif, modern bir tasarım oluşturmaya önem verildi. Alman ofis mobilyaları ve donanımları üreticisi WINI, doğru teknolojinin kullanıldığı doğru tasarımı sundu. Maersk, WINEA ECO masa sistemine karar verdi.

WINI, elektrikli ayarlanabilir bileşenlerinde uzun yıllardır LINAK teknolojisini kullanmaktadır. LINAK, güvenilir teknoloji ve yüksek kaliteli kaldırma kolonlarının yanı sıra PIEZO™ çarpışma önleme mekanizması ve bekleme modunda güç tasarrufu gibi etkileyici özellikler sunmaktadır.

Tasarım, müşterinin taleplerine paralel olarak gizli ve hafiftir. Tüm masalar, masa tablası ve iskeleti dahil olmak üzere beyazdır. Çeşitli konferans ve toplantı alanlarında renkli tasarımlar kullanılmaktadır. Maersk, Hamburg ofislerine geleneksel dikdörtgen masaların yanı sıra, DUO adı verilen iş istasyonlarını da ekledi. Bu yerden tasarruf sağlayan DUO iş istasyonları, Maersk’in çalışma ortamının entegre bir parçası olarak gördüğü birçok toplantı alanında da önemli avantajlar sağlamaktadır.

Thomas Schumacher, "Çalışanlarımız, kısa görüşmeler için toplantı odalarımızı ve çalışma salonlarımızı kullanmayı seviyor. Bu alanlar, çalışanın konsantre olmak için sessiz bir alana ihtiyacı olması ve bir projede yeni, yaratıcı fikirler üzerinde çalışması gerektiğinde de çok işe yarıyor," dedi.

LINAK aktüatörlerinin kullanıldığı WINEA ECO masa sistemlerinde bağımsız ayarlamalar yapılabilmektedir.

Maersk Almanya’da WINEA ECO masa sistemlerinde LINAK aktüatörler kullanılıyor

Değerli bir yatırım
Bir şirket, sadece çalışanları aktif sağlıklı çalışma ortamlarından en iyi şekilde yararlanmak istediğinde ergonomik çalışma alanlarına yatırım yapmayı düşünmelidir. Oturarak/ayakta çalışılabilen masalar sadece çalışanlar, oturarak ya da ayakta çalışma arasında geçiş yapmak istediklerinde avantaj sağlamaktadır.

Schumacher, "Çalışanlarımızın birçoğu, oturarak/ayakta çalışılabilen yükseklik ayarlı masaları aktif biçimde kullanmak konusunda çok istekliler", dedi.

"Bazı çalışanlar, bazen oturarak bazen ayakta çalışmayı tercih ederken, bazıları ise daha çok ayakta çalışmayı ve nadiren oturmayı tercih ediyor.".

Özellikle birçok genç çalışan, oturarak/ayakta çalışılabilen yükseklik ayarlı masaların, ofisin vazgeçilmez bir parçası olduğunu düşünmektedir. Ayrıca genç çalışanlar, ergonomik bir çalışma ortamını tercih ettiklerinden elektrikli yükseklik ayarlı masalar onlar için önemli bir donanımdır.

Fotoğraflar: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign.

PIEZO™ – LINAK’ın donanım tabanlı çarpışma önleme çözümü, maddi hasar oluşumunu önler play-icon

PIEZO™ – LINAK’ın donanım tabanlı çarpışma önleme çözümü, maddi hasar oluşumunu önler

LINAK DESKLINE’ın son teknoloji üretim tesisleri play-icon

LINAK DESKLINE’ın son teknoloji üretim tesisleri

LINAK’ın kompakt DESKLINE serisi, kontrol kutularında standardı belirler play-icon

LINAK’ın kompakt DESKLINE serisi, kontrol kutularında standardı belirler

Dosyalar

Ofis masası çözümleri

Ofis masalarının elektrikli ayarlama sistemleriyle donatılması, günümüzün dinamik ve yeni çalışma şekillerini destekleyen bir konsepttir.

Görüntüle

DESKLINE ürünlerine genel bakış

Eğer çalışma masaları veya tezgâhları geliştiriyorsanız, yüksekliği ayarlayabilen elektrikli aktüatör çözümlerinden faydalanarak rakipleriniz karşısında fark yaratabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

Görüntüle

DESKLINE – kalite önemlidir

Kullandığımız yüksek kaliteli parçalar, ileri teknolojilerle donatılmış üretim tesislerimiz ve sektördeki en katı standartlar çerçevesinde uyguladığımız testler sayesinde ürünlerimizde kusursuz bir kalite sunabilmekteyiz.

Görüntüle

Hareketlilik broşürü

Yüksekliği ayarlanabilir masaların neden ve nasıl kullanılması gerektiğini açıklayan bir kitapçık.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.