Contact us here

Dijital çözümler ürünlerin ve hayatların kalitesini artırır.

Otomasyon, LINAK’ın üretiminde giderek daha büyük bir rol oynamaktadır. Bu sayede hızla büyüyen pazarlara ayak uydurabiliyor ve müşterilerimizin bizden beklediği yüksek kalite seviyesini koruyabilmekteyiz.

Süreçlerimizi dijitalleştirerek üretim ile depo faaliyetlerimizi optimize ediyor ve bu sayede çalışanlarımıza zaman kazandırabiliyoruz. Bu sayede büyük sayıda ürünü daha hızlı işleyebiliyor ve tutarlı olarak yüksek kalite sağlayabiliyoruz. Üstelik aynı zamanda kapsamlı test programımızı da yürüterek. 
Akıllı fabrika konseptinin sonucu, son derece düşük kusurlu ürün oranlarına sahip bir üretimdir.

Günün sonunda amacımız verimliliği artırmak, üretimde yüksek kaliteyi sürdürmek ve çalışanlarımızı mutlu ve sağlıklı tutmaktır.

LA36 hücresi

LA36 üretim hattındaki otomatik sistem, ağır kaldırma ve tekrarlayan hareketleri üstlendiğinden dolayı üretimdeki operatörler için daha ergonomik bir çalışma ortamı sağladı. Aynı zamanda üretimi hızlandırdı ve kapasiteyi önemli ölçüde artırdı. Üstelik yüksek ürün kalitesinden ödün vermeden.

Otomatik LA36 üretim hücresinde robot teknolojisi

 

 

Dijital üretim

LINAK®’ın akıllı fabrikasında kilit önem taşıyan iki sistem, üretimde hız ve kapasite artsa bile birinci sınıf kaliteyi sağlamak için iş birliği yapar. Biri Üretim Planlayıcısı, diğeri sipariş arası yürüttüğümüz Hat Temizliği’dir. Bu ikisi, başka dijital araçlar ve süreçler ile beraber dijital üretimimizi oluşturmaktadır.

Üretim Planlayıcısı, üretime hatlarına parça tedarikini sipariş bilgilerine göre planlar. Sistemdeki siparişler, 24 saatlik aralıklar ile sürekli güncelleştirilir. Bu veriler sayesinde üretim planlanabiliyor ve depomuzdaki stoktan parçalar optimize edilmiş bir şekilde üretim hattına sağlanabiliyor.

Dijital üretim için saatlik pano

LINAK’ta Hat Temizliği tarayıcılar ile yapılır. Üretim hattındaki operatör, her sipariş için kutuları tarar ve sistem, siparişi işleyebilmek için tüm doğru parçaların bulunup bulunmadığını anında hesaplar. Üretim Planlayıcısı, bu bilgileri mevcut sipariş spesifikasyonları ve geçmiş sipariş bilgileri ile kombine eder ve siparişin ne kadar sürede işleneceğini hesaplar.

Diğer bir deyişle, birkaç saniye içerisinde hat temizliği gerçekleşir ve siparişin ne zaman hazır olacağına dair bir tahmin sağlanır.

 

Üretimde verimlilik, dijital saatlik panolar tarafından desteklenir. Bu panolarda bir hücrenin üretim planı otomatik olarak oluşturulur ve ilerleme verilerine göre sürekli güncelleştirilir. Ayrıca, bir üretim hücresinden alınan veriler, gerekli olduğunda hemen müdahale edilebilmesine ve hataların giderilmesine izin verir.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

 

 

Üretim AGV’lerı

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV), Üretim Planlayıcısı’nda sıralandırılmış planları yürütmekten sorumludur. Bu akıllı çalışan “arılar”, aralıksız parça getirerek ve paketlenmiş ürünleri çıkış terminaline taşıyarak üretimde destek olmaktadır.

Veri ile beslenen AGV’ler, üretimin entegre ve akıllı bir parçasını oluşturur, verimliliği artırır ve insanların üzerinden yük alır.

LINAK AGV
 

Kalite

En ileri teknolojiler ve dünyanın dört bir yanında tutarlı kalite.

Daha fazla bilgi için

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.