Contact us here

LINAK®’ın tarihçesi

Bent Jensen, büyükbabası tarafından kurulan Christian Jensen & Sons isimli aile şirketini, 1976 yılında mezun olduktan sonra devraldı. Şirket öncelikli olarak tarım makineleri sektörüne odaklanmıştı, fakat Jensen bu iş modelinde gelecek görmüyordu. Ancak, kendisi ve eşi Lene Jensen, yeni ve daha iyi bir iş fikri geliştirmek için kendilerine beş yıl süre tanımıştı.

Bekledikleri fikir, Bent Jensen’ın aklına günün birinde bir okul arkadaşıyla sohbet ederken gelmişti. Sohbet sırasında, engelli olan arkadaşının tekerlekli sandalyesini nasıl geliştirebileceklerini konuşurken akıllarına gelen fikir, elektrikli lineer aktüatörün doğuşuna yol açmıştır!

Adı 1984 yılında “Lineær Aktuator” kelimelerinin kısaltması olan LINAK olarak değiştirilen şirket, elektrikli lineer aktüatörlerin yeni potansiyellerini günümüzde hâlen keşfetmeye devam ediyor. LINAK, günümüzde dünya çapında 2.400 çalışanı, Danimarka, Çin, ABD, Slovakya ve Tayland’da üretim tesisleri ve 30’dan fazla ülkede bulunan temsilcilikleri ile hizmet veriyor.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now